Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
μαλλον αυτα τα μηχανηματα ειναι παρασαγγας ανωτερα...
Multirama - Ξ*Ο�ΞΏΟ�Ο�Ξ½:roll::roll:
δεν ξερω να σου πω για ανωτεροτητα του ενλογω mio αλλα η προσφορα χαρτης ελλαδας-κυπρου -ευρωπης στα 159 ευρω που εγραψα πιο πανω ειναι κελεπουρι
υ.γ. επειδη το εψαξα λιγο το mls εχει καλυτερη μπαταρια (1100 εναντι 720mAh) απο το mio
τον ιδιο δεικτη sirf3 και την ιδια ram (64mb) και λιγο χαμηλοτερο επεξεργαστη και μικροτερη rom-απλα το θεμα της προσφορας ειναι οι χαρτες ευρωπης που προσφερει επιπλεον
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
δεν ξερω να σου πω για ανωτεροτητα του ενλογω mio αλλα η προσφορα χαρτης ελλαδας-κυπρου -ευρωπης στα 159 ευρω που εγραψα πιο πανω ειναι κελεπουρι
υ.γ. επειδη το εψαξα λιγο το mls εχει καλυτερη μπαταρια (1100 εναντι 720mAh) απο το mio
τον ιδιο δεικτη sirf3 και την ιδια ram (64mb) και λιγο χαμηλοτερο επεξεργαστη και μικροτερη rom-απλα το θεμα της προσφορας ειναι οι χαρτες ευρωπης που προσφερει επιπλεον
τωρα σε ειδα πουλακι μου:D
mio spirit vs mls
δέκτης λήψης σήματος SiRFInstantFixII™ εναντι απλου sirf star3
Ενσωματωμένο TMC ...αε μην εχει ερθει στην ελλαδα ακομη
Explore: ανακαλύψτε ότι υπάρχει γύρω σας σε ακτίνα 500 μέτρων! πρωτη φορα λανσαρεται σε συσκευη πλοηγησης:)
Ταξιδιωτικοί οδηγοί Wcities/ NavPix RAM απο 64-600MB/ROM G - Επέκταση MicroSD ως 16GB
Επεξεργαστής Samsung 2450 / 400 MHz ολοκαινουργιος εναντι ενος ταπεινου Atlas3 sta 372MHZ.
H ουσια ειναι οτι η σειρα mls εκανε τον κυκλο της,απεδειχθη τιμια συσκευη με το καλυτερο χαρτη που υπαρχει σημερα για την ελληνικη επικρατεια,
ομως σημερα ειναι ξεπερασμενη και ακριβη.
ολη η σειρα miomoov ξεκλειδωνει πανευκολα και τρεχει οποιο προγραμμα επιθυμει ο κατοχος του.
τελος δε πρεπει να ξεχναμε τη χωρητικοτητα που παιζει σημαντικο ρολο πλεον,τα 2GB δε φτανουν.
σκεφτειται οτι το IGO8, to NAVIGON με τα TERRAIN αρχεια εχουν φτασει το 1GB και διογκωνονται...


 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
Γειά σας κι από μένα. Θέλω να αγοράσω ένα gps. Έχω διαβάσει όλη την συζήτηση του MIO GPS με τον BAGGELAKOS και την MIRANTA. Θέλω το gps κυρίως για Ευρώπη. Έχω καταλήξει μεταξύ των MIOMOOV 350 GREECE, MIOMOOV 500 GREECE ή MIOMOOV 360 EUROPE. Απευθύνομαι στον ''δάσκαλο'' MIO GPS αν έχει νόημα να πληρώσω για το 360 EUROPE ή ισχύει, ότι μπορώ με το 350 ή 500 GREECE να ''φορτώσω'' χάρτη Ευρώπης (εννοείται με φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά) χωρίς να τα πληρώσω? :haha:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Περιμένω απάντηση....
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γειά σας κι από μένα. Θέλω να αγοράσω ένα gps. Έχω διαβάσει όλη την συζήτηση του MIO GPS με τον BAGGELAKOS και την MIRANTA. Θέλω το gps κυρίως για Ευρώπη. Έχω καταλήξει μεταξύ των MIOMOOV 350 GREECE, MIOMOOV 500 GREECE ή MIOMOOV 360 EUROPE. Απευθύνομαι στον ''δάσκαλο'' MIO GPS αν έχει νόημα να πληρώσω για το 360 EUROPE ή ισχύει, ότι μπορώ με το 350 ή 500 GREECE να ''φορτώσω'' χάρτη Ευρώπης (εννοείται με φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά) χωρίς να τα πληρώσω? :haha:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Περιμένω απάντηση....
προχωρα στην αγορα οποιου απο τα παραπανω επιθυμεις;)
οπως εγινε και με τους αλλους συμφορουμιτες θα το φτιαξουμε μεσω skype.
περε τη πιο απλη και φτηνη εκδοση:roll:
τα αλλα ειναι δικη μου δουλεια:D
 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
Mio gps, τώρα είδα το μήνυμα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είμαι στην Ξάνθη και σκέφτομαι να πάω στο Κωτσόβολο που είδα ότι έχει αυτά τα μοντέλα. Αν είναι έτσι μάλλον πάω για το ΜΙΟΜΟOV 350 GREECE. Aν κάνω κάτι τα λέμε.
 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
miomoov 500

Mio gps, αγόρασα το miomoov 500 greece (Είμαι λίγο γρήγορος;) και παίζω.
Έχει φοβερή οθόνη, και πολύ εύκολο μενού. ( Νομίζω ίδιο αγόρασε και η miranta )
Nομίζω ότι ήταν καλή επιλογή . Τι λές ; Τώρα το μόνο που μου λείπει είναι χάρτες Europe, και ενδεχομένως κάποια άλλα πράγματα ( στο λειτουργικό) που αγνοώ.
Ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθεια.
Όταν έχεις χρόνο και διάθεση τα λέμε. (Περιμένω οδηγίες !!)
 

Brand39

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουρακάο
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μόλις χτές άρχισε η διάθεση του καινούριο MIOmoov με αναβαθμισμένους χάρτες Ελλάδος για τις συσκευές ΜΙΟ. Δυστηχώς όσοι είχαν κατά την αγορά Μιο συσκευής ακούσει για δωρεάν αναβάθμηση χαρτών, θα πρέπει να πληρώσουν εκ νέου μιας και οι νέοι χάρτες ισχύουν με την εγκατάσταση του νέου λογισμικού. Το νέο λογισμικό κλώνος της navmar θεωρώ ότι είναι το λιγότερο απαράδεκτο. Το ποσό που θα ξαναπληρώσουμε βγαίνει στα 100 περίπου για πλήρη κάλυψη Ευρώπης. Εγώ επειδή ήμουν ευχαριστημένος με το παλιό λογισμικό το ΜΙΟ ΜAP V3.3.-κλώνο της NAV N GO αποφάσισα να βάλω το IGO8 το οποίο θεωρώ κορυφαίο λογισμικό τόσο από πλευράς ευκολίας διαχείρισης όσο και από ευκολίας χαρτών αναβαθμίσεων κτλ. Θα πρότεινα σε όποιον σκέφτεται την αγορά gps να δει σοβαρά τις συμβατές με NAV N GO συσκευές. (IGO 8 , AMIGO κτλ) Για την απορία σας έχω το ΜΙΟ C520 και ακόμη κλαίω τα λεφτά που έδωσα.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Μόλις χτές άρχισε η διάθεση του καινούριο MIOmoov με αναβαθμισμένους χάρτες Ελλάδος για τις συσκευές ΜΙΟ. Δυστηχώς όσοι είχαν κατά την αγορά Μιο συσκευής ακούσει για δωρεάν αναβάθμηση χαρτών, θα πρέπει να πληρώσουν εκ νέου μιας και οι νέοι χάρτες ισχύουν με την εγκατάσταση του νέου λογισμικού. Το νέο λογισμικό κλώνος της navmar θεωρώ ότι είναι το λιγότερο απαράδεκτο. Το ποσό που θα ξαναπληρώσουμε βγαίνει στα 100 περίπου για πλήρη κάλυψη Ευρώπης. Εγώ επειδή ήμουν ευχαριστημένος με το παλιό λογισμικό το ΜΙΟ ΜAP V3.3.-κλώνο της NAV N GO αποφάσισα να βάλω το IGO8 το οποίο θεωρώ κορυφαίο λογισμικό τόσο από πλευράς ευκολίας διαχείρισης όσο και από ευκολίας χαρτών αναβαθμίσεων κτλ. Θα πρότεινα σε όποιον σκέφτεται την αγορά gps να δει σοβαρά τις συμβατές με NAV N GO συσκευές. (IGO 8 , AMIGO κτλ) Για την απορία σας έχω το ΜΙΟ C520 και ακόμη κλαίω τα λεφτά που έδωσα.
συμφωνω σε ολα
αν καπιος ενδιαφερεται για ελλαδα-ευρωπη με καλη καλυψη το igo8 ειναι πολυ καλη λυση
μαλιστα ειδα οτι ανελαβε αντιπροσωπευση για ελλαδα η dis
Digital Info Solutions - GPS navigation systems & car accessories
ειχε το papago σε vector μηχανηματα
υ.γ. σκεφτηκες τη λυση ξεκλειδωμα της συσκευης σου και περασμα του igo εκει?
Unlock MIO C520 (ΞΊΞ±ΞΉ Ο€ΞΉΞΈΞ±Ξ½ΟŒΞ½ C320) - Navimania
 

Brand39

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουρακάο
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
συμφωνω σε ολα
αν καπιος ενδιαφερεται για ελλαδα-ευρωπη με καλη καλυψη το igo8 ειναι πολυ καλη λυση
μαλιστα ειδα οτι ανελαβε αντιπροσωπευση για ελλαδα η dis
Digital Info Solutions - GPS navigation systems & car accessories
ειχε το papago σε vector μηχανηματα
υ.γ. σκεφτηκες τη λυση ξεκλειδωμα της συσκευης σου και περασμα του igo εκει?
Unlock MIO C520 (ΞΊΞ±ΞΉ Ο€ΞΉΞΈΞ±Ξ½ΟŒΞ½ C320) - Navimania
Αυτό έχω κάνει μόλις είδα τις αναβαθμήσεις του ΜΙΟmoov και απογοητεύτηκα...αν δεν το είχα ξεκλειδώσει να περάσω το IGO8 τώρα θα το είχα βάλει αγγελία για πούλημα!:D

Mio Ultimate Unlock Guide
http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=446403&highlight=ultimate+unlock
 
Last edited by a moderator:

eliasraft

Member
Μηνύματα
27
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Βαυαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα παιδιά!Έχω δει τις απόψεις κυρίως του mio gps για τα gps στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν μπορώ να καταλήξω κάπου με βεβαιότητα. Δεν είχα ποτέ στο παρελθόν gps παρά μόνο στον υπολογιστή μου το destinator. Είμαι αυτή τη στιγμή, μετά από μια ερασιτεχνική έρευνα αγοράς ενός μάλλον άσχετου, μεταξύ navigon 2110 max και garmin 255w. Γενικά με ενδιαφέρει και Ευρώπη και δεν θέλω να ξεφύγω από τα 200 ευρώ. Είναι καλά τα μηχανήματα που έχω καταλήξει; Τι να πάρω τελικά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Καλησπέρα παιδιά!Έχω δει τις απόψεις κυρίως του mio gps για τα gps στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν μπορώ να καταλήξω κάπου με βεβαιότητα. Δεν είχα ποτέ στο παρελθόν gps παρά μόνο στον υπολογιστή μου το destinator. Είμαι αυτή τη στιγμή, μετά από μια ερασιτεχνική έρευνα αγοράς ενός μάλλον άσχετου, μεταξύ navigon 2110 max και garmin 255w. Γενικά με ενδιαφέρει και Ευρώπη και δεν θέλω να ξεφύγω από τα 200 ευρώ. Είναι καλά τα μηχανήματα που έχω καταλήξει; Τι να πάρω τελικά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
κοιτα τα μηνυματα #285 και #286 που εγω και ο miogps εχουμε κανει προτασεις
τωρα περα απο αυτα το garmin 255w που λες ειναι παρα πολυ καλη λυση
αλλα και στις 3,5'' το garmin 255 θα στο προτεινω λογω καλυτερης τιμης και επισης ειναι πιο πρακτικο να το εχεις μαζι σου σαν πεζος περα απο την χρηση στο αυτοκινητο
υ.γ.τιμη τρομερη με ελλαδα-ευρωπη (το ριξαν ακομη πιο πολυ για αγορα μεσω web)
Multirama - Προϊόν
 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!

Καλησπέρα παιδιά. Όπως έγραψα και ποιό πάνω, έχω αγοράσει το MIOMOOV500 GREECE.
Θα ταξιδεψω σύντομα Ν.Ιταλία. Επειδή είμαι άσχετος με την διαδικασία , μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να ξεκλειδώσω την συσκευή και να περάσω χάρτες Ευρώπης. (Έχω χάσει τις τελευταίες μέρες και τον miogps ) Βοήθεια !!!!:(:(:(
Υ.Γ. Miranta αν δεν κάνω λάθος αγόρασες το ίδιο μοντέλο. Τί έκανες εσύ με τους χάρτες;
πήγες Ιταλία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.846
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom