Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

tatooine

Member
Μηνύματα
1.451
Likes
5.376
Δεν απάντησα προσωπικά στον άνθρωπο, ειρωνικά σχολίασα μία από τις κινήσεις της εταιρείας. Προς Θεού, δεν ήταν προσωπικό. Προκύπτει από τα σημερινά email που έστειλε σε gold και silver μελη, εκτός αν θεωρείς πως είναι δεκάδες ή εκατοντάδες μόνο.
Υπάρχει σχετικό νήμα που θα μπορούσες να απαντήσεις χωρίς να κρεμαστείς από το δικό μου ποστ εδώ όπου έγραψα μια όμορφη κίνηση της εταιρείας που θεώρησα αξιόλογη να αναφερθεί. Δεν τη συναντάς κάθε μέρα.

Και δεν μας λέει και μέχρι πότε.
Το γράφει ξεκάθαρα μέχρι πότε ισχύει το μέτρο. Το σύντομα, μπορεί να κρατήσει μήνες μπορεί και χρόνια. Εξαρτάται από το πότε θα της δοθεί ευκαιρία για μεγαλύτερο χώρο.

Σύντομα όμως, θα μας δοθεί η δυνατότητα από τον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών, να επεκτείνουμε τις εγκαταστάσεις μας και σε αυτή την περιοχή.
Μέχρι τότε, προσβλέποντας στην καλύτερη εξυπηρέτησή σας, χρειάζεται να προσαρμόσουμε την πολιτική πρόσβασης στο συγκεκριμένο Lounge.


Ίσως πρέπει να μεταφερθούν τα παραπάνω μηνύματα στο σχετικό νήμα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.464
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πριν 3 χρόνια μου είχαν φέρει μικρή τουρτίτσα στα γενέθλια, σε μια φίλη μου την είχαν βάλει πιλοτήριο την ώρα της πτήσης στα γενέθλια της, δύσκολο να το βρεις σε άλλες star alliance.



Που κολλάει τώρα αυτό σε σχέση με αυτό που έγραψε ο άνθρωπος από πάνω;; Και από που προκύπτει ότι θα αποκλείσει χιλιάδες κιόλας κόσμο από το business lounge...;
Δηλαδή ο κυβερνήτης είπε «στο δι@κο το πρωτόκολλο, αφού μια άγνωστη έχει γενέθλια»;
Εκτός από αφελές είναι κι επικίνδυνο. Και ειδικά από τότε που (κατά 99%) έριξε ο πιλότος της German wings το αεροσκάφος έχουν γίνει ακόμα πιο αυστηρά πράγματα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.611
Likes
9.902
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Δηλαδή ο κυβερνήτης είπε «στο δι@κο το πρωτόκολλο, αφού μια άγνωστη έχει γενέθλια»;
Εκτός από αφελές είναι κι επικίνδυνο. Και ειδικά από τότε που (κατά 99%) έριξε ο πιλότος της German wings το αεροσκάφος έχουν γίνει ακόμα πιο αυστηρά πράγματα.
Δε ξέρω τώρα εάν έκατσε για όλη την πτήση ή μπήκε μέσα για 3 λεπτά.

Θες να μου πεις δηλαδή ότι όσο καιρό ήσουν στην Aegean δεν είχε μπει ποτέ το πρωτοδευτεροξαδερφο του κυβερνήτη ή του συγκυβερνήτη να κάνουν την πτήση μαζί;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.464
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δε ξέρω τώρα εάν έκατσε για όλη την πτήση ή μπήκε μέσα για 3 λεπτά.

Θες να μου πεις δηλαδή ότι όσο καιρό ήσουν στην Aegean δεν είχε μπει ποτέ το πρωτοδευτεροξαδερφο του κυβερνήτη ή του συγκυβερνήτη να κάνουν την πτήση μαζί;
Ξέρω ότι πολλοί λένε τη φράση «ο πιλότος μας έβαλε στο πιλοτήριο» και τελικά εννοούν ότι αυτό έγινε στο έδαφος. Εν πάσει περιπτώσει δεν επιτρέπεται κανεις αν δεν είναι ιπτάμενος, προσωπικό ή συγγενής στενός. Προσωπικά έχω μπει με την κόρη μου αλλά με ήξερε καλά ο κυβερνήτης και με εμπιστευόταν, και φυσικά ήμουν εν ενεργεία ιπτάμενη.
 

poised

Member
Μηνύματα
880
Likes
6.553
Εν πάσει περιπτώσει δεν επιτρέπεται κανεις αν δεν είναι ιπτάμενος, προσωπικό ή συγγενής στενός.
Απ' όσο γνωρίζω στην aegean dεν υπάρχει κανόνας για συγγενή. Παρόλα αυτά γίνεται με σχετικό ρίσκο αν κάποιος το πάει στα "λάθος" αυτιά, όπως γίνεται και για τρίτους που είτε ξέρουν κάποιον, είτε ο καπετάνιος έχει τις πολύ καλές του και τους κόβει ότι είναι οκ. Βέβαια το τελευταίο πια συμβαίνει πολύ σπάνια και με πολύ περισσότερη δυσκολία απ' ότι γινόταν παλιότερα. Ένας από τους λόγους είναι ότι ο κόσμος δε ξέρει μετά να κρατάει το στόμα του κλειστό, ποστάρει φωτογραφίες με πρόσωπα ή στοιχεία πτήσης και κανείς δε θέλει να χάσει τη δουλειά του απλά γιατί έκανε χάρη που δεν του προσφέρει κανένα όφελος (εκτός από την δυνατότητα να πει καμία μαμακία να περάσει η ώρα).
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.087
Likes
1.956
Ευχάριστη έκπληξη να ταξιδεύεις την ημέρα των γενεθλίων σου (μπορεί και της ονομαστικής σου εορτής) και η αιγαίου να σου κάνει ένα συμβολικό δωράκι. Η κίνηση μετράει.
View attachment 429953
Το οποιο τι ειναι?μια χαρτινη τσαντα?γιατι απο την φωτο δε μπορω να διακρινω κατι αλλο
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Θα σας δείξω εγώ το δώρο της Aegean για τα γενέθλιά μου, μια καρτοθήκη. View attachment 430073
Το ιδιο δωρο μου ειχαν κανει στα γενεθλια μου. Ουσιαστικα χρησιμοποιειται και σαν πορτοφολι. Αν και δεν με εχει βολεψει, η κινηση μετραει που δεν την περιμενα κιολας....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.566
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom