Ιταλία Καλοκαιρινές διακοπές στην Ιταλία

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Νότια Ιταλία τη πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου θα είναι καλά; θα έχει ηρεμήσει η κίνηση;
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο κόσμος όλος.
Νότια Ιταλία τη πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου θα είναι καλά; θα έχει ηρεμήσει η κίνηση;
Μια χαρά θα είναι... Και η τρελή ζέστη του Αυγούστου θα έχει περάσει, και οι παραλίες θα είναι πιο χαλαρές και όλα πιο ήσυχα σε σχέση με Ιούλιο - Αύγουστο.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Zacharoula ευχαριστω. Δυστυχως μου εχουν αλλαξει την αδεια για τελος Ιουλιου αρχες αυγουστου που μαλλον τοτε θα γινεται ο κακος χαμος.
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο κόσμος όλος.
Πόσες μέρες διαθέτεις και τί θέλεις να δεις; Κοίτα, δεν θα είναι άσχημα και η περίοδος που λες. Συν΄θως τον δεκαπεντάυγουστο έχει πολύ κόσμο και όχι παντού. Σου μιλάω κυριώς για Costiera. Τα υπόλοιπα είναι πιο χαλαρά ούτως ή άλλως.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Θέλω ήρεμα γραφικά χωριά και ωραία φύση και γενικότερα η περιοχή να έχει ενδιαφέρον για να μην βαρεθώ. Μου αρέσει η θάλασσα αλλά μένω Λεμεσό οπόταν δεν με πειράζει αν ο προορισμός δεν περιλαμβάνει παραλίες. Έχω ανοίξει και άλλο ποστ μιας και είχα απογοητευτεί με αυτά που διάβαζα για Νότια Ιταλία. http://www.travelstories.gr/community/threads/Ταξίδι-με-αυτοκίνητο-αλλά-πού.49400/
Επίσης μια ματιά που έριξα για διαμονή περιοχή μου φάνηκαν ιδιαίτερα τσιμπημένες οι τιμές.
 

RanouG

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Καλησπέρα σας !Θα ήθελα να μου πείτε κάποια πράγματα σχετικά με το ταξίδι που θέλω να κάνω στην Ιταλία ,αρχές Ιουλίου με τον άντρα μου .Μια βδομάδα είναι και θα πάμε από Θεσσαλονίκη .Σίγουρα σε μια βδομάδα δεν μπορούμε να πάμε σε πολλες περιοχές γι'αυτό θέλω την γνώμη σας σχετικά με το τι να κάνουμε .Ευχαριστώ !!!
Θ Η μετακίνηση με μέσα τοπικά (λεωφορεία ,τρένα ,μέτρο )
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα σας !Θα ήθελα να μου πείτε κάποια πράγματα σχετικά με το ταξίδι που θέλω να κάνω στην Ιταλία ,αρχές Ιουλίου με τον άντρα μου .Μια βδομάδα είναι και θα πάμε από Θεσσαλονίκη .Σίγουρα σε μια βδομάδα δεν μπορούμε να πάμε σε πολλες περιοχές γι'αυτό θέλω την γνώμη σας σχετικά με το τι να κάνουμε .Ευχαριστώ !!!
Θ Η μετακίνηση με μέσα τοπικά (λεωφορεία ,τρένα ,μέτρο )
Αν είναι το πρώτο σας ταξίδι στην Ιταλία θα πρότεινα Ρώμη και Φλωρεντία. Δώσε μας λίγα στοιχεία για τι τύπου ταξιδιώτες είσαστε για να μπορέσουμε να κάνουμε τις προτάσεις μας
 

RanouG

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Αν είναι το πρώτο σας ταξίδι στην Ιταλία θα πρότεινα Ρώμη και Φλωρεντία. Δώσε μας λίγα στοιχεία για τι τύπου ταξιδιώτες είσαστε για να μπορέσουμε να κάνουμε τις προτάσεις μας
Καλησπέρα Viaggi σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου .Σκέφτηκα και εγώ για Ρώμη απλά θα είναι καλοκαίρι .Ίσως πάμε και τέλη Ιουνίου γι'αυτό θα ήθελα να πάμε κάπου παραλιακα και ωραία .Δεν θα νοικιάσουμε αμάξι θα μετακινηθουμε με τα μέσα .Έχεις να προτείνεις κάτι καλό ??
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα Viaggi σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου .Σκέφτηκα και εγώ για Ρώμη απλά θα είναι καλοκαίρι .Ίσως πάμε και τέλη Ιουνίου γι'αυτό θα ήθελα να πάμε κάπου παραλιακα και ωραία .Δεν θα νοικιάσουμε αμάξι θα μετακινηθουμε με τα μέσα .Έχεις να προτείνεις κάτι καλό ??
Πρώτη επιλογή προτείνω Νάπολη και Κοστιέρα Αμαλφιτάνα, προσωπικά θεωρώ τον απόλυτο καλοκαιρινό προορισμό στην Ιταλία. Εναλλακτικά Γένοβα, Πόρτο Φίνο, Τσίνκουε Τέρρε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom