Ισλανδία Ισλανδία...Όνειρο ζω???... Κι όμως υπάρχει!!!

Μηνύματα
56
Likes
377
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Λοιπόν παιδιά,για κανά μήνα περίπου δε θα δώσω σημεία ζωής.Θα συνεχίσω την ιστορία μου αργότερα,επάνω ακριβώς εκεί που άρχιζαν τα καλύτερα...

Ο λόγος;

Ποιος άλλος;

IΣΛΑΝΔΙΑ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΙ!!!
:D


Αυτή τη φορά θα είναι τελείως διαφορετικό.Πιο προσωπικό,πιο άμμεσο.
Μεταφορικό μέσο;το αγαπημένο μου,δηλαδη το ποδήλατο μου!!!

Συνδυασμός απο:
α)Λίγο περιφερειακό
β)Highlands
γ)Δυτικά φιορδ
δ)Δευτερεύοντες χωματόδρομοι

Θα διαμένω σε camp, οργανωμένο και ελεύθερο αν χρειαστεί.Πάντως το πρόγραμμα μου δεν είναι συγκεκριμένο και μπορεί να προσαρμοστεί ή να αλλάξει.

Αναχωρώ Τρίτη 21 Αυγούστου, μεθαύριο,στις 04:15:D
Επιστρέφω 14 Σεπτεμβρίου

Στις 16 Σεπτεμβρίου θα πάμε και για μία εβδομάδα στην Ιταλία.
Ρώμη-Στρόμπολι.

Θα μπω από το Sneafellsnes και θα βγω από το Stromboli!!!

Θα περάσω και από μέρη που έχω ξαναπάει.Tα περισσότερα όμως θα μου είναι άγνωστα

...Landmannalaugar,Thorsmork,Eldgja,Laki craters,Asbyrgi,askja,west fjiords...


Έρχομαι!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Παει θα το ρίξω στα αντικαταθλιπτικά...
Δεν γίνεται.... μου αναγράφει όλα τα μέρη που μου έμειναν απωθημένο στην Ισλανδία
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Μολις αφησα την αγαπημενη Ισλανδια.. Πολλοι ποδηλατες με την σκηνουλα τους στον ωμο σε υπεροχες ατελειωτεσ ερημικες διαδρομες.. Τους θαυμασα κ τους ζηλεψα.. Να περασεις ομορφα!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Βαράτε όλοι μαζί ρε παιδιά... Δεν το γλυτώνω το χαρακίρι μου φαίνεται...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παρακαλώ να κλειδωθεί το τόπικ.

Δε μας φτάνει που ξέρουμε ότι ο konstantinos λείπει και είναι πάλι εκεί, μας το υπενθυμίζουν και τα σχόλια κάθε τρείς και λίγο!!!:evil:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κωνσταντίνε,όταν γυρίσεις μην συνεχείσεις την ιστορία σου διότι δεν θα υπάρχει κανείς να την διαβάσει,μας ξέκανες όλους.
(καλό σου ταξίδι και καλή αντάμωση)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κωνσταντίνε να περάσεις τέλεια! Σε ζηλεύουμε οικτρά! :D
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Μπράβο, Κωνσταντίνε! :clap: Καλοτάξιδος να είσαι!!!
 
Μηνύματα
56
Likes
377
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Επεστρεψα...πού ομως?

Χαιρετω όλο το φόρουμ και όχι μόνο!ξέρω χαθηκα... σας είχα αφήσει λίγο πριν το τρίτο μου ταξίδι με το ποδήλατο στην Ισλανδία...έχουμε καιρο για να φτάσουμε εκει.

Χρωστάω ακόμα τη συνέχεια του δευτερου ταξιδιου μου. Και σιγα σιγά θα ξεχρεωσω. Αλλά πρωτα θα ήθελα να πω το εξης: Σκέφτηκα , τα εισητηρια για την Ισλανδία είναι ακριβά, 3 φορες δε μου φτανουν, η 4η φορά είναι επίσης θεμα χρόνου, αλλα πρέπει να βρω ένα τρόπο να ρίξω το κόστος...και τον βρηκα.
Δεδομένης της κατάστασης στη χώρα μας, με τα τόσα προβλήματα σε διάφορους τομείς, να μη τα λέω τα ξερετε , η ιδέα της μετανάστευσης είχε ωριμάσει μεσα μου εδω και πολύ καιρο. Για να μη σας κουρασω με λεπτομερειες, το εψαξα, το προσπαθησα, το κυνηγησα και τελικα έκανα το όνειρο μου πραγματικοτητα.
Εδω και ενάμιση μήνα είμαι κάτοικος Ισλανδίας:D. Ζω και εργάζομαι σε τουριστική επιχείρηση στην περιοχη Haukadalur ,δηλαδή στην κοιλάδα με τα Geysir, σε απόσταση αναπνοής από την το χώρο εργασίας μου βρίσκεται o θερμοπίδακας Strokkur τον οποίο και βλέπω σε καθημερινη βάση.
Εάν τύχει καποιος από το φορουμ να επισκεφτεί την Ισλανδία στο εξής, κατά πασα πιθανότητα θα επισκεφτεί και το Strokkur (golden cyrcle).
Θα βρίσκομαι στο Geysir Bistro ή στην περιοχή πιθανότατα, και θα χαρω πολύ να σας συναντησω!

Και τελικά αυτη η χωρα ,εάν τη γνωρίσεις και απο μέσα, είναι εξίσου όμορφη, ίσως και περισσοτερο...

Έχω τόσα πολλά να πω για την καινούργια μου ζωη, αλλα θα τα πάρω με τη σειρά, από εκεί που σταμάτησα. Πάμε ποιπόν πίσω στη σύνέχεια του δεύτερου ταξιδιού.

...27 Μαρτίου 2012...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom