Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

andreaslll

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Φίλη dimitrak αν και έχεις ένα point, δεν είναι απολύτως σωστό να συγκρίνουμε προσφορές που ίσως αφορούσαν οκτώβρη-νοέμβρη ή γενάρη-φλεβάρη με τις τιμές που αγγίζουν θερινή περίοδο (έστω και στην αρχή της).
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
προσφορες εβαζε η aegean και το καλοκαιρι ,κανε ενα search στο φορουμ και θα το δεις..το ιδιο ισχυει κ για το πασχα κ τα χριστουγεννα,ειδικα αν εκλεινες νωρις
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
προσφορες εβαζε η aegean και το καλοκαιρι ,κανε ενα search στο φορουμ και θα το δεις..το ιδιο ισχυει κ για το πασχα κ τα χριστουγεννα,ειδικα αν εκλεινες νωρις
Οι τιμές για καλοκαίρι είναι ήδη πολύ χαμηλές στο Go Light, πόσο να πέσουν πια; Απλά πριν λίγες μέρες το έκλεινες και με δωρεάν αποσκευή.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Οι τιμές για καλοκαίρι είναι ήδη πολύ χαμηλές στο Go Light, πόσο να πέσουν πια; Απλά πριν λίγες μέρες το έκλεινες και με δωρεάν αποσκευή.
Λεμε το ιδιο πραγμα
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Συμωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με την dimitrak... Θελετε να πιστεψω πως η Aegean το εκανε αυτο για να βοηθησει την ελληνικη οικογενεια (που αριθμει τουλαχιστον ενα μελος ανεργο) να χρησιμοποιει το αεροπλανο;;;; Τουλαχιστον με τετοια κολπα, ας μη μας περνανε για χανους ρε γαμωτο..... Ας αφηναν τα bonus μιλια αθικτα, ετσι κ αλλιως το προγραμμα απαυθυνεται σε πολυ συγκεκριμενο ειδος κοινου.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τι συμβαίνει με τα μίλια?
Άλλαξε κάτι?
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Καπου ειδα οτι αντι για 500 ποντοι το ταξιδι θα ειναι 200
 

andreaslll

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Μη χάνετε το δάσος. Η Aegean το έκανε γιατί το έχουν ήδη κάνει οι μισές μεγάλες αεροπορικές εταιρείες. Είναι καθαρά θέμα χρόνου να το κάνουν και οι υπόλοιπες μισές. Αφού είδαν ότι δεν τους βγαίνουν οι low cost θυγατρικές, αποφάσισαν να γίνουν όλες low cost*.

*Όταν λέμε low cost δεν εννοούμε φθηνές, εννοούμε no frillls.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
επειδη ψαχνω σχεδον καθημερινα τιμες αεροπορικων τα τελευταια 6 χρονια κ παρακολουθω την aegean εχω να πω το εξης: ας παρουμε παραδειγμα το Μιλανο( μπορουμε κ αλλους προορισμους αν θελετε)
Η αιγαιου τα τελευταια 2-3 χρονια ( εξαιρω μια-δυο προσφορες που ηταν γυρω στα 60-70 ευρω) εχει το Μιλανο σε προσφορα απο 90-110 Ε( με βαλιτσα και 1 χειραποσκευη). Με μια προχειρη αναζητηση στους golight ναυλους παρατηρω ελαχιστη τιμη 109,99 Ε η οποια δεν περιλαμβανει βαλιτσα. Τα συμπερασματα δικα σας
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τουλαχιστον με τετοια κολπα, ας μη μας περνανε για χανους ρε γαμωτο..... Ας αφηναν τα bonus μιλια αθικτα, ετσι κ αλλιως το προγραμμα απαυθυνεται σε πολυ συγκεκριμενο ειδος κοινου.
δεν συμφωνώ. η λογική, όπως και στο γκρουπ AF/KLM ειναι: γιατι να πληρωνει ο επιβατης που ταξιδευει μονο με χειραποσκευη υπηρεσία (μεταφορα αποσκευης) που δεν ζητησε.
και για τα μιλια: γιατι επιβατες που πληρωνουν διαφορετικους ναυλους να παιρνουν τα ιδια μιλια?
και τελος ο ναυλος μ' αρεσει. αν διατηρηθουν αυτες οι τιμες, πότε αλλοτε ειχε Κωνσταντινουπολη μονιμα με 107Ε? ή Ρωμη με 110? και οχι απο τοτε ως τοτε αλλα ως τον Σεπτεμβριο του 2014. αναμφιβολα ενα βημα μπροστα και μπραβο στην Aegean.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
δεν συμφωνώ. η λογική, όπως και στο γκρουπ AF/KLM ειναι: γιατι να πληρωνει ο επιβατης που ταξιδευει μονο με χειραποσκευη υπηρεσία (μεταφορα αποσκευης) που δεν ζητησε.
και για τα μιλια: γιατι επιβατες που πληρωνουν διαφορετικους ναυλους να παιρνουν τα ιδια μιλια?
και τελος ο ναυλος μ' αρεσει. αν διατηρηθουν αυτες οι τιμες, πότε αλλοτε ειχε Κωνσταντινουπολη μονιμα με 107Ε? ή Ρωμη με 110? και οχι απο τοτε ως τοτε αλλα ως τον Σεπτεμβριο του 2014. αναμφιβολα ενα βημα μπροστα και μπραβο στην Aegean.
Samion εχω παει δυο φορες Ρωμη με Αιγαιου μεσα Ιουλιου στα 102 την πρωτη και 130 τη δευτερη.Εχω παει Πασχα Μιλανο με 100 ευρω, εχω παει πασχα Μαδριτη με 140 ευρω κλπ κλπ.Αν δουμε τωρα τις τιμες golight στα καλοκαιρινα δρομολογια εχει ελαχιστες θεσεις σε καποιες σκορπιες ημερομηνιες.Τετοιες τιμες εβρισκα και πριν και με βαλιτσα.Οσο για Κωνσταντινουπολη που λες για το 107 το εχει 3 μερες το Μαιο και 2 τον Ιουνιο
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion εχω παει δυο φορες Ρωμη με Αιγαιου μεσα Ιουλιου στα 102 την πρωτη και 130 τη δευτερη.Εχω παει Πασχα Μιλανο με 100 ευρω, εχω παει πασχα Μαδριτη με 140 ευρω κλπ κλπ.Αν δουμε τωρα τις τιμες golight στα καλοκαιρινα δρομολογια εχει ελαχιστες θεσεις σε καποιες σκορπιες ημερομηνιες.Τετοιες τιμες εβρισκα και πριν και με βαλιτσα.Οσο για Κωνσταντινουπολη που λες για το 107 το εχει 3 μερες το Μαιο και 2 τον Ιουνιο
τωρα την κολοκυθιά θα παιξουμε? εχει δεκαδες μερες με 107 ιανουαριο, φεβρουαριο μαρτιο κλπ. και ιουλιο αυγουστο παμπολλες με 117. τα εβρισκες και περισυ τετοια εποχη αυτα? ή τα βρισκεις τωρα μηπως με αλλη εταιρεια? εβρισκες οκτωβρη Κρητη αυγουστιατικα του 2014 ολες τις μερες με 66Ε??!!!!! ελεος δειτε το δασος και οχι το δεντρο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom