Κούβα Κούβα – ενοικίαση αυτοκινήτου

StSiotis

Member
Μηνύματα
28
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Τι εννοείς κοντά ? Με το λεωφορείο είναι περίπου 4 ώρες και με ταξί είναι 2.5-3 ώρες
Κοντά σε σχέση με την απόσταση για το cienfuegos που δεν πας με άλλο τρόπο εκτός ενοικιαζόμενου...Ενώ βινιάλες σε 3.30 είσαι εκεί με viazul...

Σ΄ευχαριστώ πολύ! Μπορώ να σε ρωτήσω για πόσες ημέρες έκλεισες το αυτοκίνητο και σε τιμή?
Το κλείσαμε για 7 μέρες και μας κόστισε κάπου στα 530 €! Είναι το πιο μεγάλο έξοδο μας, αλλά νομίζω ότι αξίζει για να δεις όσα περισσότερα πράγματα...
 
Last edited by a moderator:

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Κοντά σε σχέση με την απόσταση για το cienfuegos που δεν πας με άλλο τρόπο εκτός ενοικιαζόμενου...Ενώ βινιάλες σε 3.30 είσαι εκεί με viazul...
Το Βινιαλες με το λεωφορειο ειναι 3:30 ωρες
Το cienfuegos με το αυτοκινητο ή με το ταξι ειναι κοντα 3:30-4 ωρες
Πως το ενα ειναι κοντα και το αλλο ειναι μακρια ;

3:30 + 3:30 ωρες πηγαινε-ελα για μονοημερη που ρωτησε ειναι μακρια.
 
Last edited:

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.465
Ταξίδι-Όνειρο
???
Απογοητευμένος από την έλλειψη αυτοκινήτων στο havanauto , βρήκα μέσω της transgaviota που έχει γραφείο στο ξενοδοχείο Miramar. Την γνωρίζετε; Είναι safe η θα κλάψω τα 500€ ?
 

SMG

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα!
Θα ήθελα να σε ρωτήσω κατά πόσο αξίζει να ενοικιάσεις αυτοκίνητο στην Κούβα και αν αυτό εξυπηρετεί καλύτερα από το να κινηθείς με λεωφορεία και ταξί.
 

Anasmeta

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Όσον αφορά το αυτοκίνητο τους έπεισα οπότε φθάνοντας στο αεροδρόμιο θα ψάξουμε να νοικιάσουμε αμάξι !
 
Last edited by a moderator:

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Όσον αφορά το αυτοκίνητο τους έπεισα οπότε φθάνοντας στο αεροδρόμιο θα ψάξουμε να νοικιάσουμε αμάξι !
Εμείς που πήγαμε off-season δεν θα βρίσκαμε αυτοκίνητο αν δεν μεσολαβούσε άτομο απο Κούβα. Δε νομίζω ότι έχετε πιθανότητα ούτε 1% να βρείτε αυτοκίνητο μέσα Ιανουαρίου επιτόπου.
 
Last edited by a moderator:

Anasmeta

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εμείς που πήγαμε off-season δεν θα βρίσκαμε αυτοκίνητο αν δεν μεσολαβούσε άτομο απο Κούβα. Δε νομίζω ότι έχετε πιθανότητα ούτε 1% να βρείτε αυτοκίνητο μέσα Ιανουαρίου επιτόπου.
Α πολύ ωραία, ήμουν και σίγουρη φαντάσου. Προτείνεις δηλαδή να κλείσουμε online ?
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Α πολύ ωραία, ήμουν και σίγουρη φαντάσου. Προτείνεις δηλαδή να κλείσουμε online ?
Ναι. Αν δεν είναι ήδη αργά ή αν δεν έχουν απομείνει μόνο τα πιο ακριβά (συνήθως τα οικονομικά αυτοκίνητα εξαφανίζονται πρώτα)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ναι κλεισε το σιγουρα
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Κλειστε αυτοκίνητο τωρα .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όσον αφορά το αυτοκίνητο τους έπεισα οπότε φθάνοντας στο αεροδρόμιο θα ψάξουμε να νοικιάσουμε αμάξι !
Nα βρείτε να νοικιάσετε αυτοκίνητο επιτόπου στην Κούβα είναι απίθανο, θέλει κράτηση μήνες πριν.
 
Last edited by a moderator:

Anasmeta

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι. Αν δεν είναι ήδη αργά ή αν δεν έχουν απομείνει μόνο τα πιο ακριβά (συνήθως τα οικονομικά αυτοκίνητα εξαφανίζονται πρώτα)
Θα το κοιτάξω σήμερα κι όλας! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom