Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο - πρώτη φορά!!!!

athanasgr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παρακαλώ να με ενημερώσει κάποιος αν μπορώ να ταξιδέψω στο Λονδίνο με ταυτότητα που έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά είναι γραμμένη με το χέρι και όχι στο κομπιούτερ.Πήγα σήμερα στο τμήμα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να την αλλάξουν γιατί έχει εκδοθεί πριν 4 χρόνια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.139
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παρακαλώ να με ενημερώσει κάποιος αν μπορώ να ταξιδέψω στο Λονδίνο με ταυτότητα που έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά είναι γραμμένη με το χέρι και όχι στο κομπιούτερ.Πήγα σήμερα στο τμήμα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να την αλλάξουν γιατί έχει εκδοθεί πριν 4 χρόνια.
Κι εμένα έχει μια μπλε κουκκίδα πάνω στη γωνία - λες να μη μπορώ να ταξιδέψω στην Αλεξανδρούπολη?

Και για να το πάμε πιο σοβαρά, έχεις δει πουθενά κανένα κανόνα να μιλάει για τυπωμένες και όχι χειρόγραφες ταυτότητες? Εφόσον είναι ταυτότητα, και έχει και λατινικούς χαρακτήρες, είναι έγκυρο ταξιδιωτικό έγγραφο για την Ευρωπαϊκή Ένωση.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Παρακαλώ να με ενημερώσει κάποιος αν μπορώ να ταξιδέψω στο Λονδίνο με ταυτότητα που έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά είναι γραμμένη με το χέρι και όχι στο κομπιούτερ.Πήγα σήμερα στο τμήμα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να την αλλάξουν γιατί έχει εκδοθεί πριν 4 χρόνια.

οριστε !!!!!!!!!!! αν ειναι να αγχώνεσαι βγαλε διαβατηριο
 

Evacuee

Member
Μηνύματα
35
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
ενιγουεραουτοφδεγουορλντ
Παρακαλώ να με ενημερώσει κάποιος αν μπορώ να ταξιδέψω στο Λονδίνο με ταυτότητα που έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά είναι γραμμένη με το χέρι και όχι στο κομπιούτερ.Πήγα σήμερα στο τμήμα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να την αλλάξουν γιατί έχει εκδοθεί πριν 4 χρόνια.
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές με αντίστοιχη ταυτότητα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Μην ανησυχείς. Αν δεν βγάλεις διαβατήριο, το μόνο που μπορεί να συμβεί είναι να σε καθυστερήσουν κάποιοι υπάλληλοι αεροδρομίου που θα τύχει να αναρωτηθούν πως γίνεται να υπάρχει ID έγγραφο χωρίς.. ''ημερ/νία λήξεως", αλλά αυτό θα συνέβαινε με χειρόγραφη ή έντυπη...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παρακαλώ να με ενημερώσει κάποιος αν μπορώ να ταξιδέψω στο Λονδίνο με ταυτότητα που έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά είναι γραμμένη με το χέρι και όχι στο κομπιούτερ.Πήγα σήμερα στο τμήμα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να την αλλάξουν γιατί έχει εκδοθεί πριν 4 χρόνια.

Δεν έχει απολύτως καμία σημασία αν είναι γραμμένη στο χέρι ή έχει εκτυπωθεί. Όπως είπε και ο taver είναι έγκυρο ταξιδιωτικό έγγραφο, οπότε ταξιδεύεις κανονικότατα.

Και η δική μου είναι στο χέρι και την έχω χρησιμοποιήσει πολλάκις.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.063
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
αρχικά λέγαμε για μέσα Νοέμβρη, αλλά νιώθω ότι δν προλαβαίνω να κάνω έρευνα αγοράς! Μετά είπαμε για αρχές του νέου έτους (μαζί με τις εκπτώσεις), αλλά άρχισαν δεξια κ αριστερά να μας λένε ότι ο καιρός θα είναι χάλια κλπ κλπ.
Ααααααααααααααααααχ κ επειδή θα είναι η πρώτη φορά που θα πάμε εξωτερικό μόνοι μας, έχω "ψαρώσει". Εγώ λεώ να κλείσουμε τα αυτιά μας κ να πάμε αρχές του έτους.
Τώρα κοιτάω για δωμάτιο κ μετά θα ψάξω για εισητήρια, λίγο ανορθόδοξο έ? Είμαι "ψάρακας", λέμε!!!:lol::lol::lol:
Τα χουμε πει αυτά, ο καιρός είναι λαχείο, ποτέ δε ξέρεις τι θα κάνει, όταν προγραμματίζεις ένα ταξίδι μήνες πριν. Εγώ ήμουν περσι Πρωτοχρονιά στο Λονδίνο και ο καιρός ήταν μια χαρά.
Οπότε κλειστε τα αυτιά σας και πηγαίνετε να απολαύσετε το Λονδίνο, που εκείνες τις μέρες είναι υπέροχο. Εκείνες τις ημέρες ξεκινάνε και οι εκπτώσεις, αλλά μην παραλείψετε να δείτε τουλάχιστον ένα μιουζικαλ. Μάλιστα αν πάτε μέσα στις γιορτές κάνε κράτηση από εδώ.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Τα χουμε πει αυτά, ο καιρός είναι λαχείο, ποτέ δε ξέρεις τι θα κάνει, όταν προγραμματίζεις ένα ταξίδι μήνες πριν. Εγώ ήμουν περσι Πρωτοχρονιά στο Λονδίνο και ο καιρός ήταν μια χαρά.
Οπότε κλειστε τα αυτιά σας και πηγαίνετε να απολαύσετε το Λονδίνο, που εκείνες τις μέρες είναι υπέροχο. Εκείνες τις ημέρες ξεκινάνε και οι εκπτώσεις, αλλά μην παραλείψετε να δείτε τουλάχιστον ένα μιουζικαλ. Μάλιστα αν πάτε μέσα στις γιορτές κάνε κράτηση από εδώ.

για το τελευταιο με το μιουζικαλ απο προσωπικη εμπειρία θα σου πω οτι με κρατηση απο εδω που εκανα για το φαντασμα της οπερας πληρωσα πιο ακριβα το εισιτηριο σε σχεση με τους διπλανους μου που τα ειχαν αγορασει την προηγούμενη μερα απο τα κιόσκια της πλατειας Leisester

οσο για τις εκπτώσεις τα εχουμε πει και σε αλλα thread
κυριολεκτικα άπαιχτες !!!!!!!!!!!!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.063
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Φίλε Χρήστο είναι γνωστό ότι ακόμη και την ίδια μέρα μπορείς να βρεις εισιτήριο σε χαμηλότερη τιμή, αλλά σε εορταστική περίοδο, κάποιος που θέλει να δει συγκεκριμένη παράσταση και όχι να πάει στην πλατεία και να πάρει ό,τι να 'ναι καλό θα είναι να κλείσει από εδώ.
Καλά να περάσεις και φέτος στο Λονδίνο! Τυχερέ:clap::clap::clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Φίλε Χρήστο είναι γνωστό ότι ακόμη και την ίδια μέρα μπορείς να βρεις εισιτήριο σε χαμηλότερη τιμή, αλλά σε εορταστική περίοδο, κάποιος που θέλει να δει συγκεκριμένη παράσταση και όχι να πάει στην πλατεία και να πάρει ό,τι να 'ναι καλό θα είναι να κλείσει από εδώ.
Καλά να περάσεις και φέτος στο Λονδίνο! Τυχερέ:clap::clap::clap:

αν θελεις να δεις συγκεκριμενη παρασταση ναι !!! συμφωνω αν και
περσυ μια και ημασταν ιδιες μερες εκει θα σου πω οτι βρήκα εισιτηρια για το φαντασμα της οπερας για ολες τις μερες...

ευχαριστώ για τις ευχές ...... τα δικα σου τα καλά τα νεα ήρθαν η οχι ακόμα :clap::clap::clap:
να σου ευχηθούμε και εμεις με την σειρα μας :D:D
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.063
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Χρήστο αν δεν κάνω λάθος για ανήμερα Πρωτοχρονιά που 'χα πάει στο Φάντασμα δεν υπήρχαν εισιτήρια.
Όσο για τα δικά μου καλά νέα δεν ήρθαν ακόμη, αλλά πλησιάζουν επικίνδυνα:clap::clap::clap:
Να 'σαι καλά.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Χρήστο αν δεν κάνω λάθος για ανήμερα Πρωτοχρονιά που 'χα πάει στο Φάντασμα δεν υπήρχαν εισιτήρια.
Όσο για τα δικά μου καλά νέα δεν ήρθαν ακόμη, αλλά πλησιάζουν επικίνδυνα:clap::clap::clap:
Να 'σαι καλά.

αντε άντε με το καλό :clap::clap::clap::clap:
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό και πρώτο με αεροπλάνο......πάω στη φίλη μου που σπουδάζει στο Imperial!!! Θα πάω με το αγόρι μου και κλείσαμε μέσω booking.com σε ένα ξενοδοχείο στο Notting Hill, με 300? για 3 διανυκτερεύσεις....τα εισητήρια με Ολυμπιακή κόστισαν 330? με επιστροφή.
Θέλω προτάσεις για Φαγητό και για να ψωνίσω φθηνά και όμορφα δωράκια!!!!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.887
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom