Ιαπωνία Ιαπωνία - Και καλά και φθηνά

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
IMG_20230227_151920.jpg IMG_20230228_093807.jpg IMG_20230227_140002.jpg IMG_20230227_101301.jpg
Αγαπημένα στο Κιότο. Μασσαζ .
Το μαγαζι με τα πρωινα που ειχε μόνο ντοπιους πελάτες και το πρωινο πολύ καλό.Πετυχημενα σκραμπλ αυγά και french toast με χυμό φρεσκο πορτοκάλι στη τιμη των 5.50 ευρω!
Η ζακετα ασχετη αλλά ήταν ωραια και πολυ τη λαχταρησα. Μόλις ακουσα τη τιμη με έπιασε άλλη λαχτάρα! Είχε 240 ευρω,να την χαίρεται όποια την αγορασε.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες; Εχω κλεισει για αυγουστο με etihad :) και με ενδιαφερει να μαθω αν μπορεις να βγεις abu dabi λογο 9ωρης αναμονης.
Ακομα που προμηθευτικες το wifi και για την ασφαλεια.
Στην επιστροφή ειχα 10 ωρες αναμονή στο αεροδρομιο δυστυχως νυχτα . Τεσσερα ατομα απο το γκρουπάκι βγηκαν για μια βολτα χωρις ιδιαιτερη διαδικασία. Εκαναν συμφωνια με ενα ταξι και τους πηγε σε σημεια ενδιαφεροντος.Αν θυμαμαι καλά κοστισε 100 ευρω, πολυ καλή τιμή για ρεζερβέ αυτοκινητο.
Για συνδεση με ιντερνετ πηραμε τηλεφωνο ενα γραφειο στην Αθηνα που το εχει Ιάπωνας ο κος Karakyun. H.I.S DREAM TRAVEL .
Παρε τηλεφωνο και θα σου πει τι να κανεις.
Ο ιδιος εκδιδει και τα κουπόνια για τα γρηγορα τραινα . Οταν φθασεις Ιαπωνια δεν γινεται να τα εκδωσεις εκει. Θα πληρωσεις διπλά χρηματα οπως οι ντοπιοι για να ταξιδεψεις .
Μπορεις να τα βγαλεις και μονος σου στο διαδικτυο.
Περιπλοκα λιγο ολα αυτα αλλά κερδιζεις με τη διαφορά.
Αν εκανα τις διαδρομες με τραινο χωρις κουπονι αγορασμενο εδω θα πληρωνα 450 ευρω.
Με το κουπονι πληρωσα 218.
Ασφαλεια εκανα στον ασφαλιστη μου όπως κάνω σε καθε ταξιδι.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
IMG_20230227_214118.jpg IMG_20230301_215916.jpg IMG_20230227_114810.jpg IMG_20230227_110642.jpg
Το ξενοδοχείο στο Κιότο πουλουσε και πραγματα! Αντικειμενα πόθου τα στρωματα του και οι πυτζάμες
Family mart το αντίπαλο δεος του SEVEN/11.
Απο τα ελάχιστα πλεον παραδοσιακα σπιτια στο Κιότο.
Στην Αθήνα τα Wendys εκλεισαν αλλά στην Ιαπωνία υπάρχουν αρκετά και οικονομικά.
 
Last edited:

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Στην επιστροφή ειχα 10 ωρες αναμονή στο αεροδρομιο δυστυχως νυχτα . Τεσσερα ατομα απο το γκρουπάκι βγηκαν για μια βολτα χωρις ιδιαιτερη διαδικασία. Εκαναν συμφωνια με ενα ταξι και τους πηγε σε σημεια ενδιαφεροντος.Αν θυμαμαι καλά κοστισε 100 ευρω, πολυ καλή τιμή για ρεζερβέ αυτοκινητο.
Για συνδεση με ιντερνετ πηραμε τηλεφωνο ενα γραφειο στην Αθηνα που το εχει Ιάπωνας ο κος Karakyun. H.I.S DREAM TRAVEL .
Παρε τηλεφωνο και θα σου πει τι να κανεις.
Ο ιδιος εκδιδει και τα κουπόνια για τα γρηγορα τραινα . Οταν φθασεις Ιαπωνια δεν γινεται να τα εκδωσεις εκει. Θα πληρωσεις διπλά χρηματα οπως οι ντοπιοι για να ταξιδεψεις .
Μπορεις να τα βγαλεις και μονος σου στο διαδικτυο.
Περιπλοκα λιγο ολα αυτα αλλά κερδιζεις με τη διαφορά.
Εγω αν εκανα τις διαδρομες με τραινο χωρις κουπονι αγορασμενο εδω θα πληρωνα 450 ευρω.
Με το κουπονι πληρωσα 218.
Ασφαλεια εκανα στον ασφαλιστη μου όπως κάνω σε καθε ταξιδι.
Μαλλον την ιδια πτηση εχουμε. Και η δικια μου αναμονη ειναι στην επιστροφη νυχτα, οποτε για να μην μεινω τοσες ωρες στο αεροδρομιο να την αξιοποιήσω με μια βολτα στην πολη.
Πως και δεν το εκανες και εσυ;
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Βικτωρία σε ευχαριστω πολυ για τα ενθαρρυντικά λόγια σου.
Ρωτα οτι θέλεις , χαρά μου να βοηθησω όσο μπορώ.
Το οικονομικο κομμάτι στο γραφω τωρα

Αεροπορικο εισιτηριο με Etihad 580 ευρω
Διαμονή 10 νυχτες 500
Κουπόνι τραίνου 220
Προσωπικα εξοδα 550 ( χωρις καθόλου οικονομία)
pocket wifi 20 ( μοιρασμένο με άλλα 2 ατομα)
Προαιρετικη ταξιδιωτικη ασφαλεια 50
------------
Συνολο 1920 ευρώ
Σας παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον σε λίγες μέρες ταξιδεύουμε και εμείς, παραλίγο να συνταξιδεύαμε με τον φίλο Γ. .. Μια ερώτηση έχω ταξιδιωτική ασφάλεια από πού;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Σας παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον σε λίγες μέρες ταξιδεύουμε και εμείς, παραλίγο να συνταξιδεύαμε με τον φίλο Γ. .. Μια ερώτηση έχω ταξιδιωτική ασφάλεια από πού;
Από Interamerican για 13 μέρες 54 ευρώ.Ακριβουτσικη αλλά με κοβιντ και γριππη να σέρνονται ήθελα να είμαι καλυμμένη. Σας εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα. Πόσες μέρες θα μείνετε Ιαπωνία;Μόνοι σας πάτε;
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Από Interamerican για 13 μέρες 54 ευρώ.Ακριβουτσικη αλλά με κοβιντ και γριππη να σέρνονται ήθελα να είμαι καλυμμένη. Σας εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα. Πόσες μέρες θα μείνετε Ιαπωνία;Μόνοι σας πάτε;
Μόνοι μας ναι για 10 μέρες! Ευχαριστούμε περιμένουμε και την συνέχεια της ιστορίας!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Δεν ξερω πως να περασω το βιντεο στην ιστορία , σαινι στους υπολογιστες!
Λιγες μερες πριν το ταξιδι το ειδα και ειναι πολυ ενδιαφερον. Η Ευθυμίου με γνωσεις για το θέμα, ωραια χρήση των ελληνικων και απολαυστική αφήγηση με έκανε να καταλάβω πολλά για την "ιδιορυθμη"Ιαπωνία.
IMG_20230330_131923.jpg
 
Last edited:

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
το λένε drug store........

βρε Κική, εμείς εχουμε φτασει σε σημείο να το λέμε κούμπωμα με αποτελεσμα να στέλνουμε το το google translate στο ψυχιατρείο , στο drug θα κολλήσουμε?
Αψογη. Συνέχισε
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
στο μαρουσι ειναι το γραφειο;
για ιντερνετ πηρατε pocket wifi?
Δεν γνωρίζω που ειναι το γραφείο.Τηλεφωνικα εγινε η συνεννοηση.
Ναι, pocket wifi είχαμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom