Γαλλία ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Μου άρεσε πολύ αυτό το μουσείο .....θα δεις και Κονκόρντ κανονικό και θα μπείς και μέσα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Διαβασμενη η νεαρα. Ευγε douze pointe!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.921
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μην κλειδώνεις τόσο αυστηρά το πρόγραμμα. Ο καιρός είναι σημαντικός παράγοντας, ειδικά αυτή την εποχή πρέπει να τον υπολογίσεις. Άσε τις μέρες ανοικτές, και διάλεξε και πήγαινε π.χ. στο Λούβρο μια μέρα που θα βρέχει.
 

babbism

Member
Μηνύματα
51
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
οπου τυχει...
Ταξίδι-Όνειρο
παντού...
καλησπέρα. θέλω βοήθεια. Θα πάω σε συνέδριο στις 4 με 8 ιουλιου στο new york και 8-12 στο παλαι δε κονγρες (ίδιος διοργανωτής). Θέλω να κλείσω εισητήρια και ξενοδοχέιο, για ένα άτομο, με αξιοπρεπείς συνθήκες και καλή τιμη, μιας και είναι νωρίς. Προτείνετε λύσεις, μιας και είστε theme experts. ευχαριστώ εκ των προτερων. ειδα καποια στοχεία εδώ
Booking.com: Αποτελέσματα αναζήτησης. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Τα φώτα σας παρακαλώ: Μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο εισιτήριο για πολλαπλές διαδρομές που να περιλαμβάνουν RER, μετρό και λεωφορείο; Αν ναι, γνωρίζετε ποια είναι η χρονική του διάρκεια;
 

babbism

Member
Μηνύματα
51
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
οπου τυχει...
Ταξίδι-Όνειρο
παντού...
καμια βοήθεια; σε σχέση με το αμέσως προηγούμενο θέμα;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το απλο εισιτηριο που κανει 1,70 (12 ευρω τα δεκα) για τις ζωνες 1-2 ισχυει για μετεπιβιβασεις στο ιδιο μεσο. Αν θελεις να πχ να παρεις μετρο και μετα λεωφορειο ή τραμ θες αλλο εισιτηριο. Μοναδικη εξαιρεση μετεπιβιβασεις μεταξυ metro και RER.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Σχετικά με την είσοδο στο Μουσείο του Λούβρου, στην Αψίδα του Θριάμβου, κλπ, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Διάβασα στα site τους ότι η είσοδος είναι δωρεάν για ανέργους. Έστειλα mail στο Λούβρο (εγώ ερωτήσεις στα αγγλικά - αυτοί απαντήσεις στα γαλλικά!!!) και μου απαντήσανε ότι η κάρτα ανεργίας της χώρας (και γλώσσας) του τουρίστα γίνεται αποδεκτή για δωρεάν είσοδο! Το έχει δοκιμάσει κανείς? Έχει μπει κανείς δωρεάν με την ελληνική κάρτα ανεργίας? Το ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο ότι μπορούν να αποδεχθούν έντυπο που δεν έχει πάνω του ουδεμία γαλλική ή αγγλική λέξη, αλλά ούτε και φωτογραφία. Μήπως η συννενόηση ήταν για κλάματα???
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αφού σου απάντησαν θετικά και έχεις το αποδεικτικό email που είναι και στη γλώσσα τους (άρα αν κάποιος φύλακας έχει διαφωνία, του το δείχνεις) δε χρειάζεσαι κάποια άλλη επιβεβαίωση.
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Ρε παιδιά, δεν βγάζω άκρη με αυτά τα εισιτήρια της Disneyland. Υπάρχουν στο επίσημο site (και στο FNAC) εισιτήρια με τίτλο DISNEY - FRANCILIEN - 1J - 1 PARC με 41Ε για την ημέρα που θέλω- εάν αλλάξω όμως χώρα στην ιστοσελίδα τους και πάω στην ελληνική, δεν μου δίνει τη συγκεκριμένη προσφορά. Αυτό τι σημαίνει; Ότι αφορά μόνο γάλλους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.468
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom