Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Kαλησπέρα

Τι ισχύει με τελωνειακό έλεγχο αγορών (ρούχα, καλλυντικά κλπ) από Ηνωμένο Βασίλειο προς Ευρωπαϊκή Ένωση?

Ευχαριστώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Kαλησπέρα

Τι ισχύει με τελωνειακό έλεγχο αγορών (ρούχα, καλλυντικά κλπ) από Ηνωμένο Βασίλειο προς Ευρωπαϊκή Ένωση?

Ευχαριστώ
Εννοείς να τα αγοράσεις από εκεί ή εξ αποστάσεως?
Στην πρώτη περίπτωση δε θα έχεις θέμα (σε νορμάλ πάντα πλαίσια), στη δεύτερη περνούν τελωνείο
 
Last edited:

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Εννοείς να τα αγοράσεις από εκεί ή εξ αποστάσεως?
Στην πρώτη περίπτωση πληρώνεις δε θα έχεις θέμα (σε νορμάλ πάντα πλαίσια), στη δεύτερη περνούν τελωνείο
Εννοείς να τα αγοράσεις από εκεί ή εξ αποστάσεως?
Στην πρώτη περίπτωση πληρώνεις δε θα έχεις θέμα (σε νορμάλ πάντα πλαίσια), στη δεύτερη περνούν τελωνείο
Τι πληρώνεις στην πρώτη περίπτωση?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Eννοω να αγορασω δια ζωσης
Εμεις αγοράσαμε 3 τσάντες , 3 ζευγάρια παπούτσια, 1 ομπρέλα και 5 μπλούζες. Δεν μας ενόχλησε κάνεις στο αεροδρόμιο.. δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον λόγο να σε ενοχλήσουν ,εκτός βέβαια αν αγοράσεις 3 βαλίτσες ρούχα ας πούμε ,αλλά και πάλι αν είναι χωρις καρτελακια πως ξέρουν ότι τα αγόρασες??
 

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Εμεις αγοράσαμε 3 τσάντες , 3 ζευγάρια παπούτσια, 1 ομπρέλα και 5 μπλούζες. Δεν μας ενόχλησε κάνεις στο αεροδρόμιο.. δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον λόγο να σε ενοχλήσουν ,εκτός βέβαια αν αγοράσεις 3 βαλίτσες ρούχα ας πούμε ,αλλά και πάλι αν είναι χωρις καρτελακια πως ξέρουν ότι τα αγόρασες??
Ευχαριστώ
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει στο θέμα "κρουαζιέρα στον Τάμεση". Να κλείσω ηλεκτρονικά εισιτήρια; Γνωρίζετε κάποια συμφέρουσα προσφορά; Ποιά ώρα είναι προτιμότερο να γίνει;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει στο θέμα "κρουαζιέρα στον Τάμεση". Να κλείσω ηλεκτρονικά εισιτήρια; Γνωρίζετε κάποια συμφέρουσα προσφορά; Ποιά ώρα είναι προτιμότερο να γίνει;
Μπορείς και με τα απλά καραβάκια που εκτελούν τακτικά δρομολόγια. Ποιος ο λόγος να χρεωθείς παραπάνω;

River

Δες εδώ στον χάρτη τα καραβάκια RB

Και δω οι τιμές
Prices and Discounts - Uber Boat by Thames Clippers
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μπορείς και με τα απλά καραβάκια που εκτελούν τακτικά δρομολόγια. Ποιος ο λόγος να χρεωθείς παραπάνω;

River

Δες εδώ στον χάρτη τα καραβάκια RB

Και δω οι τιμές
Prices and Discounts - Uber Boat by Thames Clippers
Αληθεια αξιζει η "κρουαζιερα" στον ταμεση; Ηρεμα ρωταω. 4 φορες εχω παει Λονδινο και ποτε δε μου κανε αισθηση αυτο το βρωμοποταμι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αληθεια αξιζει η "κρουαζιερα" στον ταμεση; Ηρεμα ρωταω. 4 φορες εχω παει Λονδινο και ποτε δε μου κανε αισθηση αυτο το βρωμοποταμι.
Κοίτα αυτά τώρα είναι γούστα, εγώ θα πήγαινα με το απλό που κάνει τις κανονικές μεταφορές, έτσι μια φορά για την εμπειρία (όπως και έκανα). Το είχα πάρει από embankment μέχρι Greenwich. Και μετά γύρισα με DLR.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Κοίτα αυτά τώρα είναι γούστα, εγώ θα πήγαινα με το απλό που κάνει τις κανονικές μεταφορές, έτσι μια φορά για την εμπειρία (όπως και έκανα). Το είχα πάρει από embankment μέχρι Greenwich. Και μετά γύρισα με DLR.
Ναι οκ το ακουω ετσι. Αν το χρησιμοποιησεις και ως μεταφορικο μεσο να πας στο αστεροσκοπειο γιατι οχι. Αλλα κρουαζιερα για την κρουαζιερα καπως μου κανε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.260
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom