Βιετνάμ Οι χαρές του Νότιου Βιετνάμ

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Δεν έχω βάλει ακόμη φώτο. Εχω την γκαντεμιά, ότι μας έκοψαν το internet στη δουλειά και τώρα υπάρχει πρόβλημα. Τέλος πάντων, θα δώ τι θα γίνει.
Οσον αφορά την οργάνωση, το ατομικό πακέτο κανονίστηκε με το dream travel (αεροπορικά μέσω Σιγκαπούρης και 12 νύχτες σε 3 ξενοδοχεία που είχα επιλέξει εγώ). Η τιμή μου βγήκε στα 2.385 ευρώ το άτομο (+ 25 USD η βίζα στο εκεί αεροδρόμιο) με μισή μέρα ξενάγηση στην Σιγκαπούρη και μεταφορές από και προς αεροδρόμιο- ξενοδοχεία στην τιμή μέσα.
Είχα ετοιμάσει δύο σενάρια, ένα με Μπανγκόκ και Thai και ένα με singapore airline. Εαν η τιμή ήταν κοντά θα διάλεγα singapore για να δώ και την πόλη, μιας και έχουμε πάει Μπανγκόκ. Τελικά, η διαφορά ήταν 200 ευρώ (2.185 με Thai) και προτίμησα singapore. Εννοείται ότι εάν είχα διαλέξει πιο φθηνό ξενοδοχείο στο Nha trang (αντί του υπέροχου ana mandara) και είχα μείνει ένα βράδυ στην Σιγκαπούρη, αντί για δύο, η τιμή θα έπεφτε κι άλλο. Εδώ θέλω να αναφέρω, χωρίς να αναφέρω ένα αλλο πρακτορείο που ζήτησα προσφορά, ότι μου ζήταγε κοντά 2.900 ευρώ + 45 ευρώ για βίζα για ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα μέσω Μπανγκόκ. Την διαφορά των 700 ευρώ σχεδόν, πως την υπολόγισαν, ένας θεός ξέρει. Και όταν με πήραν τηλέφωνο, για το εάν προχωράμε ή όχι, ήμουν εντελώς κατηγορηματικός,ΟΧΙ, είστε ακριβοί.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ΤΕΝΤΕΝ 2.385 euro το ατομο χαλασατε συνολικα? Η αυτα πηρε το γραφειο και χαλασατε εξτρα εκει?
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
το πακέτο πήγε 2.385 το άτομο. Εκει χαλάσαμε έξτρα λεφτά αλλά ήταν πολύ φθηνά όλα.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αχ Τεν Τεν σε ευχαριστώ για την διήγηση, πήγα στο Βιετνάμ το 2005 και μου θύμισες πολλές λεπτομέρειες, ιδίως τα μηχανάκια τα άπειρα μηχανάκια, τον εντελώς απρόσεκτο τρόπο που οδηγούσαν, τις κοπέλες που σκέπαζαν το πρόσωπο τους για να μην μαυρίσουν κτλ. Να είσαι καλά
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
το πακέτο πήγε 2.385 το άτομο. Εκει χαλάσαμε έξτρα λεφτά αλλά ήταν πολύ φθηνά όλα.
δηλαδή ton ton 20 μέρες , με 1400 που θα πάω τώρα είναι τσαμπα....? :D:D
βέβαια δεν θα μένω σε ξενοδοχείο με spa,αλλα νόμίζω οτι έχει λάστιχο απ έξω!!:rolleyes:
πλάκα κάνω,ειναι 3 και 4 αστέρια!!!!!:bleh:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
δηλαδή ton ton 20 μέρες , με 1400 που θα πάω τώρα είναι τσαμπα....?
Παλιοκαπιτάλες.. εγώ 1μήνα στο Βιετνάμ με κάπου $300-400!! :lol::lol::lol:
Spa;; 3-4 αστέρων;; Τι είναι αυτά, δεν τα ξέρω;; :haha:
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
δηλαδή ton ton 20 μέρες , με 1400 που θα πάω τώρα είναι τσαμπα....? :D:D
βέβαια δεν θα μένω σε ξενοδοχείο με spa,αλλα νόμίζω οτι έχει λάστιχο απ έξω!!:rolleyes:
πλάκα κάνω,ειναι 3 και 4 αστέρια!!!!!:bleh:
Και πολύ καλά κάνεις που θα πας με αυτά τα λεφτά. Εμένα μου βγήκε τόσο γιατί φαγώθηκα να πάω στο πανάκριβο ana mandara στο nha trang. Εαν είχα επιλέξει άλλο θα είχα σώσει αρκετά λεφτά (αλλά χαλάλι!!!!!!! Το δωράκι που μας έκαναν και μας πήγαν για 2 βράδυα στο Evanson hideaway με 500 ευρώ τη βραδιά το δωμάτιο (θεέ μου) ήταν ανεκτίμητο. !!!!!!!!!!!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Τι εποχή πήγατε; Ηταν καλοκαίρι;

Aλήθεια τί εποχή πήγατε; Γιατί εγώ πήγα καλοκαίρι στο Phuket και είχε τεράστια κύματα, οπότε μπάνιο έκανες πολύ δύσκολα..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.600
Aλήθεια τί εποχή πήγατε; Γιατί εγώ πήγα καλοκαίρι στο Phuket και είχε τεράστια κύματα, οπότε μπάνιο έκανες πολύ δύσκολα..
Τα έχουμε πει αυτά στο φόρουμ, ότι δηλ. καλοκαίρι δεν ενδείκνυται για Πουκέτ....μπορεί και να είσαι τυχερός βέβαια, αλλά η θάλασσα κατά κανόνα είναι φουρτουνιασμένη....αυτά όχι τη φίλη γιαννούλα, αλλά για όποιον άλλο ρωτήσει (μη μας παρεξηγήσει η κοπέλα)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ναι ειχε κυματα... αλλα εγω το πουκε στην ταιλανδη το αφησα.. πως βρεθηκε νοτιο βιετναμ?
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
εγώ 1μήνα στο Βιετνάμ με κάπου $300-400!! :lol::lol::lol:
Spa;; 3-4 αστέρων;; Τι είναι αυτά, δεν τα ξέρω;; :haha:
mpiftex κι εγω μαζι σου.
αναχωρω στις 21/2 απο ροδο για βκκ και στις 22/2 που φτανω,την ιδια μερα φευγω για καμποτζη 2 βδομαδες για να παρω βιζα του βιετναμ απο εκει.ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΒΙΕΤΝΑΜ ξεκινωντας απο σαιγκον και φτανω μεχρι σαπα. τρελο ταξιδακι.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom