Γαλλία ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Υποτιθεται πως απευθυνεται μονο για γαλλους αλλα μπορουν να το αγορασουν ολοι βαζοντας ωσ διευθυνση αυτη του ξενοδοχειου που θα μεινεις. Πρεπει ομως οταν θα πας στο παρκο να εχεις μαζι σου ταυτοτητα/διαβατηριο επειδη το εισητηριο που θα εκτυπωσεις (θα ερθει στο μαιλ σου) ειναι αυστηρα προσωπικο και θα εχει πανω του το ονομα σου.
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Εάν το αγοράσω από το fnac δε μου ζητάει καθόλου διεύθυνση κατοικίας, και μάλιστα το δοκίμασα και στην αγγλική και στη γαλλική version της σελίδας. Ελπίζω να μην αγριέψει ο γάλλος της εισόδου, όταν δει στην ταυτότητα hellenic republic:))
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Μη φοβασαι δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα. Αλλωστε αν ειχες μεταναστευσει μονιμα στην Γαλλια παλι την ιδια ταυτοτητα θα ειχες...
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
παιδια εγω εβγαλα αυτα τα εισητηρια χτες και δεν καταλαβα οτι αυτο το εισητιριο απευθεινεται μονο σε γαλλους.μαλιστα πηρα και τρια για ολη την οικογενεια.διευθηνση εβαλα εδω που μενω στην ελλαδα.βλακεια μεγαλη εκανα.λετε να εχω προβλημα στην εισοδο?θα παρω μαζι μου ταυτοτητες και διαβατηρια.απαντηστε μου σας παρακαλω αν ξερετε τι να κανω?
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Δεν θα έχουμε πρόβλημα, από τη στιγμή που έχουμε αγορασμένο εισιτήριο. Εγώ χρησιμοποίησα ελληνική κάρτα για την αγορά μου,σε ιστοσελίδα γαλλική που όμως είχε αγγλικά,προφανώς για όλους τους πελάτες. Αν υπήρχε θέμα,θεωρώ ότι θα είχαν μπλοκάρει την αγορά. Δες κι αυτό: Disneyland Paris tickets cost 60% more for Britons than French families | Mail Online

Δεν αγόρασα από την επίσημη σελίδα βέβαια, με μια επιβάρυνση 0,50 λεπτά παραπάνω για το e-ticket, γιατί το επίσημο site με παρέπεμπε συνέχεια στην αγγλική βερσιόν που δεν είχε τα φτηνά εισιτήρια- κι εγώ ελληνική διεύθυνση έβαλα, σιγά.
αν έχεις αγοράσει e-ticket απλώς λίγο προσοχή στα σημεία των barcode γιατί θα τα χρειαστείς για τα fast pass.
 

GiorgosP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Δεν θα έχουμε πρόβλημα, από τη στιγμή που έχουμε αγορασμένο εισιτήριο. Εγώ χρησιμοποίησα ελληνική κάρτα για την αγορά μου,σε ιστοσελίδα γαλλική που όμως είχε αγγλικά,προφανώς για όλους τους πελάτες. Αν υπήρχε θέμα,θεωρώ ότι θα είχαν μπλοκάρει την αγορά. Δες κι αυτό: Disneyland Paris tickets cost 60% more for Britons than French families | Mail Online

Δεν αγόρασα από την επίσημη σελίδα βέβαια, με μια επιβάρυνση 0,50 λεπτά παραπάνω για το e-ticket, γιατί το επίσημο site με παρέπεμπε συνέχεια στην αγγλική βερσιόν που δεν είχε τα φτηνά εισιτήρια- κι εγώ ελληνική διεύθυνση έβαλα, σιγά.
αν έχεις αγοράσει e-ticket απλώς λίγο προσοχή στα σημεία των barcode γιατί θα τα χρειαστείς για τα fast pass.
Μπορεις να βαλεις το link που τα πηρες?
 

GiorgosP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Για οσους εχουν παει θελω να μου πειτε εαν αξιζει να παρω καποιο ετοιμο πακετο απο τα μεγαλα γραφεια εδω στην Αθηνα,η να τα κλεισω ολα μονος μου.Τα πιο πολλα ξενοδοχεια βεβαια που εχουν ειναι κοντα στον πυργο του Αιφελ οπως το Novotel,Ibis Eiffel,και ενα αλλο ωραιο Radisson Blue hotel to οποιο ομως ειναι και πιο μακρια απο ολα.Το καλο ειναι οτι ολες οι μετακινισεις ειναι μεσα στο πακετο.Ποια η γνωμη σας??Απο οτι βλεπω οι τιμες δεν εχουν μεγαλες διαφορες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Αν ρωτήσεις 1000 άτομα εδώ μέσα, οι 999 (συμπεριλαμβανομένης της αφεντιάς μου) θα σου απαντήσουν να τα κλείσεις όλα μόνος σου...
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Παιδιά, σχετικά με τη δωρεάν είσοδο με την κάρτα ανεργίας, έχω νεότερα που πιστεύω ότι ενδιαφέρουν πολλούς:
Μπήκα στο Μουσείο του Λούβρου, στο Orsay και στο Πάνθεον δωρεάν (με την ελληνική κάρτα ανεργίας και το διαβατήριο/ταυτότητα)!
Στην Αψίδα του Θριάμβου, στο Pompidou και στο Μουσείο Cluny δεν δέχτηκαν την κάρτα ανεργίας, επειδή δεν μπορούσαν να αναγνωρίσουν και να καταλάβουν (λόγω Ελληνικών) ότι αυτό που τους έδειχνα ήταν κάρτα ανεργίας και όχι κάτι άλλο. Δηλαδή αν μπορούσαν να τη διαβάσουν, η είσοδος θα ήταν και εκεί δωρεάν!
Απ' όσο είδα, στα περισσότερα αξιοθέατα, η είσοδος είναι δωρεάν για ανέργους. Οπότε, αν ο ΟΑΕΔ δίνει κάποια βεβαίωση στα αγγλικά, αυτό αρκεί για να γίνει αποδεκτή η ελεύθερη είσοδος.
Καλή τύχη και σε σας, λοιπόν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom