Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Το πιθανότερο είναι ότι κανείς δεν θα το προσέξει.
 

Alexandra Ts.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Χρειάζομαι την βοήθεια σας pleaseeeeeee! Πετάω με Ryan για Βουδαπέστη και γυρίζω με wizz έχω βάλει 2 επιβάτες στον ένα έχω βάλει σωστό το όνομα και το επίθετο και στο δικό μου έβαλα το όνομα ση θέση του επιθέτου κ το επίθετο στου ονόματος. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? (πλήρως απελπισμένη)
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Χρειάζομαι την βοήθεια σας pleaseeeeeee! Πετάω με Ryan για Βουδαπέστη και γυρίζω με wizz έχω βάλει 2 επιβάτες στον ένα έχω βάλει σωστό το όνομα και το επίθετο και στο δικό μου έβαλα το όνομα ση θέση του επιθέτου κ το επίθετο στου ονόματος. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? (πλήρως απελπισμένη)
To ίδιο είχα κάνει και εγώ με Ryanair το κατάλαβα μετά από 2 ταξίδια, δεν το πρόσεξαν καν.
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Απλά αγχώνομαι διότι γράφουν χρέωση 110 ευρώ για αλλαγή ή πληρώνεις εκεί 160. Τι να κάνω; Να το ρισκάρω;
Φυσικά να κάνεις την ''παλαβή'', θεωρώ ότι δεν θα το καταλάβουν με την γρηγοράδα που περνούν τους επιβάτες. Καλή επιβίβαση!!!!!!
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
H Ryanair Μέσα από την εφαρμογή,σου δίνει την δυνατότητα να το αλλάξεις (μόνο αυτό) χωρίς χρέωση,το είδα τυχαία προχθές που είχα πτήση. Από την Αθήνα για Βουδαπέστη, κατά 99%δεν θα έχεις πρόβλημα. Από Βουδαπέστη, δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω. Όπως και να χει,μιλάς με τις εταιρείες, λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς χρέωση
 

Alexandra Ts.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Έχεις δίκιο πως δεν αξιζε να κλείσουμε μέσω ταξιδιωτικού γραφείου αλλά ως κλασικός Ελληναρας😂 έγραψα κατευθείαν στο γκουγκλ για τα εισιτήρια και έκλεισα τα πρώτα που βρηκα τα οποία δεν ήταν και φθηνά όπως μου είπαν στην Aegean (ειδική προσφορά) όπως και να έχει εγώ θα συνεχίσω να προσπαθώ να τα αλλάξω έως έρθει η ημέρα του ταξιδιού ελπίζω να βγάλω άκρη εάν όχι θα πάω έτσι και θα κάνω την πάπια.
Τελικά από Πράγα προς Αθήνα τι έγινε? Έχω το ίδιο πρόβλημα με ryanair έβγαλα άκρη αλλά με wizz air που γυρίζω από Βουδαπέστη δεν έχω βγάλει
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αν το λάθος δεν σε κάνει ανήλικο η υπέργηρο δεν νομίζω να ασχοληθεί κάποιος. Αυτό φυσικά είναι προσωπική εκτίμηση και εμπειρία.
 

Jorge97

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Καλημέρα!!! Θα ήθελα την συμβουλή σας.
Έχω κλείσει για Νοέμβριο 4 εισιτήρια για Πραγα από τα οποία τα 3 έκανα το λάθος ( πραγματικά δεν ξέρω πως δεν το είδα ) να βάλω αντίστροφα στα πεδία Όνομα και Επώνυμο τα ονόματα των επιβατών. Πετάω με Aegean και τα έκλεισα με την trip.com.
Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω για να κάνω την αλλαγή αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη διότι η τριπ με στέλνει στην Aegean και το αντίστροφο λέγοντας μου ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Πρόσφατα η Aegean μου είπε επειδή είναι ειδική προσφορά δεν μπορούν να τα αλλάξουν ( μου φαντάζει αστείο διότι πλήρωσα το άτομο πήγαινε έλα 180€😂 όποτε πραγματικά απορώ τι εννοούν ειδική προσφορά) κάτι το οποίο από όσο μου είπε η τριπ δεν έχει να λέει. Στα δικά μου μάτια το βρίσκω γελοίο να μην μπορούν να κάνουν μια τόσο μικρή αλλαγή ενώ όλα τα ονόματα είναι σωστά απλά όχι με την σειρά που έπρεπε...
Έχω απελπιστεί γνωριζει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω ;;;;
Σε μια βδομάδα πετάω και άκρη δεν έβγαλα ποτέ θα ακολουθήσω όσα μου είπατε στο να κάνω την πάπια και ευελπιστώ πως δεν ια υπάρξει θέμα μιας και δεν είναι σοβαρός λόγος να αγχώνομαι. Τι με συμβουλεύεται να κάνω το τσεκ ιν online η να πάω στο check in desk να το κάνω τρεις ώρες νωρίτερα για να είμαι καλυμμένος ;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Σε μια βδομάδα πετάω και άκρη δεν έβγαλα ποτέ θα ακολουθήσω όσα μου είπατε στο να κάνω την πάπια και ευελπιστώ πως δεν ια υπάρξει θέμα μιας και δεν είναι σοβαρός λόγος να αγχώνομαι. Τι με συμβουλεύεται να κάνω το τσεκ ιν online η να πάω στο check in desk να το κάνω τρεις ώρες νωρίτερα για να είμαι καλυμμένος ;
Αν πας στο check in desk ισως το δουν και σου πουν αν σε βαζουν ή οχι στη πτηση...αν το κανεις online θα ειναι και παλι στη ευχερεια της υπαλληλου που θα χτυπησει το boarding pass και θα δει τη ταυτοτητα σου αν θα σε βαλει ή οχι...επειδη επαθα κατι παρομοιο το καλοκαιρι με αεροπορικη εξωτερικου και τους ειχα ενημερωσει κ με μαιλ,μου χαν πει πως δε υπαρχει προβλημα ΑΛΛΑ το χαν βαλει ως σημειωση στο εισιτηριο μου οτι τα χω γραψει αναποδα...βεβαια κατα την διαρκεια του boarding ουτε που εδωσε σημασια η υπαλληλος....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.800
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom