Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μμμ, ενδιαφέρον. Και πού είναι η Πρεμιέρα; Έμενα 10 χρόνια Καλλιθέα και δεν το θυμάμαι, καινούριο είναι;
Βλέπω σε κατατόπισε πλήρως η anny! :xmas_smile:

Εγώ είχα πάει στη Βαλεντίνα μερικές φορές και είχα μείνει ικανοποιημένη, είχε πολύ καλές τιμές και ωραίες γεύσεις (θυμάμαι μου άρεσε το γκούλας και το πιροσκί). Έχουν περάσει χρόνια βέβαια (έφυγα το 2009), οπότε μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα, όπως περιγράφει ο ikarialover.
Έχω πάει και Βαλεντίνα και cadko (πριν καταπέσει) και μπορώ να πω ότι η Πρεμιέρα με ικανοποίησε πολύ περισσότερο. Ίσως το σασλίκ της Βαλεντίνας να είναι λίγο καλύτερο, αλλά γενικότερα η Πρεμιέρα είναι ένα επίπεδο πάνω και σε πολύ καλύτερο χώρο.
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Πραγματι η Πρεμιερα ειναι μια πολυ καλη προσθηκη στα Ρωσικα της Καλλιθεας και με περιβαλλον που δεν μας εχουν συνηθισει ΑΛΛΑ το προλεταριατο τρωει στον "Ευγενιο" λιγο πιο κατω. Καζακικη, σπιτικη κουζινα, ουκρανικες μπυρες κι απιστευτα χαμηλες τιμες. Α, ναι και ρωσικη ποπ στα ηχεια! :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πραγματι η Πρεμιερα ειναι μια πολυ καλη προσθηκη στα Ρωσικα της Καλλιθεας και με περιβαλλον που δεν μας εχουν συνηθισει ΑΛΛΑ το προλεταριατο τρωει στον "Ευγενιο" λιγο πιο κατω. Καζακικη, σπιτικη κουζινα, ουκρανικες μπυρες κι απιστευτα χαμηλες τιμες. Α, ναι και ρωσικη ποπ στα ηχεια! :D
Και για όσους θα αναρωτηθούν πού είναι: Στην Ανδρομάχης χαμηλά (κατεβαίνοντας μετά τη Σπάρτης).
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πραγματι η Πρεμιερα ειναι μια πολυ καλη προσθηκη στα Ρωσικα της Καλλιθεας και με περιβαλλον που δεν μας εχουν συνηθισει ΑΛΛΑ το προλεταριατο τρωει στον "Ευγενιο" λιγο πιο κατω. Καζακικη, σπιτικη κουζινα, ουκρανικες μπυρες κι απιστευτα χαμηλες τιμες. Α, ναι και ρωσικη ποπ στα ηχεια! :D
Έχω ξανακούσει για τον "Ευγένιο" και είναι στα προσεχώς! :xmas_biggrin:

Άντε, πείτε και καμιά άλλη ιδέα επειδή έχει πέσει στασιμότητα σε αυτό το topic!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Abreuvoir στην Ξενοκράτους.Δεν ξέρω να έχει αναφερθεί πιο πάνω.Γαλλικό με κάπως τσουχτερές τιμές.
Υ.Γ.Ούτε εγώ τρώω ωμό κρέας,μπλιάχ.Έχει και καλοψημένο φιλέτο με σάλτσα de Paris.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αιώνες τώρα η επιτομή της Γαλλικής κουζίνας στην Αθήνα...

Λόγω θέσης και κοινού οι τιμές όμως δεν είναι κάπως τσουχτερες αλλά πολύ τσουχτερές...

Υπέροχο εστιατόριο αλλά όχι για τον καθένα...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Αιώνες τώρα η επιτομή της Γαλλικής κουζίνας στην Αθήνα...

Λόγω θέσης και κοινού οι τιμές όμως δεν είναι κάπως τσουχτερες αλλά πολύ τσουχτερές...

Υπέροχο εστιατόριο αλλά όχι για τον καθένα...

Έχεις δίκιο.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Αιώνες τώρα η επιτομή της Γαλλικής κουζίνας στην Αθήνα...

Λόγω θέσης και κοινού οι τιμές όμως δεν είναι κάπως τσουχτερες αλλά πολύ τσουχτερές...

Υπέροχο εστιατόριο αλλά όχι για τον καθένα...
Καλο..σχεδόν άριστο...αλλά η επιτομή της Γαλλικής κουζίνας στην Ελλάδα είναι η Σπονδή!!!!!!
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Τα Ρωσικά που λέτε πιο πάνω ξέρετε αν είναι ανοικτά και μεσημέρι?
Μονο στη Βαλεντινα εχω παει μεσημερι και ξερω σιγουρα πως ειναι ανοιχτη. Ο Ευγενιος, νομιζω, ανοιγει κι αυτος αλλα καλου κακου : 210 9410001. Η Πρεμιερα μαλλον παραμενει κλειστη αλλα κι εκει μπορεις να δοκιμασεις: 217 7169500.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.795
Likes
18.494
Αιώνες τώρα η επιτομή της Γαλλικής κουζίνας στην Αθήνα...

Λόγω θέσης και κοινού οι τιμές όμως δεν είναι κάπως τσουχτερες αλλά πολύ τσουχτερές...

Υπέροχο εστιατόριο αλλά όχι για τον καθένα...
Έτρωγε και ο μακαριστός Χριστόδουλος εκεί σύμφωνα με πληροφορίες μου...ταπεινά και σε πνεύμα νηστείας πάντα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εγώ πάντως χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία από ινδική κουζίνα, η πρώτη μου γευστική απόπειρα έγινε στο Bollywood kitchen στο Θησείο και μου άρεσε πάρα πολύ, ειδικά ένα πιάτο που έχει κοτόπουλο και σάλτσα με ανανά, καρύδα κ.τ.λ ήταν μούρλια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.970
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom