Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

panosku78

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Υπολογισε με βαση την ισοτιμια της τραπεζας σου ( US - EUR ) ποσο θα σου κοστισει και αν σε συμφερει κλειστο, αλλα απο οτι ξερω το hotels.com εχει επιλογη για τους Ευρωπαιους πολιτες να χρεωνει σε Ευρω.

Σε ποια χωρα πας????
 

elenaki1287

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία!
παω Βερολινο!και εχω ψαξει αρκετα το θεμα του ξενοδοχειου αλλα ακομα δεν εχω κλεισει..
Υπολογισε με βαση την ισοτιμια της τραπεζας σου ( US - EUR ) ποσο θα σου κοστισει και αν σε συμφερει κλειστο, αλλα απο οτι ξερω το hotels.com εχει επιλογη για τους Ευρωπαιους πολιτες να χρεωνει σε Ευρω.

Σε ποια χωρα πας????
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

γεια σας και από μένα. Πολύ καλή μηχανή αναζήτησης είναι επίσης και το www.venere.com. Το έχω χρησιμοποιήσει για κρατήσεις στην Ιταλία και την Πορτογαλία και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Είναι αξιόπιστο και τα reviews των χρηστών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Όπως και η anny, χρησιμοποιώ και εγώ το www.venere.com και είμαι πολύ ικανοποιημένη.
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
εκλεισα προσφατα ξενοδοχεια για ριο και σαο παολο με το www.agoda.com. πολυ καλες τιμες θα ελεγα.
δεν ξερω πως θα ειναι βεβαια οι παροχες γιατι τα εχω κλεισει για αυγουστο.
μολις επιστρεψω θα ενημερωσω.
αν καποιος εχει κλεισει με το συγκεκριμενο, ινφο πλιζζζζ..
 

lamprosg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ - ΟΡΛΑΝΤΟ
Το καλύτερο site που έχω συναντήσει είναι το www.hotwire.com . Εχει την εξής ιδιομορφία.Μέχρι να πληρώσεις το δωμάτιο δεν σου λέει ποιο είναι το ξενοδοχείο.Εχεις βέβαια ορίσει εσύ σε ποιά περιοχή της πόλης θέλεις να είναι και όσων αστέρων.Τα αστέρια τα δίνει πολύ αυστηρά (Holiday Inn ***) για παράδειγμα με αποτέλεσμα το ξενοδοχείο που κλείνεις τελικά να είναι ότι καλύτερο μπορείς να φανταστείς. Αυτό το κάνει γιατι του απευθύνονται ξενοδοχεία επώνυμα τα οποία ξέρουν πως έχουν πολλα διαθέσημα δωμάτια και τηελουν να τα διαθέσουν αλλά χωρίς να ωγεί μπροστά το όνομα του ξενοδοχείου στον καθένα που χαζεύει τιμές σε ένα site και χαλάσει το image του ξενοδοχείου.Εμείς το έχοθμε χρησιμοποιήσει πολύ στην Αμερική (ORLANDO-NEW YORK-BAHAMAS) αλλά και στην Ευρώπη (Βερολίνο 29€ το δίκλινο με πρωινό!) και έχουμε μείνει απόλυτα ικανοποιημένοι.Οποιος θέλει πληρωφορίες μην διστάσει να επικοινωνήσει μαζί μου.Σε μή δημοφιλείς προορισμούς σε παραπέμπει στο www.expedia.com . A! Ξέχασα να πώ πως εγγυάται την χαμηλότερη τιμή της αγοράς.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
δοκιμασα το www.hotwire.com αλλα δεν εντυπωσιαστηκα.του εβαλα στοιχεια:λονδινο-περιοχη γυρω απο oxford street,και μουβγαλε 2 ξενοδοχεια 4αρια στα 199$,και 259$ χωρις πρωινο.προχωρω τη διαδικασια και μου λεει οτι θα χρεωθω για ολο το ποσο τωρα.προχωραω τη κρατηση για 5 νυχτες και μου πεταει + 350$ φορους.
και ακομη δεν ξερω σε πιο hotel αναφερεται.
η προωπικη μου αποψη ταυτιζεται με τα κοριτσια πιο πανω.
www.venere.com ,hotel ramada encore west london ,289 λιρες οι 5 διανυκτερευσεις,οταν το εκλεισα το booking.com δε τοδινε σαν επιλογη,το yeego.com τοχε 180 ευρω τη βραδυα,μπορω να το ακυρωσω 24 ωρες πριν την αφιξη και πληρωνω με την αφιξη.επιπροσθετως ξερω το ονομα εχω κυταξει τα reviews των πελατων οπου στη προκειμενη περιπτωση ειναι πολυ καλα.
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
τελικα το agoda.com πολυ καλο..πολυ καλες τιμες και πολυ καλα τα δωματια/ξενοδοχεια.
δοκιμαστε το!
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
venere.com και agoda.com και οι δικές μου δοκιμασμένες επιλογές!

(έχω πειραματιστεί και με άλλα, χωρίς θετικά αποτελέσματα...)
 

aik7

Member
Μηνύματα
15
Likes
60
ενοικίαση διαμερίσματος από ιδιώτη

Μια εναλλακτική πρόταση, για ενοικίαση διαμερίσματος από ιδιώτη είναι αυτή:
http://www.ihacom.gr/
Οι τιμές είναι πολύ φθηνότερες από ξενοδοχείο, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά.
Αν έχει κλείσει κάποιος από το παραπάνω site ας μας μεταφέρει την εμπειρία του
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom