Μήλος Μήλος - Διαμονή

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
ναι αυτο ειναι το πανορμος.ειχε φαγητο μεσα αρκετα καλο μην φανταστεις οτι θα ξεκοιλιαστης αλλα καλο!οταν πηγα εγω ειχε 40 το ατομο φυγαμε 10:00 και γυρισαμε 7:00 αν θυμαμαι καλα.και ηταν αυστηρα 8 ατομα και ειναι πολυ καλο αυτο για να εχεις χωρο και να εισαι ανετα...
εψαξες και σε αλλα ιστιοφορα τιμες η σε καραβακια?τι τιμες παιζουν?θα μπορουσες να μου πεις μερικα πραγματα υπερ και κατα γενικα για φαι για βολτα για τιμες?
σ ευχαριστω πολυ!
 

maria80

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
H Πάχαινα είναι ένας οικισμός δίπλα στη θάλασσα με νεόκτιστα δωμάτια. Δεν έχει κάτι σαν ταβέρνα ή καφετέρια εκεί , κοντά είναι τα Πολλώνια που μπορείς να βρείς ότι θες. Σίγουρα για να μείνεις στην Πάχαινα πρεέπει να έχεις μεταφορικό μέσο.
 

BlueSoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
εψαξες και σε αλλα ιστιοφορα τιμες η σε καραβακια?τι τιμες παιζουν?θα μπορουσες να μου πεις μερικα πραγματα υπερ και κατα γενικα για φαι για βολτα για τιμες?
σ ευχαριστω πολυ!
Απο αυτά που φεύγουν απο Αδάμαντα όλα όσα ρώτησα, έκαναν 40ευρώ με φαγητό, με εξαίρεση ενα, το Καπετάν Γιάγκος ή κάπως έτσι,που είχε 30ευρά αλλά χωρίς φαί. Αλλα κάνουν τον φουλ γύρο του νησιού και άλλα μόνο τη δυτική πλευρά που δεν είναι προσεγγίσιμη απο ξηράς. Εγώ διάλεξα το δεύτερο γιατί το πρώτο θα ήταν πολύ κουραστικό απ'ο,τι μου είπαν και δε θα το φχαριστιόμασταν τόσο. Πήγα με ένα μεγάλο ιστιοπλοικό, το Θαλασσίτρα, και ήταν υπεεεροχα! Το φαγητό ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ με καφεδάκι ενδιαμεσα, κεικ για πρωινο και καρπουζάκι στο τέλος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
τελεια!!!εγω θα παω 19-26 αυγουστου.θελω να σε ρωτησω για το ιστιοπλοικο.αυτο εδω ηταν? ---->>>ΠΑΝΟΡΜΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΜΙΧΑΗΛ ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΒΗΧΟΣ - ΠΑΝΟΡΜΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ

ποσο πηγε το ατομο?ειχε φαγητο?και ποσα ατομα ηταν περιπου ?(ξερεις αν εχει και πολλα ατομα δεν το ευχαριστιεσαι!!!!)

μου ειπαν και για ενα αλλο ιστοπλοικο που ειναι μπροστα στοον αδαμαντα.ειναι ενα γαλλικο και ειναι καλο και αυτο.ειδες εσυ κατι τετοιο?
Σου προτείνω το ιστιοπλοϊκό Ανδρομέδα! Έχουν ένα φουσκωτό δεμένο πίσω από το ιστιοπλοϊκό και με αυτό σε πηγαίνουν βόλτα ανά ομάδες στις θαλάσσιες σπηλιές στην περιοχή του Κλέφτικου! Γενικά είναι μαγευτική εμπειρία..Κάθε τόσο κάνουν στάση σε κρυμμένες παραλίες και βουτάς από το καραβάκι..Δεν θυμάμαι τιμή, γιατί είχα πάει πριν 2-3 χρόνια, αλλά γενικά ήταν ξεχωριστή εμπειρία..Είχε φαγητό, ουσιαστικά μεζεδάκια (παξιμάδια, ντομάτες, τυροπιτάκια, τέτοια πράγματα)
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
αρτι αφιχθης χθες βραδυ απο μηλο εχοντας κονομησει ενα σπασιμο πλευρου κ ενα ραγισμα

την πρωτη μερα πηγα στην πλαθιενα, ωραια παραλια, αλλα πολυ φυκι,
για φαγητο στην εργινα στην τρυπητη, με φοβερο χειροποιητο λαζανι,
κ το βραδυ γλεντι στο παλιοχωρι,

την δευτερη παπαφραγκας, ενω δεν ειχε αερα η θαλασσα ηταν θολη,
το διαπιστωσαμε βεβαια αφου κατεβηκαμε,
το τοπιο ηταν ονειρικο βεβαια,
μετα πηγα στο σαρακινικο, οπου κ εγινε το μοιραιο,
πηγα να μπω μεσα απο τα πλαγια της παραλιας,
οπου ειχε κατι βραχια, αλλα ηταν ρηχα κ πιστευα πως "το χω",
ελα ομως που δεν...
κανω να κατεβω δειλα, δειλα κ σιγα σιγα,
αλλα τσου εφαγα την γλιστρα μου κ κοπανησα πλατη στον βραχο...
απο εκει κατευθειαν στο κεντρο υγειας,
οπου με ειδε μια μικρη γιατρινα (κυριακη ηταν) κ
μου ειπε να παω για ακτινογραφια την επομενη,
πηγα κ διαπιστωθηκε το ραγισμα αρχικα,

την επομενη μερα πηγα αγ κυριακη για μπανιο,
στο πολυ χαλαρο εκανα το μπανιο μου κ
εφαγα κοτσι στο σιροκο στο παλιοχωρι που το ψηνουν στην αμμο,
κ το βραδυ εκανα την βολτα μου στα σοκακια της πλακας κ
ηπια κ ενα ποτακι στην ουτοπια,

την επομενη γυρισα κ το βραδυ στο σωτηρια εγινε διαγνωση του καταγματος,
με αναρρωτικη πλεον κ δουλεια δευτερα,
με πονους στις κινησεις κ περιμενοντας να κολλησει
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
αρτι αφιχθης χθες βραδυ απο μηλο εχοντας κονομησει ενα σπασιμο πλευρου κ ενα ραγισμα

την πρωτη μερα πηγα στην πλαθιενα, ωραια παραλια, αλλα πολυ φυκι,
για φαγητο στην εργινα στην τρυπητη, με φοβερο χειροποιητο λαζανι,
κ το βραδυ γλεντι στο παλιοχωρι,

την δευτερη παπαφραγκας, ενω δεν ειχε αερα η θαλασσα ηταν θολη,
το διαπιστωσαμε βεβαια αφου κατεβηκαμε,
το τοπιο ηταν ονειρικο βεβαια,
μετα πηγα στο σαρακινικο, οπου κ εγινε το μοιραιο,
πηγα να μπω μεσα απο τα πλαγια της παραλιας,
οπου ειχε κατι βραχια, αλλα ηταν ρηχα κ πιστευα πως "το χω",
ελα ομως που δεν...
κανω να κατεβω δειλα, δειλα κ σιγα σιγα,
αλλα τσου εφαγα την γλιστρα μου κ κοπανησα πλατη στον βραχο...
απο εκει κατευθειαν στο κεντρο υγειας,
οπου με ειδε μια μικρη γιατρινα (κυριακη ηταν) κ
μου ειπε να παω για ακτινογραφια την επομενη,
πηγα κ διαπιστωθηκε το ραγισμα αρχικα,

την επομενη μερα πηγα αγ κυριακη για μπανιο,
στο πολυ χαλαρο εκανα το μπανιο μου κ
εφαγα κοτσι στο σιροκο στο παλιοχωρι που το ψηνουν στην αμμο,
κ το βραδυ εκανα την βολτα μου στα σοκακια της πλακας κ
ηπια κ ενα ποτακι στην ουτοπια,

την επομενη γυρισα κ το βραδυ στο σωτηρια εγινε διαγνωση του καταγματος,
με αναρρωτικη πλεον κ δουλεια δευτερα,
με πονους στις κινησεις κ περιμενοντας να κολλησει


Περααστικα!!!!αν και εμας τους υπολοιπους που σκοπεουμε να παμεδεν θα μας πτοησει κατι τετοιο!!χεχεχε

ελπιζω παντως να περασες καλα!!!!
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Γεια σας παιδια, Εχω κλεισει για μηλο 1 με 5 αυγουστου και δωματιο και καραβι/αεροπλανο για τον γυρισμο.
το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεταφορικο... για 3 μερες δεν υπαρχει φθηνοτερο αυτοκινητο απο 45-50 ευρω , και Buggy με 35 ειναι το πιο οικονομικο που βρηκα..

ξερετε μηπως καποιο συγκεκριμενο που να κανει καλες τιμες?..

Πιστευετε οτι αν παω πρωτα στη μηλο θα υπαρχουν διαθεσιμα αυτοκινητα σε καλες τιμες ή λογο High season δεν θα υπαρχουν?
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Γεια σας παιδια, Εχω κλεισει για μηλο 1 με 5 αυγουστου και δωματιο και καραβι/αεροπλανο για τον γυρισμο.
το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεταφορικο... για 3 μερες δεν υπαρχει φθηνοτερο αυτοκινητο απο 45-50 ευρω , και Buggy με 35 ειναι το πιο οικονομικο που βρηκα..

ξερετε μηπως καποιο συγκεκριμενο που να κανει καλες τιμες?..

Πιστευετε οτι αν παω πρωτα στη μηλο θα υπαρχουν διαθεσιμα αυτοκινητα σε καλες τιμες ή λογο High season δεν θα υπαρχουν?

για κοιτα εδω Katris rent a car


και εγω εκλεισα 19-26 αυγουστου αμαξι panda 1200cc για ολες τις μερες 330ευρω απο εδω Athena Travel Services & Rent a Car - Milos Island, Cyclades, Greece
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
για κοιτα εδω Katris rent a car


και εγω εκλεισα 19-26 αυγουστου αμαξι panda 1200cc για ολες τις μερες 330ευρω απο εδω Athena Travel Services & Rent a Car - Milos Island, Cyclades, Greece
O katris ειχε γενικα καλες τιμες αλλα για τοτε που το θελω εγω δεν εχει μεινει τιποτα, στο athenatravel πηρα τηλεφωνο και το εχει 50 ευρω την ημερα.. ενω τον ιουλιο το ειχε 30.. μην πω τπτ για τα High season τους :D
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλημέρα παιδιά!!!!!!!
Η χαρά μου είναι μεγάλη, καθώς μετά τα τόσα στραβά που μου έτυχαν και ακύρωσα τις αρχικές διακοπές μου για Μήλο, τελικά 6 Αυγούστου φεύγω!!!!!!!
Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους έχουν ήδη πάει στο νησί, όσον αφορά τις οργανωμένες παραλίες.
ξέρω πχ ότι Αγ. Κυριακή, παλαιοχώρι, Φυριπλάκα, προβατάς κλπ είναι οργανωμένες. Πληρώνεις ξαπλώστρες ή μόνο τον καφέ σου???
Και όσον αφορά τα καραβάκια που σε πάνε κλέφτικο συκιά κλπ δεν έχουν τη δυνατότητα να σε πάνε μέσα σε σπηλιές να σε αφήσουν να κάνεις ένα μπάνιο αλλά χωρίς να πηδάς από το σκάφος??? Πως θα βγάλω φωτογραφίες η καλλιτέχνιδα, οεο???
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Καλημέρα παιδιά!!!!!!!
Η χαρά μου είναι μεγάλη, καθώς μετά τα τόσα στραβά που μου έτυχαν και ακύρωσα τις αρχικές διακοπές μου για Μήλο, τελικά 6 Αυγούστου φεύγω!!!!!!!
Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους έχουν ήδη πάει στο νησί, όσον αφορά τις οργανωμένες παραλίες.
ξέρω πχ ότι Αγ. Κυριακή, παλαιοχώρι, Φυριπλάκα, προβατάς κλπ είναι οργανωμένες. Πληρώνεις ξαπλώστρες ή μόνο τον καφέ σου???
Και όσον αφορά τα καραβάκια που σε πάνε κλέφτικο συκιά κλπ δεν έχουν τη δυνατότητα να σε πάνε μέσα σε σπηλιές να σε αφήσουν να κάνεις ένα μπάνιο αλλά χωρίς να πηδάς από το σκάφος??? Πως θα βγάλω φωτογραφίες η καλλιτέχνιδα, οεο???
Rulakigo ωραία που τα κτάφερες τελικά!Κ γω 6 αυγούστου ΄φεύγω για μήλο.Θα νοικιάσετε από κει αμάξι η μηχανάκι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom