Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
ξερετε αν περναει η σκονη ? (π.χ. πρωτεινη?)
χμ...αρκει μην την περασουν για τιποτα αλλο.:twisted:..περναει...γιατι ειχα μπαχαρικα μαζι μου στο τελευταιο ταξιδι για Ιταλια..δεν ειχα προβλημα
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αναρωτιέμαι αν υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που δεν αναγράφεται στην εκάστοτε συσκευασία η ποσότητα του υγρού. Βασικά έχω στο μυαλό συγκεκριμένη περίπτωση: αυτές τις κρυστάλλινες σφαίρες-σουβενίρ με το υγρό και τα "χιόνια" μέσα. Είναι πολύ μικρή αλλά προφανώς δε γράφει κάπου πόσα ml είναι το υγρό. Γνωρίζει κάποιος αν είναι οκ;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Αναρωτιέμαι αν υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που δεν αναγράφεται στην εκάστοτε συσκευασία η ποσότητα του υγρού. Βασικά έχω στο μυαλό συγκεκριμένη περίπτωση: αυτές τις κρυστάλλινες σφαίρες-σουβενίρ με το υγρό και τα "χιόνια" μέσα. Είναι πολύ μικρή αλλά προφανώς δε γράφει κάπου πόσα ml είναι το υγρό. Γνωρίζει κάποιος αν είναι οκ;
δεν υπαρχει προβλημα με χιονομπαλες..κανει συλλογη η κορη μου και οπου παμε παιρνουμε 3-4!! κανενα προβλημα!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ξερετε αν περναει η σκονη ?
Αυτην που ειχε ο Γουιλι ο μαυρος θερμαστης απο το Τζιμπουτι? :DΜαλλον οχι.
Αν ειναι αλευρι, καλυτερα να τη μεταφερεις αφου την κανεις πρωτα μπουρεκακια.
Για ζαχαρη δεν ξερω.
Αν ειναι φαρμακευτικη με τη συσκευασια της και τις οδηγιες δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
οσον αφορα τα μπαχαρικα... φανταζομαι η ποσοτητα ειν μικρη..η πρωτεινη θα ειναι σιγουρα ενα κιλο :/
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Δεν υπάρχει κάποια απαγόρευση για την πρωτεϊνη, το θέμα είναι σε τι παράξενο ελεγκτή μπορεί να πέσεις, ο οποίος θα θέλει ίσως να ελέγξει τη σκόνη για να διαπιστώσει περί τίνος πρόκειται. Αν είναι στη συσκευασία της σφραγισμένη, λογικά θα έχεις λιγότερο πρόβλημα. Αν σου πουν ότι απαγορεύεται, καλύτερα να ζητήσεις να μιλήσεις με προϊστάμενο, και να είσαι όσο πιο ευγενική γίνεται. Τσαμπουκάδες και νεύρα δεν ωφελούν.
Εύχομαι καλό ταξίδι και να απολαύσεις ανενόχλητα τη σοκολατένια ηρωίνη σου :bleh:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στην τελικη, μπορεις να ζητησεις να σε μυρισει ο σκυλος τους .
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
δεν ειναι σοκολατα..βανιλια ειναι :p
εχουν κ σκυλο ? και νομιζα οτι μονο στις ταινιες γινονται αυτα..ή εστω σ σοβαρες χωρες :p
ευχαριστω πολυ παιδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.239
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom