Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
εγω αν δεν παρω butter chicken ρε κοριτσια κατι παθαινω:D
Κοίτα, ρωτήσαμε τον τύπο χθες αν θα μας πρότεινε το butter επειδή είχαμε ακούσει ότι το συγκεκριμένο μαγαζί το πετυχαίνει, και εκείνος μας είπε ότι μας έκοψε πολύ "μυημένες" για κάτι τόσο "ουδέτερο"! :D Δεν ξέρω! Από την άλλη, θα το πιστέψεις αν σου πω ότι μετά από 6 χρόνια τριβής με την ινδική κουζίνα και μετά από τρελά τραπεζώματα από Ινδούς και Bangla δεν έχω δοκιμάσει butter chicken; :D
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Κοίτα, ρωτήσαμε τον τύπο χθες αν θα μας πρότεινε το butter επειδή είχαμε ακούσει ότι το συγκεκριμένο μαγαζί το πετυχαίνει, και εκείνος μας είπε ότι μας έκοψε πολύ "μυημένες" για κάτι τόσο "ουδέτερο"! :D Δεν ξέρω! Από την άλλη, θα το πιστέψεις αν σου πω ότι μετά από 6 χρόνια τριβής με την ινδική κουζίνα και μετά από τρελά τραπεζώματα από Ινδούς και Bangla δεν έχω δοκιμάσει butter chicken; :D
παντως νομιζω το κορυφαιο το χει το Iskandar:cool:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
κοριτσια, στο iskandar εχω φαει και το χειροτερο ινδικο και το χειροτερο butter chicken! Δε μου αρεσε καθολου, πολυ ερασιτεχνικο και αγευστο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πήγα εν τέλει στο Jaipur. Πλήρης αποτυχία! Είναι δυνατό σε ένα μαγαζί τέτοιου υποτίθεται επιπέδου το κοτόπουλο να είναι μέσα στο λίπος;
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Πήγα εν τέλει στο Jaipur. Πλήρης αποτυχία! Είναι δυνατό σε ένα μαγαζί τέτοιου υποτίθεται επιπέδου το κοτόπουλο να είναι μέσα στο λίπος;
σοβαρα? τι πιατο πηρατε? εμεις που πηραμε ενα σε φουρνο tandoor και ενα curry ήταν και στα δύο πολύ μαλακό και άψογα φιλεταρσμένο κοτόπουλο!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
σοβαρα? τι πιατο πηρατε? εμεις που πηραμε ενα σε φουρνο tandoor και ενα curry ήταν και στα δύο πολύ μαλακό και άψογα φιλεταρσμένο κοτόπουλο!
Πήραμε ένα vindaloo και ένα madras. Το madras για μένα κάπως καλύτερο. Ρε συ μιλάμε για χάλια κρέας! Αφού το περισσότερο το αφήσαμε και απλά τρώγαμε το ρύζι και το naan με τις σάλτσες! Το ορεκτικό (τύπου κρεμμυδοκεφτέ) και το naan καλό, όπως και το γλυκό. Αλλά τα κυρίως, τα ρύζια και η ανεκδιήγητη σαλάτα μαύρο χάλι. Θα ακολουθήσει κριτική-κόλαφος (ξέρεις πού). :haha:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Πήραμε ένα vindaloo και ένα madras. Το madras για μένα κάπως καλύτερο. Ρε συ μιλάμε για χάλια κρέας! Αφού το περισσότερο το αφήσαμε και απλά τρώγαμε το ρύζι και το naan με τις σάλτσες! Το ορεκτικό (τύπου κρεμμυδοκεφτέ) και το naan καλό, όπως και το γλυκό. Αλλά τα κυρίως, τα ρύζια και η ανεκδιήγητη σαλάτα μαύρο χάλι. Θα ακολουθήσει κριτική-κόλαφος (ξέρεις πού). :haha:
για τη σαλατα συμφωνω. Νομιζω οτι ειναι τρομερα δυσκολο να αποτυχεις μια τοσο ευκολη σαλατα, αλλα τα κατάφεραν! περιμενω εναγωνιως την κριτικη :p

Να προσθεσω νεο εστιατοριο που ανακάλυψα: Sumo Tasty στη Βουλα. Ιαπωνο-κινεζικο, πολυ οικονομικό και πάρα πολύ καλό!

Επισης χθες βρηκα στη Φωκίδος στους Αμπελόκηπους ένα βιετναμέζικο πολύ ενδιαφέρον , που έχει και πολλά παραδοσιακά κινέζικα και φιλιππινέζικα πιάτα! Δεν το εχω επισκεφθει ακομα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.970
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom