Εστιατόρια με... Ελληνική κουζίνα

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
προτεινω εγώ η λατινα και ο κρικι να κανουμε γαστρονομική/ γευσιγνωστική ομάδα!
χμ..πραγματικα ειμαστε τα πιο καταλληλα ατομα!!προτεινω να κανουμε ενα ντου στον συνδεσμο για αρχη!!:clap::clap::clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
προσθετω την μπιφτεκουπολη (Κωνσταντινουπόλεως 4) στην γλυφαδα!!
πασιγνωστη και υπεροχη!!και τωρα που ανοιγει ο καιρος, ευκαιρια να συνδυαστει με καφεδακι
ή μπανακι (για τους πολυ τολμηρους) στην θαλασσιτσα!!φατε μπιφτεκια ονειρεμενα και πατατες τηγανιτες με τριμμενο τυρακι απο πανω!!
20 ευρω το ατομο!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
-λευκες(Λ.Γαλατσίου 100 Γαλάτσι
Τηλ.:210-2924458, 210-2927233)
ειναι γνωστο στεκι στο γαλατσι!το καλοκαιρακι εχει ομορφη αυλη και τα τραπεζακια μεταφερονται εκει!!το φαγητο πολυ προσεγμενο!μπορειτε να δειτε το μενου και εδω
http://www.ilefkes.com/menu.html#salates
τα γλυκα ειναι επισης πολλα και πεντανοστιμα!!οι τιμες νορμαλ!περιπου 20-25 ευρω το ατομο!!
 
Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
-βοσπορος(Ακτή Κουμουνδούρου 20, Μικρολίμανο, 2104127324, 2104131377)

ο,τι και να πω θα ειναι λιγο!!κρεατοφαγια σε ολο της το μεγαλειο!!
απλετα πιατα(ανατολιτικα και οχι μονο), μεγαλη ποικιλια!!
εγω προτεινω ποικιλια κρεατικων για 2 ατομα(τρωνε ανετα 4..την βλεπω και δακρυζω απο συγκινηση!!!), εχει μεσα τα παντα!!κοτοπουλο, μπιφτεκι, χοιρινο, γυρο χοιρινο κτλ. συν πιττες και πατατες!!!νομιζω οτι κοστιζει 25 ευρω, αλλα δεν παιρνω και ορκο!παντως πανω κατω τοσο εχει!!προσθεστε μια σαλατουλα και ενα ορεκτικο και ειστε κομπλε!!
τιμη: γυρω στα 20-25 το ατομο!!αξιζει τρελα!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.020
ΣΛΟΥΡΠΠΠΠΠ! Με "άγγιξαν" αυτά που γράφεις.....:haha:
Παρεπιπτόντως για Βόσπορο έχω ξανακούσει καλά λόγια.....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ΣΛΟΥΡΠΠΠΠΠ! Με "άγγιξαν" αυτά που γράφεις.....:haha:
Παρεπιπτόντως για Βόσπορο έχω ξανακούσει καλά λόγια.....
ο βοσπορος ειναι εγγυηση!πηγαινε και θα με θυμηθεις!!
θα φυγεις με γεματο στομαχι και .... γεματη τσεπη!!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Κρίθαμος
Μπουμπουλίνας & Ν. Παρίτση, Ν. Ψυχικό, ΑΘΗΝΑ

Ένα πολύ ωραίο εστιατόριο, με έμφαση στην καρπαθιώτικη κουζίνα, στο οποίο όμως θα βρείτε και άλλα πολύ νόστιμα μεσογειακά πιάτα. Plus τα εξαιρετικά γλυκά (ένα γαλακτομπούρεκο μασκαρπόνε μιάμι!!!) Θα σας κοστίσει λίγο πάνω από 30 ευρώ το άτομο (ίσως και κάτι παραπάνω, αν τιμήσετε πάνω από 2 ορεκτικά, γλυκά και καφέ, όπως εγώ σε πρόσφατη επίσκεψή μου), αλλά αξίζει τα χρήματα και με το παραπάνω. Εύκολη πρόσβαση και από το μετρό "Εθνική Άμυνα" και λίγο περπάτημα.
chrikky, πες μου ότι έχει και μακαρούνες και καρπάθικο μπακλαβά!!!!!:shock: Πες το μου κι έχω φύγει για εκεί ΤΩΡΑ όμως!! :D
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
κοίταξε να δεις.. είναι εστιατόριο με πεντανόστιμα (!!!) πιάτα, αλλά να σου σημειώσω ότι δεν είναι αποκλειστικά με καρπαθιώτικη κουζίνα.. :p απλά ο ιδιοκτήτης του είναι από εκεί και έχει αρκετά πιάτα βασισμένα στην κουζίνα του νησιού!

κατά τα άλλα, είναι ένα μοντέρνο εστιατόριο (δεν το λες ταβέρνα!) και τα γλυκά του είναι καταπληκτικά... δε θυμάμαι κάτι για μπακλαβά δυστυχώς... :(

μακαρούνες όμως όταν πήγα εγώ είχε και ήταν πεντανόστιμες.. επίσης, έχει σίγουρα χορτοπιτάκια (κοπέλες καρπάθου νομίζω το λέει στο μενού...) και κάποια άλλα τοπικά πιάτα...

δεν ξέρω αν θα βρεις εκεί το κλίμα που έχει π.χ. στα μαγαζιά της καρπάθου, σίγουρα όμως θα πάρεις μια πεντανόστιμη γεύση από εκεί στην καρδιά της αθήνας... ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom