Κούβα Κούβα – ενοικίαση αυτοκινήτου

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα το κοιτάξω σήμερα κι όλας! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!
Καλό είναι να έχετε plan B. Αρκετά συχνά το αυτοκίνητο που νοικιάζεις "δεν είναι διαθέσιμο", "χάλασε" κλπ.
 

Emmanouilkrits

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά και καλή εβδομάδα.
Φεύγω κουβα τον Ιούνιο και θα μείνω 8 μέρες.Οι 3 cienfuegos για παράλληλη επίσκεψη σε santa Clara και trinidad και υπόλοιπες στη λατρεμένη Αβάνα.Σχεδιάζω να ενοικιασω αυτοκινητο για να απολαύσω και λίγο το road trip μέσα από το φάσμα των χρωμάτων της Καραϊβικής.Έχω ψάξει αρκετά sites και ήθελα να ρωτήσω παίζει μέσω ίντερνετ η κράτηση???Υπάρχει κίνδυνος να μην γίνει η κράτηση και να με γράψουν??Καλύτερα από κει???ευχαριστω
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα παιδιά και καλή εβδομάδα.
Φεύγω κουβα τον Ιούνιο και θα μείνω 8 μέρες.Οι 3 cienfuegos για παράλληλη επίσκεψη σε santa Clara και trinidad και υπόλοιπες στη λατρεμένη Αβάνα.Σχεδιάζω να ενοικιασω αυτοκινητο για να απολαύσω και λίγο το road trip μέσα από το φάσμα των χρωμάτων της Καραϊβικής.Έχω ψάξει αρκετά sites και ήθελα να ρωτήσω παίζει μέσω ίντερνετ η κράτηση???Υπάρχει κίνδυνος να μην γίνει η κράτηση και να με γράψουν??Καλύτερα από κει???ευχαριστω
Επιτόπου κράτηση ξέχασέ την, αποκλείεται να βρεις. Παίζει και να σε γράψουν, αλλά δεν είναι το πιο πιθανό.
 

Emmanouilkrits

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Αρα εν τέλει αξίζει μέσω ίντερνετ η κράτηση?Η περνω το Ρίσκο και φτάνω κλείνοντας ταυτόχρονα αυτοκίνητο???Σ ευχαριστώ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αρα εν τέλει αξίζει μέσω ίντερνετ η κράτηση?Η περνω το Ρίσκο και φτάνω κλείνοντας ταυτόχρονα αυτοκίνητο???Σ ευχαριστώ..
Δεν γίνεται να κλείσεις αυτοκίνητο επιτόπου, δεν υπάρχουν αυτοκίνητα επιτόπου.
 

steve_13

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας!!
Ήθελα να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να νοικιάζεις αυτοκίνητο στην κουβά με οδηγό ή όχι??
 

olgastfnd

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
Γεια σας παιδιά! Ειμαι νέο μέλος στην ομάδα και 13 του μηνός πετάω για Κούβα έως 31!! Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω για ενοικίαση αυτοκινήτου!Καταρχήν τι τιμές παίζουν; Διαβάζω ότι δεν είναι εύκολο να βρώ εκεί, και ότι πρέπει να το έχω κλείσει μέσω internet;
Ευχαριστώ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας!!
Ήθελα να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να νοικιάζεις αυτοκίνητο στην κουβά με οδηγό ή όχι??
Ναι αρκεί να έχει άδεια ταξί. Κουβανός που οδηγεί ενοικιαζόμενο με τουρίστες μέσα, συλλαμβάνεται πλέον και οι τουρίστες μένουν στο δρόμο. Σε ισχύ από τον προηγούμενο μήνα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γεια σας παιδιά! Ειμαι νέο μέλος στην ομάδα και 13 του μηνός πετάω για Κούβα έως 31!! Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω για ενοικίαση αυτοκινήτου!Καταρχήν τι τιμές παίζουν; Διαβάζω ότι δεν είναι εύκολο να βρώ εκεί, και ότι πρέπει να το έχω κλείσει μέσω internet;
Ευχαριστώ
Καλώς ήρθες.
Πρέπει να το έχεις κλείσει, είναι πολύ ακριβά, περίπου 3-4 φορές πάνω από τις τιμές της Ελλάδας και δύσκολο να βρεις αν δεν κλείσεις τουλάχιστον μερικές εβδομάδες πριν.
 

olgastfnd

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
Καλώς ήρθες.
Πρέπει να το έχεις κλείσει, είναι πολύ ακριβά, περίπου 3-4 φορές πάνω από τις τιμές της Ελλάδας και δύσκολο να βρεις αν δεν κλείσεις τουλάχιστον μερικές εβδομάδες πριν.
Επειδή μένω Μύκονο και οι τιμές εδώ είναι τρελές σε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα, για πες μια ενδεικτική τιμή!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδή μένω Μύκονο και οι τιμές εδώ είναι τρελές σε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα, για πες μια ενδεικτική τιμή!
Τέτοια εποχή 120-130 ευρώ τη μέρα για τη χαμηλότερη κατηγορία ααααααν βρεις επιτόπου. Μέσω ίντερνετ φτηνότερα, αν βρεις. Δες την havanautos. Οι τιμή που ανέφερα περιλαμβάνει ασφάλεια. Εχθές έκλεισε γνωστός μου με παγαποντια 170 ευρώ επιτόπου.

Συνήθως απαιτείται μίνιμουμ 5ημερη ενοικίαση, συχνά μόνο τριήμερη.
 

olgastfnd

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
Τέτοια εποχή 120-130 ευρώ τη μέρα για τη χαμηλότερη κατηγορία ααααααν βρεις επιτόπου. Μέσω ίντερνετ φτηνότερα, αν βρεις. Δες την havanautos. Οι τιμή που ανέφερα περιλαμβάνει ασφάλεια. Εχθές έκλεισε γνωστός μου με παγαποντια 170 ευρώ επιτόπου.

Συνήθως απαιτείται μίνιμουμ 5ημερη ενοικίαση, συχνά μόνο τριήμερη.

Η υπόλοιπη συγκοινωνία από πόλη σε πόλη ή στα ενδότερα της χώρας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.166
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom