Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Εμείς 11 Απριλίου φεύγουμε αλλά δεν πρόκειται να χαλάσουμε το ταξίδι μας εκτός αν γίνει ΧΑΜΟΣ με τον ιό. Σιγκαπούρη-Ανόι-Χο Τσι Μιν-Πουκέτ-Πίπι η διαδρομή μας.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Εμείς 11 Απριλίου φεύγουμε αλλά δεν πρόκειται να χαλάσουμε το ταξίδι μας εκτός αν γίνει ΧΑΜΟΣ με τον ιό. Σιγκαπούρη-Ανόι-Χο Τσι Μιν-Πουκέτ-Πίπι η διαδρομή μας.
Μαζί θα ταξιδεύουμε απλά εμείς πάμε πρώτα χο τσι μιχ..
 

Fairy***

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Λυπάμαι πολύ για όσους θα χάσετε ταξίδι στην Σιγκαπούρη τους επόμενους μήνες.
Δυστυχώς τα πράγματα πρέπει να είναι πολύ άσχημα στην Κίνα, χειρότερα από την εικόνα που έχουμε εδώ. Τουλάχιστον αυτή την εικόνα μου έδωσε χτες πελάτης ο οποίος ζει στην Κίνα.
Στα δικά μου, σήμερα, μετά από μια βδομάδα διαπραγμάτευσεων κατάφερα να πείσω την e- dreams να υποβάλλει αίτηση για λογαριασμό μου για ακύρωση των πτήσεων μου για Κίνα και επιστροφή των χρημάτων μου.
Η εξυπηρέτηση τους ήταν επιεικώς απαράδεκτη, το τηλεφωνικό τους κέντρο άθλιο, και γενικά μπορώ να τους στολίζω για παραγράφους ολόκληρες.
Παρότι οι αεροπορικές έδιναν δυνατότητα ακύρωσης με επιστροφή χρημάτων, εκείνοι μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, ενώ άλλα έλεγε ο ένας υπάλληλος και άλλα ο άλλος.
Αγενής και ειρωνική συμπεριφορά από έναν συγκεκριμένο υπάλληλο, καμία διάθεση εξυπηρέτησης και γενικά ΜΑΚΡΙΑ .
Χίλιες φορές να είχα δώσει κάτι παραπάνω ώστε να κλείσω τα εισιτήρια απευθείας από τις εταιρείες παρά από αυτούς. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.
Στεναχωριέμαι διότι αν γενικά ήμουν άνθρωπος που υποχωρεί πιο εύκολα θα είχα παραιτηθεί και ενδεχομένως θα είχα χάσει τα χρήματα μου, καθώς δεν θα είχα ασχοληθεί με το να καλέσω τις αεροπορικές και να επιβεβαιώσω τις ανακριβείς πληροφορίες του e- dreams ώστε να τους πιέσω.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Λυπάμαι πολύ για όσους θα χάσετε ταξίδι στην Σιγκαπούρη τους επόμενους μήνες.
Δυστυχώς τα πράγματα πρέπει να είναι πολύ άσχημα στην Κίνα, χειρότερα από την εικόνα που έχουμε εδώ. Τουλάχιστον αυτή την εικόνα μου έδωσε χτες πελάτης ο οποίος ζει στην Κίνα.
Στα δικά μου, σήμερα, μετά από μια βδομάδα διαπραγμάτευσεων κατάφερα να πείσω την e- dreams να υποβάλλει αίτηση για λογαριασμό μου για ακύρωση των πτήσεων μου για Κίνα και επιστροφή των χρημάτων μου.
Η εξυπηρέτηση τους ήταν επιεικώς απαράδεκτη, το τηλεφωνικό τους κέντρο άθλιο, και γενικά μπορώ να τους στολίζω για παραγράφους ολόκληρες.
Παρότι οι αεροπορικές έδιναν δυνατότητα ακύρωσης με επιστροφή χρημάτων, εκείνοι μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, ενώ άλλα έλεγε ο ένας υπάλληλος και άλλα ο άλλος.
Αγενής και επιθετική συμπεριφορά από έναν συγκεκριμένο υπάλληλο, καμία διάθεση εξυπηρέτησης και γενικά ΜΑΚΡΙΑ .
Χίλιες φορές να είχα δώσει κάτι παραπάνω ώστε να κλείσω τα εισιτήρια απευθείας από τις εταιρείες παρά από αυτούς. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.
Στεναχωριέμαι διότι αν γενικά ήμουν άνθρωπος που υποχωρεί πιο εύκολα θα είχα παραιτηθεί και ενδεχομένως θα είχα χάσει τα χρήματα μου, καθώς δεν θα είχα ασχοληθεί με το να καλέσω τις αεροπορικές και να επιβεβαιώσω τις ανακριβείς πληροφορίες του e- dreams.
Παλιότερα είχα μια ανάλογη συμπεριφορά από την e- dreams. Μακριά!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.620
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Κι εγώ πολύ παλιά, αλλά παρόμοια εμπειρία.
Τελικά, υπάρχει κανείς που να είχε θετική εμπειρία από την e-dreams ? (και η δική μου αρνητική, η πρώτη και μοναδική, η οποία - ευτυχώς - δεν ήταν με "δύσκολα" ακριβά εισιτήρια και έληξε μετά κόπων και βασάνων με πλήρη επιστροφή χρημάτων). Δεν είναι τυχαίο ότι πελάτες της την "στολίζουν" διεθνώς...
 

minas1987

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
καλησπέρα στην ομάδα...διαβάζω όλα αυτά και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να σας θέσω το εξής ερώτημα-ανησυχία:(Ήδη έχασα ένα τρομερό εισητήριο προ 3ων εβδομάδων Λάρνακα-Μπανγκόκ στα 420Ε περίοδος Σεπτεμβρίου....πλέον έχει φτάσει κοντά στα 700Ε)...Λοιπόν πιστεύετε οτι μέχρι τον Σεπτέμβριο ένα ταξίδι προς ΝΑ Ασία θα ήταν μια ασφαλής επιλογή ή να το δώ παρακάτω κ να σταματήσω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που έχασα τέτοια ευκαιρία:::::::::
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
καλησπέρα στην ομάδα...διαβάζω όλα αυτά και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να σας θέσω το εξής ερώτημα-ανησυχία:(Ήδη έχασα ένα τρομερό εισητήριο προ 3ων εβδομάδων Λάρνακα-Μπανγκόκ στα 420Ε περίοδος Σεπτεμβρίου....πλέον έχει φτάσει κοντά στα 700Ε)...Λοιπόν πιστεύετε οτι μέχρι τον Σεπτέμβριο ένα ταξίδι προς ΝΑ Ασία θα ήταν μια ασφαλής επιλογή ή να το δώ παρακάτω κ να σταματήσω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που έχασα τέτοια ευκαιρία:::::::::
Εγω παντως ειμαι μεσα στα ατομα που φευγουν αυτο το διαστημα ή στο αμεσως επομενο διαστημα και ακομα δεν αγχωνομαστε. Για μενα να κλεισεις.....
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
καλησπέρα στην ομάδα...διαβάζω όλα αυτά και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να σας θέσω το εξής ερώτημα-ανησυχία:(Ήδη έχασα ένα τρομερό εισητήριο προ 3ων εβδομάδων Λάρνακα-Μπανγκόκ στα 420Ε περίοδος Σεπτεμβρίου....πλέον έχει φτάσει κοντά στα 700Ε)...Λοιπόν πιστεύετε οτι μέχρι τον Σεπτέμβριο ένα ταξίδι προς ΝΑ Ασία θα ήταν μια ασφαλής επιλογή ή να το δώ παρακάτω κ να σταματήσω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που έχασα τέτοια ευκαιρία:::::::::
Αν σε ξεαγχωνει καπως και εγω θα κλεισω για Ταιλανδη για εκεινο το διαστημα ! Θετικη σκεψη ειναι τοσος καιρος μεχρι τοτε και εξαλλου οσοι ειναι εκει μια χαρα διακοπες κανουνε και τωρα!
Κριμα να το χασουμε εμεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom