Ελβετία Ξεμείναμε Λωζάνη πατέρα

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία

Νεφέλη: Μου φέρνεις ένα ποτήρι νερό;
Εγώ: Αμέσως υψηλοτάτη (με όσο δεν πάει ειρωνεία είχα και νεύρα μαζί της αλλά και με τον εαυτό μου φυσικά)
Να σου πω πρέπει να ανασκουμπωθούμε. Εγώ αύριο πρέπει να είμαι Αθήνα οπωσδήποτε.
Νεφέλη: Γιατί τέτοια κάψα; Και αν πάμε Κυριακή και όχι αύριο;
Εγώ: Τι λες παιδί μου που θα κάνω Πάσχα μακριά από τους δικούς μου για Τρίτη φορά
Νεφέλη: Τις άλλες δύο ήσουν κάπου με τη δουλειά, δικαιολογείσαι.
Εγώ: Ακριβώς αυτό, ενώ τώρα δεν υπάρχει δικαιολογία και ειδικά δικαιολογία του τύπου δεν βάλαμε ξυπνητήρι.
(Νεφέλη βγάζει γλώσσα σαν 5χρόνο)
Άμα δεν είμαι αύριο Αθήνα ο πατέρας μου θα μου το χτυπάει για όλη μου τη ζωή (ενώ προσπαθώ να ανοίξω το lap top να δούμε τι παίζει με εισιτήρια θέσεις κτλ).

Παιδιά, τζίφος! Στην μία ημερήσια πτήση της Swiss για Αθήνα δεν υπήρχε θέση ούτε για δείγμα. Πήραμε και τηλέφωνο αλλά και πάλι τίποτα.
Αφού έχω φρίξει και ψάχνω από εδώ ψάχνω από εκεί να πάμε με τρένο Παρίσι και να πάρουμε από εκεί αεροπλάνο (πανάκριβα όλα), να πάμε με τρένο Ζυρίχη και να πάρουμε από εκεί αεροπλάνο (πιο ακριβό από το Παρίσι) γενικά με τρένο μαζί μας έβγαινε ο κούκος αηδόνι. Τότε λέω στη Νεφέλη πως μόνο με την ωραία Easyjet Μπορούμε να κάνουμε τη δουλειά μας (αν και τελευταία στιγμή και αυτή ακριβή θα ήταν) αλλά να δούμε αν θα μας βόλευαν οι ώρες γιατί συνήθως πετάει η πολύ πρωί η αργά το βράδυ. Με μία γρήγορη αναζήτηση βρήκα πως από Γενεύη για Ρώμη φεύγει αεροπλάνο στις 07.30 το πρωί και από εκεί από το ίδιο κιόλας αεροδρόμιο φεύγει πτήση για Αθήνα μετά από 4 ώρες. Μια χαρά λέω προλαβαίνουμε να πάρουμε βαλίτσα και να ξαναδώσουμε βαλίτσα (άτιμες Low cost). Συνολικό κόστος το άτομο 198 ευρώ…άουτς αλλά τι να κάνεις αυτά έχει άμα βγαίνεις και πίνεις σαν Ιρλανδός.

Έτσι αφού κάναμε το μπάνιο μας και ντυθήκαμε είπαμε να κάνουμε μια βόλτα στην χιονισμένη πόλη οι 2 μας μέχρι το βράδυ και να γυρίσουμε βάζοντας όλα τα ξυπνητήρια του σπιτιού για να μην έχουμε πάλι απ τα άλλα!!!
 

Attachments

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
τρελαινομαι!!!! αναμενω...:D:clap:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ναι είναι η ώρα να επαναλάβω το ρητό του Αλτάν
"δεν έκανα δικά μου παιδιά, είναι πιο εύκολο να μισώ τα παιδιά των άλλων"
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αρχίζω να πιστεύω ότι τα ταξίδια σου, λίγο πολύ, είναι όλα μια περιπέτεια! Για να δούμε πως θα καταλήξει το συγκεκριμένο.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Χαχαχα γιατί τόσο μίσος;;;:bleh:
Μην το πάρεις προσωπικά καμάρι μου. Αλλά να σε παίρνει το βλαστάρι σου τηλέφωνο έξι ώρες μετά την προγραμματισμένη αναχώρηση του για να σε πληροφορήσει ότι ξέμεινε στην Λοζάνη λόγω μπυροποσίας δεν σε κάνει να θέλεις να ανοίξεις και σαμπάνιες από την χαρά σου.
Βεβαίως εγώ μαζί σου είμαι, και περιμένω την συνέχεια, έχω τις φίλες μου εδώ, να σου ρίξουμε ένα θάψιμο, ωραία θα περάσουμε.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Ο πατέρας γιατί τα πήρε? αφού η μπύρα νηστήσιμη είναι?
στο πνεύμα του Πάσχα ήσουν.
Ποτέ δεν καταλάβαινα τον τρόπο που σκέφτονται οι μεγάλοι:rolleyes:
και ιδιαίτερα όταν γίνονται γονείς...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μην το πάρεις προσωπικά καμάρι μου. Αλλά να σε παίρνει το βλαστάρι σου τηλέφωνο έξι ώρες μετά την προγραμματισμένη αναχώρηση του για να σε πληροφορήσει ότι ξέμεινε στην Λοζάνη λόγω μπυροποσίας δεν σε κάνει να θέλεις να ανοίξεις και σαμπάνιες από την χαρά σου.
Βεβαίως εγώ μαζί σου είμαι, και περιμένω την συνέχεια, έχω τις φίλες μου εδώ, να σου ρίξουμε ένα θάψιμο, ωραία θα περάσουμε.
Εγω παντως παιδια ως αναισθητη μουλαρα θα το ομολογησω.Ειδικα αν ηταν και τοσο μεγαλα τα παιδια ,οπως ο Glosoli,σιγα μην καθομουν να στενοχωρηθω.
Μια χαρα την ησυχια μου θα ειχα ...τοσα χρονια μαζι ειμασταν ..νισαφι πια...δεν θα παθαινα και τιποτα:haha::haha:
Glosoli ,εκανες πολυ δυναμικο come back !!Αναμενω συνεχεια.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Mμμμμ! Ξεμείνατε Λωζάνη; Τέλειο μου φαίνεται! Ανυπομονώ για τη συνέχεια!
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
Πασχα στη Λωζανη! Δεν σε χαλασε κιολας! Εξαλλου ολα συμβαινουν για καποιο λογο, που πιστευω θα αποκαλυφθει στη συνεχεια της ιστοριας!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Που εισαι παιδι μου?θα μας πεις τελικα τη συνεχεια δια στοματος στο Σχοινια?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom