Γαλλία Παρίσι

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Βαριέμαι να ξανακάνω τις ίδιες και τις ίδιες συζητήσεις με τους ίδιους ανθρώπους.
Άμα του γουστάρει του άλλου η Disneyland ότι και να πεις εσύ.......

Είναι όπως ένας φαν της φόρμουλα που πάει ένα τριήμερο σε μια Χ πόλη να το αφιερώσει στον αγώνα.Ρε δε πα να'ναι η καλύτερη στον κόσμο,αυτός πάει εκεί να δει τα μονοθέσια.Και καλά κάνει στην τελική αν αυτό τον γεμίζει.
Εεεετσιιιιι!!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σκοπός αυτού του φόρουμ θα έπρεπε να είναι -και είναι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων- να βοηθήσει έναν ταξιδιώτη/τουρίστα να πάει κάπου που τον ενδιαφέρει και να έχει μια καλή γενική εμπειρία.

Όχι να μειώσει/εξευτελίσει/κοροϊδέψει/προσβάλλει το "αδαές πόπολο" επειδή τα γούστα του δεν ταιριάζουν με την αφάν γκατέ του φόρουμ.

Άλλο να προτείνεις ότι έχεις να προτείνεις σε κάποιον που ζητάει γενικές πληροφορίες κι άλλο να λες άσχετο όποιον θέλει να πάει σε ένα μέρος που εσένα δεν σε ενδιαφέρει.Απλώς μην εκφέρεις γνώμη τότε -ή κάν'το κόσμια μπας και τον "συνετίσεις"- κι άσε τους άλλους που έχουν εκτιμήσει αυτό τον "ρυπαρό" προορισμό να δώσουν καμιά συμβουλή που θα πιάσει τόπο.

Κι εγώ αν και όταν πάω στο Παρίσι δεν θα περάσω ούτε απ'έξω απ΄την Disneyland αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι γιατί μιλάμε για εμένα κι όχι για τον άλλον που θέλει να πάει και το Λούβρο του φέρνει υπνηλία.


Ναι είναι πολύ κουραστικό να διαβάζεις κάθε μέρα για το Ντουμπάι και τις Μαλδίβες όταν κινείσαι χρόνια εδώ μέσα,αλλά υπάρχει λύση.Μην τα διαβάζεις ή μην απαντάς.Δεν σε υποχρεώνει κανείς.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα λέλουδα στον από πάνω. Νομίζω ότι όλες οι πλευρές έγραψαν τις απόψεις τους και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Παρακαλώ να συνεχίσουμε on topic την κουβέντα.

Σχετικά με τα θεματικά πάρκα πάντως, βρίσκω πολύ πιο "γαλλικό" και "αυθεντικό" το parc asterix, αλλά δυστυχώς το χειμώνα είναι κλειστό, λειτουργεί μόνο τους ζεστούς μήνες.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Νομίζω ότι η διαχείριση τοποθετήθηκε ήδη με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο.Λήξις.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το μέλος Traveller μας αποχαιρετά για 3 μέρες.

Συνεχίζουμε την κουβέντα μας. :)
 

nikosgreek

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κι εγω με τη σειρά μου θα πρότεινα για disneyland 1 μερα και όχι να μείνεις εκεί. Βέβαια γούστα ειναι αυτά. Απλά για μένα το Παρίσι σαν πόλη αξίσει περισσότερο. Εχω πάει 2 φορές και πάλι αισθάνομαι πως δεν εχω δει ολα οσα θαθελα. Είναι εκπληκτική πόλη. Και έχει παρα πολλά να δεις. Εχω μείνει στο novotel tour eiffel. Καλό ήταν, το δωμάτιο καθαρό,ικανοποιητικά μεγάλο, κλασσικό δωμάτιο novotel, αλλά πριν 2 χρόνια πουχα μείνει οι διάδρομοι δεν ήταν κ τόσο καθαροί, ούτε κ ο χώρος του πρωινού. Το προσωπικό πολυ εξυπηρετικό, γνωρισε αγγλικά. Επίσης είχε πολύ ωραία θέα απο το δωμάτιο στο ποτάμι. Πύργο του αιφελ δεν εβλεπες γιατι ειχε αλλους ουρανοξύστες μπροστά. Α και δεν ανοίγουν καθόλου τα παραθυρα για να μπει αερας. Μονο κλιματισμος. Ηταν κανα 10λεπτο αργο περπάτημα απο τη στάση του μετρο.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
έχω πάει κ εγώ παρίσι 4 φορές, την πρώτη που ήμουν μικρή πήγαμε βασικά για την disneyland οπότε μείναμε εκεί 3 μέρες, την 3η μέρα βέβαια είχαμε γυρίσει ήδη όλα τα παιχνίδια κ ξαναπηγαίναμε σε όσα μας άρεσαν..πιο μεγάλη που ξαναπήγα παρίσι, έτυχε να πάμε πάλι disneyland ημερήσια εκδρομή με το εράσμους της φίλης μου τότε..πιστεύω πως μια ημερήσια φτάνει για την disneyland..να μπεις σε 2-3 παιχνίδια κ στα καταστήματα...είναι κρίμα να χάσετε κ άλλες μέρες από το παρίσι, ειδικά αφού θα είναι η πρώτη φορά στην πόλη.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Στο Παρίσι έχω πάει μια φορά πρίν 6 χρόνια

με group :shock:
μείναμε σε Μέγα πάτο στο Est ( οπου η Τερέζα & friends έκαναν Party !!!! ):D
πήγαμε 1 μερα disney και μου άρεσε πολύ :haha:
δεν δοκίμασα ταρτάρ αλλά προτίμησα τα Κουίκ ;)
εννοείται οτι η Αφροδίτη μου άρεσε περισσότερο απο την Νίκη :cool:
και θέλω να ξαναπάω καλοκαίρι

είναι σοβαρό το πρόβλημα μου γιατρέ ?????
υπάρχει λύση ?????:rolleyes:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
είναι σοβαρό το πρόβλημα μου γιατρέ ?????
υπάρχει λύση ?????:rolleyes:
Εχε χαρη που λειπει ο ΑΛΛΟΣ. Αλλιως θα σ' εβλεπα κλινικη απεξαρτησης απο το Μικοχωριο...
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
χχαχχαχχαχαχαχαχα........

πόσο διασκεδάζω!


μαιρι.... κρατα και λίγο από "αυτά" όταν γυρίσεις από το επόμενο σου ταξίδι! :haha: εκεί να δεις. (ιδιαίτερα αν θα ενθουσιασθεις κιόλας)

_____________________

Οσο για το θέμα, δεν έχω παεί Παρίσι και όπως είναι τα πράγματα το φθινόπωρο θα πάω την μικρούλα αδελφή μου η οποία μου έκστσε από πάνω μου για να πάει στο πάρκο. Αν ήταν μεγαλύτερη θα την άφηνα και θα πήγαινα στην πόλη ξανά να προλαβω ότι θα έχανα εκίνη την μέρα, αλλά αυτό δεν θα γίνει....οποτε...όπως σου είπανε-γούστα είναι αυτά, και αν ήταν να πας -πήγαινε, μην σου αλλάζει το πρόγραμα το φορουμ....(δεν θα τα βγάλεις πέρα ούτως ή άλλως)...απλά καλά κάνεις και ζητάς συμβουλες για διαμονή, πτύση κλπ , πράγματα πολύ χρήσημα σε κάθε έναν-έμπειρο ή μην ταξιδιώτη!

Bon voyage!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Εχε χαρη που λειπει ο ΑΛΛΟΣ. Αλλιως θα σ' εβλεπα κλινικη απεξαρτησης απο το Μικοχωριο...

γιαυτό τα έγραψα τώρα να τα διαβάζει και να διαολίζεται :haha::haha::haha:

Πάντως η Daisy το ''χούφτωμα '' δεν το γλίτωσε ...υπάρχει και φωτό αλλά θα κοπεί απο τους mods:cool::cool:

Για μια μέρα πάντως είναι μια χαρά αν δεν εχεις μικρά παιδιά ,αν εχεις τότε πάς για τα παιδιά και μόνο και μένεις παραπάνω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στο Παρίσι έχω πάει μια φορά πρίν 6 χρόνια

με group :shock:
μείναμε σε Μέγα πάτο στο Est ( οπου η Τερέζα & friends έκαναν Party !!!! ):D
πήγαμε 1 μερα disney και μου άρεσε πολύ :haha:
δεν δοκίμασα ταρτάρ αλλά προτίμησα τα Κουίκ ;)
εννοείται οτι η Αφροδίτη μου άρεσε περισσότερο απο την Νίκη :cool:
και θέλω να ξαναπάω καλοκαίρι

είναι σοβαρό το πρόβλημα μου γιατρέ ?????
υπάρχει λύση ?????:rolleyes:
Υπάρχει λύση, φυσικά. Να πας άλλες 3 φορές όπως πρέπει. Δεν είναι δυνατό να έχεις πάει περισσότερες φορές στο Λονδίνο απ' ότι στην πόλη του φωτός...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom