Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
φυσικα και κανω πλάκα !!!
απο stresa -como παλι με τρένο ???
Τρένο!!Ferrovie dello Stato - Homepage

Φαντάσου οτι τελευταία φορά πήγα στο Κόμο -ένα Κυριακάτικο πρωινό-για 1,5ώρα προκειμένου να πιώ εκεί τον καφέ μου κι όχι στο Μιλάνο!!!
Τώρα σχεδιάζεται εξόρμηση με μηχανή για τέλη Μάη οτι πιο τέλειο για να σβήσω εκεί τα κεράκια μου!!!!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τρένο!!Ferrovie dello Stato - Homepage

Φαντάσου οτι τελευταία φορά πήγα στο Κόμο -ένα Κυριακάτικο πρωινό-για 1,5ώρα προκειμένου να πιώ εκεί τον καφέ μου κι όχι στο Μιλάνο!!!
Τώρα σχεδιάζεται εξόρμηση με μηχανή για τέλη Μάη οτι πιο τέλειο για να σβήσω εκεί τα κεράκια μου!!!!!!
τρεναρε τα κερακια ενα μηνα να τα σβησουμε παρέα :bleh::bleh:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Καλήσπερα παίδες, σε λίγο καιρό θα είμαι και εγώ ξανά Μιλάνο αλλά δυστηχώς μόνο για 12 ώρες. Να ρώτισώ κάτι απο το Bergamo πόση ώρα είναι για την Λίμνη Como με το τρένο, και κάτι ακόμα πόση ώρα είναι απο το Como μέχρι το Μιλάνο ξανά με τρένο.

Α και κάτι ακομά στο Bergamo υπάρχει κάπου φύλαξη για βαλιτσές ή κάτι παρόμοιο, έτσι για να κάνω την βολτά μου αν είναι
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλήσπερα παίδες, σε λίγο καιρό θα είμαι και εγώ ξανά Μιλάνο αλλά δυστηχώς μόνο για 12 ώρες. Να ρώτισώ κάτι απο το Bergamo πόση ώρα είναι για την Λίμνη Como με το τρένο, και κάτι ακόμα πόση ώρα είναι απο το Como μέχρι το Μιλάνο ξανά με τρένο.

Α και κάτι ακομά στο Bergamo υπάρχει κάπου φύλαξη για βαλιτσές ή κάτι παρόμοιο, έτσι για να κάνω την βολτά μου αν είναι
τα εγραψε η sapienza 2 μνμ πιο πανω
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
3 βραδια πρωτη φορα Μιλανο,αξιζει να παω κ λιμνες ή θα ειναι κουραστικο?αν φυγω πρωι(9) ποσο θα μου φαει?ευχαριστω
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Tι λες κορίτσι μου μεσημεριάτικα... με τόσα υπέροχα μέρη γύρω από το Μιλάνο θα τρέχεις στη Φλωρεντία? Como, Stresa, Bergamo είναι οι επιλογές σου... ψάξου για εκεί και άσε την Φλωρεντία ήσυχη...

Πού να το ξέρω καλέ;;; Γι αυτό έχω εσάς!!!! :bleh:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
3 βραδια πρωτη φορα Μιλανο,αξιζει να παω κ λιμνες ή θα ειναι κουραστικο?αν φυγω πρωι(9) ποσο θα μου φαει?ευχαριστω
Πήγαινε έστω μια ημερήσια..Μια ωρίτσα με το τρένο είναι..Τί θα καλύτερο μπορείσ να κάνεις στο Μιλάνο?Το πολύ πολύ θα βλέπεις βιτρίνες...;)
 

nikoss

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Απο το Μιλάνο αυτο που μου αρεσε ήταν η πλατεια duomo, η στοα που υπαρχει εκει, γενικα εκείνη η περιοχή. Κατα ταλλα δε μενθουσίασε. Ειδικα το Navigli δε μαρεσε καθολου. Προτείνω ανεπιφύλακτα να επισκεφτεις το Bergamo. Moy άρεσε πάρα πολύ. Σε σχέση πάντως με ρώμη,φλωρεντία,βενετία το Μιλάνο για μένα δε λέει τίποτα...
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Πήγα το φθινόπωρο Μιλάνο, και επισκέφθηκα μία μέρα και την λίμνη, Como, Brunette, και Bellagio. Ανέβηκα με τελεφερίκ στο Brunette, μετά με καραβάκι στο Bellagio, και μετά επιστροφή με το λεωφορείο στο Como. Δεν ξέρω γιατί, αλλά η διαδρομή με το λεωφορείο μου άρεσε τόσο πολύ. Ήταν και στο ηλιοβασίλεμα, και όλο το σκηνικό πολύ ωραίο. Αν έχετε χρόνο είναι ωραία. Επίσης μία μέρα στην Verona, που επίσης μου άρεσε πολύ. Θέλαμε και Λουγκάνο αλλά δυστυχώς δεν προλάβαμε. Από τα ωραία σημεία του Μιλάνου μου φάνηκε και το Navigli, σε αντίθεση με τον Nikoss. Aαα επίσης παιδιά , η καλύτερη πίτσα ever, pizza ok!! Ανεπανάληπτη!!
 

zak-rose

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γυρος της Ελβετιας
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλημερα σε ολους!!!!
Το Πασχα φευγουμε για ενα τριημερο στο Μιλανο (Μ.Παρ.-Μ.Σαβ.-Κυρ.)!καμια πληροφορια - συμβουλη;!!!!!!:D:clap:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
http://http://www.calafuriaunione.it/
Καλημερα σε ολους!!!!
Το Πασχα φευγουμε για ενα τριημερο στο Μιλανο (Μ.Παρ.-Μ.Σαβ.-Κυρ.)!καμια πληροφορια - συμβουλη;!!!!!!:D:clap:
πληροφορια: όταν τρέχω, ανάμεσα στα ραντεβού μου, αν έχω χρόνο για φαγητό σταματάω στην Pizzeria Calafuria Unione (http://http://www.calafuriaunione.it/), Via dell' Unione κοντά στη Via Torino, κέντρο. Είναι τεράστια, ποιοτική, οικονομική και τρώνε όλα τα γκρι κοστούμια της γύρω περιοχής. Την έχουν 2 αδέλφια ετών 70, που παρακολουθούν συνεχώς, καμεριέρους και πελάτες σαν περισκόπια. Τη περασμένη βδομάδα το μπρεικ μου ήταν στις 15.40, πήγα αλλά φυσικά ... είχαν κλείσει ( ώρα 15.00).
συμβουλη; κάτσε να μελετήσεις τα άπειρα που είναι γραμμένα εδώ μέσα...
 

zak-rose

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γυρος της Ελβετιας
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Ευχαριστω!!!
Η πιτσα ειναι κατι που σιγουρα εχουμε σκοπο να τιμησουμε και με το παραπανω οσο θα ειμαστε στο Μιλανο!!!!!
Οσο για τα δυο αδερφια αν η πιτσα τους αξιζει ας παρακολουθουν οσο θελουν......:bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom