Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αν τα υγρά που θέλω να πάρω μαζί μου είναι σε μπουκαλάκια κάτω των 100 ml (π.χ σε μπουκαλάκι των 30ml ή κραγιόν, μάσκαρα κτλ), τότε μπορώ να βάλω στην επανασφραγιζόμενη σακούλα πάνω από 10 τεμάχια?
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Ενα μονο σακουλάκι μπορούμε να έχουμε;
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τελικά σακουλάκια σου δίνουν στο Ελευθέριος Βενιζέλος ή όχι;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τελικά σακουλάκια σου δίνουν στο Ελευθέριος Βενιζέλος ή όχι;
και σε ενα νεσεσερ μικρο να τα βαλεις δεν εχεις προβλημα. Κατι απλα σακουλακια ναυλον ειναι ( Φωτο το σακουλακι και το νεσεσερ που εχω . Δεν ειχα πουθενα προβλημα εντος και εκτος και σε καμμία αεροπορική εταιρεία)
 

Attachments

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Έχω χάσει επεισόδια; Παίζει να μη δίνει πια σακουλάκια ο Βενιζέλος; Λόγω κρίσης;;
Δίνει. (απάντηση δυο μήνες μετά, σόρρυ)
Είχα γράψει πιο πάνω ότι τα υγρά που έχουν το σηματάκι του εύφλεκτου απαγορεύονται στη χειραποσκευή. Ο κανόνας από ό,τι φαίνεται δεν είναι ξεκάθαρος, απαγορεύονται μεν τα flammable substances αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρη για κάτι τύπου σπρέι μαλλιών πχ. Πέρασα τις προάλλες από έλεγχο στο Heathrow με ένα σπρέι 50 ml που έγραφε highly flammable πάνω, προπάνιο, βουτάνιο κτλ, περίμενα να το εντοπίσουν στο σκανάρισμα, αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα. Μετά τον έλεγχο μάλιστα μπορούσα να αγοράσω μεγάλη συσκευασία αντίστοιχου σπρέι, ή και πολλές συσκευασίες. Δεν ξέρω τι ισχύει.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Δίνει. (απάντηση δυο μήνες μετά, σόρρυ)
Ε, άμα δίνει ακόμη, να βγάλω από την τσάντα μου ένα σακουλάκι του Ελ Βε από παλιότερο ταξίδι μου που έψαξα και βρήκα και έχω ήδη πακετάρει για το ταξίδι της Δευτέρας, μιας και δεν μου είχες απαντήσει...(Ναι, έχω αρχίσει ήδη να πακετάρω..):lol:
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Εγώ πακετάρω ένα μήνα νωρίτερα. :oops:
Πάρ'το μαζί το σακουλάκι, τι ψυχή έχει. Ποτέ δεν ξέρεις.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Συγγνώμη αν το έχετε συζητήσει αλλά έψαξα και δε βρήκα αυτό που θέλω. Λοιπόν κοιτάω να κάνω μια κράτηση για πτήση εσωτερικού (Θεσσαλονίκη-Αθήνα) με το πήγαινε με Aegean κι επιστροφή με ryanair. Και στις 2 περιπτώσεις γράφει κάτι για τις αποσκευές κι απ'ό,τι κατάλαβα πχ στην πρώτη δε χρεώνεσαι αποσκευές, εφόσον έχεις χειραποσκευές. Όλα καλά ως εδώ. Θυμάμαι όμως ότι, πριν κάτι χρόνια που ταξίδεψα με Aegean με ανάγκασαν να βάλω τη χειραποσκευή στις αποσκευές επειδή είχα κρέμες και γενικά υγρά. Ε και τώρα θα έχω τέτοια πράματα, οπότε τι; Θα με αναγκάσουν να πληρώσω αποσκευές; Έτσι κι αλλιώς για λίγο θα λείψω και σκοπεύω να πάρω μαζί μου ένα μικρό σακίδιο και δε θα ήθελα έτσι κι αλλιώς να έχω αποσκευές κάτω για να γλιτώσω την αναμονή. Ισχύει λοιπόν ότι τα υγρά (κρέμα , καθαριστικό προσώπου κλπ) δεν μπορούν να είναι στις χειραποσκευές; Επίσης μπορεί να μου πει κάποιος πόσο είναι οι χρεώσεις πάνω κάτω;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μπορείς να έχεις μέχρι 10 μπουκαλάκια μέγιστης χωρητικότητας 100ml το ένα στη χειραποσκευή σου. Καλό θα είναι όμως να μην έχεις τόσα πολλά γιατί θα σε ξεψαχνίσουν στον έλεγχο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.735
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom