Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για την ακρίβεια, αν δεν θες να συναντάς συμπατριώτες με τέτοια συχνότητα ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΑ: ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!
Tεράστια κουβέντα είπες... όχι στο προκάτ χάλι της Πράγας... τα έχουμε ξαναπεί... για μια φορά, 2-3 μέρες και μέσα στο κέντρο είναι μια χαρά από εκεί και μετά όμως το απόλυτο χάλι... ΜΑΚΡΙΑ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
και όλα αυτά με 237 Ευρω για 3 νύχτες για 2 άτομα!
.... και με τα ίδια ακριβώς λεφτά, εναλλακτικά, σε παλάτι του 17ου αιώνα, στην "άνω πόλη", 5 λεπτά με τα πόδια από τη γέφυρα του Καρόλου και 3 λεπτά απ'το τραμ ή το μετρό, σε σουΐτα 2 δωματίων, με σαλόνι, χωλ, μπάνιο, κλπ., αυθεντικά έπιπλα εποχής, εσωτερικό κήπο, κλπ. κλπ., κι όλα αυτά Αύγουστο μήνα, στην καρδιά της σαιζόν. Εσείς ποιό θα διαλέγατε?
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
.... και με τα ίδια ακριβώς λεφτά, εναλλακτικά, σε παλάτι του 17ου αιώνα, στην "άνω πόλη", 5 λεπτά με τα πόδια από τη γέφυρα του Καρόλου και 3 λεπτά απ'το τραμ ή το μετρό, σε σουΐτα 2 δωματίων, με σαλόνι, χωλ, μπάνιο, κλπ., αυθεντικά έπιπλα εποχής, εσωτερικό κήπο, κλπ. κλπ., κι όλα αυτά Αύγουστο μήνα, στην καρδιά της σαιζόν. Εσείς ποιό θα διαλέγατε?
Αυτο,αυτο!!!!!!!!!!!Πως λεγεται παρακαλω?:)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το έχετε καταλάβει ότι μου σπάτε τα νεύρα με την Πράγα?

Επειδή όμως είμαι καλός άνθρωπος (λέμε και καμία σάχλα για να περνάει η ώρα) σας δίνω το τελευταίο hot όνομα στα ξενοδοχεία της πόλης... και σε λογικούτσικη τιμή... 250?...
Hotel Praha The Augustine - A Spa and Luxury Hotel Resort in Prague, Czech Republic
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εκεί που λέμε ν αγιάσουμε κατεβάζεις link και μας διαολίζεις.
Τώρα φταίμε να ονειρευόμαστε και πάλι Πράγα?:haha:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Οταν είχα πάει στην Πράγα, είχα μείνει στο Crowne Plaza Prague Hotel. Πάρα πολύ ωραίο ξενοδοχείο, το οποίο τότε ήταν Holiday Inn, αλλά όχι και τόσο κεντρικό.
Ακριβώς απ' έξω όμως είχε αφετηρία κάποιο τράμ που βόλευε.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μια Πραγα και απο μενα.
Alcymist hotel
Tres chic , hyperluxurious μακρια απο τις ορδες των τουριστων...
Κλειστε μια Prestige suite, αφεθειτε στα εμπειρα χερια των μασερ του wellness spa, δειπνηστε υπο το φως των κεριων στο Acquarius restaurant του ξενοδοχειου.
Μια ζωη την εχουμε και αν δεν την γλεντησουμε....
Luxury accommodation in Alchymist Grand Hotel and Spa: The distinct Prague hotel
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.387
Το ξηλώσαμε το θέμα....από ωραίες και ψαγμένες προτάσεις για πρωτεύουσες και πόλεις του κόσμου, το καταντήσαμε άλλη μια Πραγα-διάδα. Σε λίγο θα αρχίσουμε να αναμασάμε τα γίδια και τα γίδια....

Όχι άλλη Πράγα, Νταλάρα κι Αλεξίου...:haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σας είχα προειδοποιήσει όταν άρχιζα το συγκεκριμένο topic...

Πρώτα απόλα σας ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή του topic... είναι κάτι που όλοι λίγο πολύ το ζητάμε... εδώ θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι... προτείνω μέρη τα οποία και είναι σε λογικές τιμές αλλά και έχουν στυλ... αυτό για μένα είναι το ζητούμενο... ασφαλώς και θα υπάρχουν φτηνότερα καταλύματα ή εστιατόρια ή και ξενοδοχεία αλυσίδων που οι τιμές τους σε προσφορές θα προσεγγίζουν αυτές των προτεινομένων... εμένα όμως μου λέει πιο πολύ να μείνω σε ένα μικρό στυλάτο ξενοδοχείο από το να μείνω σε ένα χλιδάτο ξενοδοχείο μιας μεγάλης αλυσίδας... εξάλλου αυτά όλοι μας μπορούμε να τα βρούμε... φυσικά εξαιρέσεις υπάρχουν και θα υπάρχουν αν π.χ ένα υπέροχο μεγάλο ξενοδοχείο μπορείς να το βρεις σε τιμή υπερπροσφοράς θα το αναφέρω αλλά και πάλι η λογική μου είναι το μικρό και και στυλάτο... καλά μας ταξίδια...
Λίγες μέρες μετά αρχίζετε και γράφετε ότι σαχλαμάρα σας κατέβει... ρε σεις δικό μου είναι το topic και σας εξήγησα τι δεν θέλω να γράφετε... αλλά εσεις εκεί... πήγατε στην "μεγαλειώδη" πόλη της Πράγας μείνατε σε ένα ξενοδοχείο αλυσσίδα μαζί με άλλους χίλιους Έλληνες κατσαπλιάδες και το προτείνετε... τι να σας πω ρε σεις... και ύστερα εγώ είμαι ο στριμένος...

Παράκληση...

Σας παρακαλώ, μην αρχίζετε και αραδιάζετε, ειδικά για το Λονδίνο, ότι λαικό ταχυφαγείο τύπου NERO, ZIZZI, PRET A MAGET ή πιτσαρία ότι φας 5 λίρες, σας κατέβει από το μυαλό... είμαι σίγουρος ότι αρκετοί ίσως εκτιμήσουν αυτές τις επιλογές αλλά ας μην το κάνουμε θέμα, τουλάχιστον εδώ... αν πάλι επιμένετε τόσο και θέλετε να μοιραστείτε με τους συμφορμίτες τις υπέροχες γευστικές εμπειρίες σας από αυτού του είδους τα "εστιατόρια" ήρθε η ώρα να ανοίξετε ένα σχετικό topic με έναν εμπνευσμένο τίτλο του στυλ ΠΩΣ ΝΑ ΦΑΣ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ... σας ευχαριστώ...
Μαζί με το topic ΠΩΣ ΝΑ ΦΑΣ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ανοίξτε αν θέλετε ένα αντίστοιχο σχετικά με τα ξενοδοχεία... ονομάστε το ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΦΑΣΟΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και γράψτε εκει ότι σας κατέβει... είμαι σίγουρος ότι θα έχει τεράστια επιτυχία... το συγκεκριμένο topic όμως τι σας φταίει και το εκτελείτε ... αφήστε το στην ησυχία του σας παρακαλώ...

Υ.Γ. Ήμαρτον με την Πράγα... τα γράψατε τα ξαναγράψατε το καταλάβαμε, σας αρέσει... γουστάρετε προκάτ τουρισμό καλά να πάθετε εμεις τι φταίμε... συμβουλή... την άλλη φορά που θα πάτε κοιτάξτε να πάτε χωρίς γκρουπ μπας και μείνετε κάπου πιό κλασάτα...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
και διαμονή και φαγητό και όλα τα συνακόλουθα, συνέχισε να γράφεις τώρα που πήρες φόρα, μην επηρεάζεσαι από προβοκάτορες.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αυτο,αυτο!!!!!!!!!!!Πως λεγεται παρακαλω?:)
Waldstein hotel Prague pictures and photos

Οι τιμές βλέπω ότι έχουν τσιμπήσει λιγάκι, αλλά παίζουν - ανάλογα αν κλείσεις απ' ευθείας με το ξενοδοχείο ή μέσω κάποιου site. Από τις φωτογραφίες που βλέπεις, η δεύτερη απ' την πρώτη σειρά και, επίσης, η δεύτερη απ' την τέταρτη σειρά, δείχνουν τα 2 δωμάτια που είχαμε.

Και, για να μην με ξαναμισήσει ο Traveller, ας δώσω κι ένα tip για φαγητό και μπύρες - μακράν ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει στην περιοχή:

Pivovarsk? Dv?r Ch?n?

(Νίκο, την επόμενη φορά που θα πάμε μαζί εκεί :haha: - για tour γευσιγνωσίας, οι μπύρες κερασμένες από μένα!)
 

BILL

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Εμεινα προσφατα σε αυτο Athens Way Hotel και ειναι τελειο και με αψογη εξυπηρετηση! ενα απο τα πιο καινουγια και καλοσυνατα ξενοδωχεια στην Αθηνα.
Τα δωματια ειναι οπως στα φωτο....καινουργια! Το ξενοδωχεια σε πολυ καλο σημειο, ειναι κυριολεκτικα στο κεντρο της Αθηνα (οχι Ομονοια) !!
Ισως το προινο θα μπορουσε να ειναι καλητερο....
παντως σαν value for money θα εβαζα 10 στα 10.
:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom