Ιταλία Κλήση τροχαίας από Ιταλία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.739
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλημέρα ,
τον Γενάρη είχα πάει Ιταλία και είχα νοικιάσει αυτοκίνητο από την HERTZ.
Μου έχει στήλει κάποια email η HETZ για κλήσεις , αλλά δεν έχω καταλάβει ακριβώς .
Λέει ότι έχουν δώσει τα στοιχεία μου στις αστυνομικές αρχές , αλλά δεν έχω καμία κλήση στο mail , δεν έχω κάποιο ποσό . Εάν κατάλαβα καλά θα μου έρθει συστημένη κλήση στο σπίτι?
Ανεβάζω και το αρχείο που μου έστειλαν. Πρέπει να είναι όλα για όρια ταχύτητας.
Ξέρουμε τι γίνετε εάν δεν πληρώσουμε , μπορούν να τα χρεώσουν στην εφορία μου?
Ευχαριστώ για την βοήθεια προκαταβολικά.

View attachment 265819
Νομίζω ότι έπρεπε ήδη να έχουν έρθουν οι κλήσεις στο σπίτι. Εφόσον δεν ήρθαν, ή δήλωσες λάθος διεύθυνση ή κάπου χάθηκαν. Πρέεπει επειγόντως να επικοινωνήσεις με την HERTZ γιατί υπάρχουν μεγάλες προσαυξήσεις στα πρόστιμα, όταν παρέρχεται η προθεσμία εξόφλησής τους.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
η πρωτη εμενα μου ηρθε 11 μηνες μετα το συμβαν η δευτερη ειχε επιβαρυνση κανα 60 αρικο μετα απο κανα τριμηνο η τριτη ηρθε συστημενη με διπλασιασμο στο εναμισυ χρονο απο το συμβαν και βαλε του ποσου και μετα σταματησαν .....εγω απλα αδιαφορησα !!!!!!!!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
η πρωτη εμενα μου ηρθε 11 μηνες μετα το συμβαν η δευτερη ειχε επιβαρυνση κανα 60 αρικο μετα απο κανα τριμηνο η τριτη ηρθε συστημενη με διπλασιασμο στο εναμισυ χρονο απο το συμβαν και βαλε του ποσου και μετα σταματησαν .....εγω απλα αδιαφορησα !!!!!!!!!
..προσεξε ομως γιατι αν ξαναπας στη χωρα οπως συμβαινει πχ στη Αυστρια και σε σταματησει η αστυνομια στο δρομο για οποιαδηποτε αιτια θα τα πληρωσεις μετρητα επι τοπου αλλιως εχεις κρατηση...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
θα σου ελθει η κληση και τοτε πληρωνεις,Μπορεις να τηλεφωνησεις στην Hertz για περισσοτερες πληροφοριες..
Λογικα αν δεν πληρωσεις εσυ θα τα παρει η Hertz απο το λογαριασμο της καρτας σου που ειχες δωσει..
η κληση αφορα κυκλοφορια σε πεζοδρομο...
Κι αν ακυρώσεις την κάρτα, τι κάνουν?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μένει να μάθουμε μέρα από πόσο καιρό παραγραφεται η κλήση σε αυτές τις χώρες, αν παραγραφεται
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
αν ακυρωσεις καρτα πχ λες οτι την εχασες η τραπεζα δεν μπορει να σε χρεωσει εγω αυτο εκανα στο ντουμπαι για καμμια εξαρα κλησεις με καμερες παρκινγκ κτλ σε νοικιασμενο δεν με ενοχλησε ποτε κανενας .................μετα εβγαλα αλλη που ειχε αλλο αριθμο μετα απο ενα μηνα ..............αν εχεις καρτα σε ισχυ σου τα παιρνει η εταιρια μεσω της τραπεζας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
εγω αυτο εκανα στο ντουμπαι για καμμια εξαρα κλησεις με καμερες παρκινγκ κτλ σε νοικιασμενο
Εγω εκανα ενα αλλο κολπακι: δεν πληρωσα για να βγαλω διπλωμα και δεν κανω οτι ξερω να οδηγω. Ουτε κλησεις ουτε τιποτε. Ουτε αλλαζω πιστωτικες. Δεν ειναι πανεξυπνο?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο Ντουμπάι οι κλήσεις πάνε στις εταιρείες ενοικίασης και αν δεν πληρώσει ο πελάτης υποχρεούνται εκείνες να πληρώσουν αλλιώς το αυτοκίνητο κατάσχεται, άρα 100% ο φίλος μας τρολάρει. Εκτός κι αν η εταιρεία που νοίκιασε ήταν τόσο λαρτζ που λυπήθηκε το φίλο μας και πλήρωσε αυτή όλα του πρόστιμα... not.
 

agmi

Member
Μηνύματα
499
Likes
2.443
H σύζυγος άρπαξε κλήση στην χώρα της προ ετών! Πέρασε με κόκκινο κάπου €300+50 και βάλε εξτρά αν ήθελε την φωτογραφία την στιγμή 'της παρανομίας' :lol::lol::lol:. Σκεφτήκαμε να μην την πληρώσει, εγώ πρώτος :D, και να ακυρώσει την ελ. πιστωτική κάρτα κλπ, ασχέτως και του ότι είχε άδεια οδήγησης από εκεί. Μάθαμε λοιπόν, και λόγω της ιδιότητας της, ότι οι μεγάλες εταιρείες μοιράζονται τις πληροφορίες μεταξύ τους και σε βάζουνε στην μαύρη λίστα! Επίσης εάν έχεις κλείσει το αυτοκίνητο πχ από το σύστημα κράτησης κανενους μεγ. ταξιδιωτικού σαιτ πχ (^xp^d*&) η αερ. εταιρείας πχ (@ya%) ίσως και αυτοί να σε βάλουν στην λίστα & κράτηση (αυτοκινήτου) να μην σου ξανακάνουν!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπάρχει κάποιος λόγος για τα ιερογλυφικά;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom