Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Εχει να κανει παντως και με τον υπαλληλο!φετος το καλοκαιρι σε τρανφερ πτηση απο αμστερνταμ -αθηνα ο τυπος που ψαχουλευε μου κρατησε ενα μισοτελιωμενο σπρευ ποδιων και μου αφησε εναν αφρο ξυρισματος σχεδον γεματο...
Θα μυριζαν τα ποδια του, δειξε κατανοηση.

Νομιζω οτι οταν επεστρεφα απο το Μιλανο (Μπεργκαμο) ειδα καδους που ελεγε να ριχνεις εκει οτι δεν σου επιτρεπου να μεταφερεις και τα διναν σε απορους.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις! Παντως προτεινω να τις βγαζετε τις σακουλες εξω παντα, γιατι την τελευταια φορα που πηγα να λουφαρω κ να μη την βγαλω, για να γλιτωσω χρονο, τελικα παραλιγο να μου κοστισει την πτηση μου, καθως πηραν την βαλιτσα για εξονυχιστικο ελεγχο!
Επισης μου την ειπαν γιατι δεν ειχα ολα τα υγρα σε 1 σακουλα (ηταν σε συσκευασια δωρου καποια). Αυστηροι ο Ολλανδοι!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Lol; Όσες φορές πέταξα από το Άμστερνταμ, οι πιο χαλαροί ήταν.

Τώρα, ότι εσύ παρολίγον να χάσεις την πτήση λόγο ελέγχου, φταις ο ίδιος, μιας και ο εξονυχιστικός έλεγχος είναι 10 λεπτά παραπάνω (εκτός Ισραίλ, εκεί είναι 2-3 ώρες)
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Εννοειται οτι δεν εφταιξε ο ελεγχος!! Απλα ηταν το κερασακι! Αλλα ηταν κ αυτος στα παπακια του! Του λεγα "χανω την πτηση, βιασου", εεε δεν συγκινηθηκε! Οι πιο χαλαροι μακραν απο ciampino!!
 

Vickara

Member
Μηνύματα
27
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γεια σας! Πολυ πιθανον να έχει απαντηθεί η ερώτηση μου, το Σάββατο πετάω για Πολωνία με Ryanair και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και για τα υγρά και τα στερεά (σκιες ρουζ, κραγιον κτλ) σε ένα μόνο διαφανές νεσσεσέρ, δηλαδή να τα βάλω όλα σε ένα. Θα υπάρξει πρόβλημα στον έλεγχο;
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Γεια σας! Πολυ πιθανον να έχει απαντηθεί η ερώτηση μου, το Σάββατο πετάω για Πολωνία με Ryanair και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και για τα υγρά και τα στερεά (σκιες ρουζ, κραγιον κτλ) σε ένα μόνο διαφανές νεσσεσέρ, δηλαδή να τα βάλω όλα σε ένα. Θα υπάρξει πρόβλημα στον έλεγχο;
Καλημέρα!!!Ο κανονισμός λέει χωριστά τα ml..Και καλύτερα να είμαστε τυπικοί για να μην καθυστερούμε τις ουρές..Βάλε σε ένα σακουλάκι με zip όλα τα ml και σε άλλο νεσεσέρ τα υπόλοιπα,μα πόσο χώρο να πιάσει;Σιγά..Εγώ αγόρασα απο σούπερμάρκετ σακουλάκια με zipper για να τα έχω όλα τακτοποιημένα απο το σπίτι και να τελειώνω γρήγορα απο τον έλεγχο!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γεια σας! Πολυ πιθανον να έχει απαντηθεί η ερώτηση μου, το Σάββατο πετάω για Πολωνία με Ryanair και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και για τα υγρά και τα στερεά (σκιες ρουζ, κραγιον κτλ) σε ένα μόνο διαφανές νεσσεσέρ, δηλαδή να τα βάλω όλα σε ένα. Θα υπάρξει πρόβλημα στον έλεγχο;
Γεια. Όχι δεν θα υπάρχει.
 
Last edited:

giwrgosfox

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλησπέρα πετάω με χειραποσκευή μόνο..θα έχω απο υγρά κολόνια αποσμητικό και οδοντόκρεμα να τα βάλω όλα μαζί σε διαφανές σακουλάκι ή ξεχωριστά ? μάλιστα μου είπε φίλος οτι τα βάζει σε νεσεσέρ μέσα ολα αυτά και τα περνάει
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα πετάω με χειραποσκευή μόνο..θα έχω απο υγρά κολόνια αποσμητικό και οδοντόκρεμα να τα βάλω όλα μαζί σε διαφανές σακουλάκι ή ξεχωριστά ? μάλιστα μου είπε φίλος οτι τα βάζει σε νεσεσέρ μέσα ολα αυτά και τα περνάει
Ολα μαζί (μάξιμουμ 100ml το καθένα). Κανονικά θέλει διάφανο σακουλάκι αλλά έχω δει να περνάνε όλων των ειδών τα νεσεσερ/σακουλάκια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom