Ούτε ένας Έλληνας...

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Zηλευω! Μετα το p.s. i love you θελω πολυ να παω στην Ιρλανδια. Τι να τους κανεις τους ελληνες; :)
  • Το PS Ilove you απ οτι κατάλαβα κουβάλησε πλήθος Αυστραλών που συνεχώς αναφέρονταν στην ταινία
  • Το ερώτημα "τι να τους κανεις τους Ελληνες" απαντιέται ποικιλοτρόπως. Προτείνω να συμβουλευτείς τον Τσελεμεντέ και να επιλεξεις:lol:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τυχαίο;
Σημάδι των - δύσκολων - καιρών;
Ή μήπως απαξιωμένος ευρωπαϊκός προορισμός;
Γεγονός είναι πως στις 8-9 μέρες που βρεθήκαμε (και την γυρίσαμε σχεδόν όλη) στην Ιρλανδία δεν συναντήσαμε ούτε έναν Έλληνα.
Πρωτοφανές γιατί ελληνικά ακούσαμε και στο Λάος και στην Κίνα, αλλά και στην Κένυα.
Αλλά και στο σύντομο πέρασμά μας απ το Λονδίνο μόνο κάτι σπαστά Αγγλο-Κυπραίικα πήρε τ αυτί μου ( βέβαια σε εμπορικά δεν ειχαμε την ευκαιρία να βρεθούμε)
Εγώ πάλι από το θέμα σου καταλαβαίνω ότι υπήρχε τουλάχιστον ένας Έλληνας :D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Bαγγέλη!!!!!!!!!!
παντα μπέρδευα την ιρλανδία με την ισλανδία!!!!
δώσε σημάδια για να τις ξεχωρίσω επιτέλους!!
πραγματικά η ιρλανδία ειναι no name προορισμός τουλάχιστον για τους έλληνες.
ειμαι βέβαιη οτι με αυτά που θα μας πείς και είδες θα την προσδιορίσω!!
αναμένομεν!!:p:p
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ωραίο θέμα... εγώ πάλι δε βλέπω Έλληνα όταν παίρνω το 051 από Ομόνοια για Κηφισό.
Να πηγαινεις μπροστα μπροστα στον οδηγο και να κοιτας τη φατσα σου απο τον καθρεφτη του. Θα δεις Ελληνα...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω παντως στο San Gimignano (σωστα δεν το εγραψα;) πετυχα αρκετους ελληνες....
τους οποιους μαλιστα ανετα τους συγκρινω με τους γερμανους που εγραψε ο φιλος παραπανω....(αξεστοι-φωνακλαδες-εκνευριστικοι)

αντίθετα, στο καταφυγιο στον Ολυμπο που βρεθηκα την προηγουμενη Κυριακη για διανυκτερευση ηταν ΜΟΝΟ γερμανοι-γαλλοι-αμερικανοι και ελαχιστοι ελληνες...και ηταν σουπερ.

ισως ειναι και θεμα σε τι ανθρωπους πεφτεις.

Υ.Γ. στην Ιρλανδια δεν πανε ελληνες...το πολυ ως Λονδινο να φτασουν αντε βαρια κανα εδιμβουργο...για ελληνικη αποικιοκρατια προτιμηστε Ιταλια ή Τσεχια...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ούτε έναν Έλληνα; μπα. όχι. έστω δύο και μ' αυτούς είχαμε και τις καλύτερες επαφές:

Ανεβαίνουμε σε ένα ναό (που βαριέμαι να ψάξω το όνομά του) στο Κιότο και μπανίζω κατευθείαν δύο τύπους που κάνανε μπαμ ότι είναι Έλληνες. Δε δίνουμε σημασία και συνεχίζουμε την εξερεύνηση του ναού. Μετά από κάποια ώρα, τους ξανά συναντάμε κοντά σε ένα μπαλκονάκι να πασπατεύουν τους φακούς των φωτογραφικών τους μηχανών για να τραβήξουν μερικές λήψεις του Κιότο από ψηλά. Δεν περιμένω να τελειώσουν, τους περνάω και κάθομαι στο μπαλκόνι για να τραβήξω φωτογραφίες. Ακούω από πίσω μου: "Καλά, αυτός τώρα πήγε εκεί για να χέσει"... Γυρνάω, και τους απαντάω…
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Ούτε έναν Έλληνα; μπα. όχι. έστω δύο και μ' αυτούς είχαμε και τις καλύτερες επαφές:

Ανεβαίνουμε σε ένα ναό (που βαριέμαι να ψάξω το όνομά του) στο Κιότο και μπανίζω κατευθείαν δύο τύπους που κάνανε μπαμ ότι είναι Έλληνες. Δε δίνουμε σημασία και συνεχίζουμε την εξερεύνηση του ναού. Μετά από κάποια ώρα, τους ξανά συναντάμε κοντά σε ένα μπαλκονάκι να πασπατεύουν τους φακούς των φωτογραφικών τους μηχανών για να τραβήξουν μερικές λήψεις του Κιότο από ψηλά. Δεν περιμένω να τελειώσουν, τους περνάω και κάθομαι στο μπαλκόνι για να τραβήξω φωτογραφίες. Ακούω από πίσω μου: "Καλά, αυτός τώρα πήγε εκεί για να χέσει"... Γυρνάω, και τους απαντάω…
Τελικά για ποιό λόγο πήγε αυτός εκεί ....;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Α,εγώ όταν ακούω Ελληνικά στο εξωτερικό αποφεύγω να δώσω στίγμα.Δεν μας αντέχω ΚΑΙ έξω.Το παίζω "κινέζος".

Βέβαια ένας ντόπιος Έλληνας στο Graz που μας άκουσε να μιλάμε στην ουρά μιας καντίνας είπε στην καντινιέρισα να μας προσέξει γιατί είμαστε πατριώτες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τελικά για ποιό λόγο πήγε αυτός εκεί ....;
Ο αυτός (για μένα λέγανε) πήγε εκεί για να βγάλει φωτογραφίες, και όντως είχα σκοπό να βγάλω μπόλικες φωτογραφίες με την ησυχία μου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.879
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom