Αυστρία Παρθενικό ταξίδι Ευρώπη - Βιέννη

shawn

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
alkistismaria πήγα 3 ημέρες, τον καιρό θα τον δεις πριν φύγεις από τα weathersites, το βράδυ δεν είχα την ενέργεια για πολλά πολλά. καναδυο spritz στα "παραλιακα" μαγαζιά του καναλιού του Δούναβη στη Schweden platz και πολλά ήταν.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ shwan.Το spritz δεν μ'αρέσει το δοκίμασα στη Ρώμη αλλά πιστεύω για μια μπυρίτσα θα είναι ωραία.Έβρισκες να κάτσεις στα παραλιακά μαγαζάκια;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.806
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
κάνω καθημερινά 1 ώρα περπάτημα ούτε στο μαραθώνιο να κατέβαινα.
Σκοτώνεσαι! :haha:

Προβλέπω δραστικές περικοπές στη λίστα των αξιοθεάτων και δραματική αύξηση καφέδων, αναψυκτικών, παγωτών, κλπ. κλπ. :bleh:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Γεια σε ολους!Τι γινεται με τα τηλεφωνα εκει?Δηλαδη με τα κινητα,ειναι πολυ ακριβη η κληση για να παρεις Ελλαδα αλλα & στο να απαντησεις σε κληση απο Ελλαδα?Για καρτοτηλεφωνα ποσο κοστιζει η καρτα & απο που την αγοραζεις?Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Έχετε να μου προτείνετε αξιόπιστο σαιτ να δώ τον καιρό στην Βιέννη γιατί απ'ότι βλέπω μου δίνει βροχές ευτυχώς με καλή θερμοκρασία.Αν έχει πάει κανείς καλοκαίρι και πέτυχε σε βροχές ας μου πεί αν ήταν δυνατές και με διάρκεια.Επίσης το 8 ημερών εισιτήριο μπορώ να το βγάλω μέσα στο αεροδρόμιο ή στην αποβάθρα του S-Bahn;Και θα χρειαστώ να βγάλω και το 1,70;Επίσης στο 8 ημερών εισιτήριο θ'ακυρώνω τα λωριδάκια μέσα στο μηχάνημα;
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Πως γραφεται σ εναν καταλογο καφε ο γαλλικος(φιλτρου)καφες στη Βιεννη?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πως γραφεται σ εναν καταλογο καφε ο γαλλικος(φιλτρου)καφες στη Βιεννη?
Drown in einem Esslöffel Wasser (και αν έχει και στα Αγγλικά, Drown in a spoonful of water).


Και για να το σοβαρέψουμε, Kaffee (ή σπανιότερα Filterkaffee) γράφεται.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σκοπεύω να νοικιάσω ένα αυτοκίνητο από autoeurope για 2 μέρες τέλος Νοεμβρίου.
Θα με βόλευε να το παραλάβω από το κέντρο της Βιένης (από όπου θα φύγουμε αμέσως για Σάλτσμπουργκ) και να το επιστρέψω στο αεροδρόμιο, μετά την 2ήμερη βόλτα μας.
Το θέμα είναι οτι το σύστημα τους δεν μου ξεκαθαρίζει εξαρχής αν και πόσο θα υπάρχουν έξτρα έξοδα. Λέει οτι πιθανόν να έχει χρέωση, θα μου σταλεί voucher και ΑΝ διαφωνώ ακυρώνω την κράτηση και μου επιστρέφουν το ποσό που πλήρωσα.

Έχει κανείς εμπειρία από κάτι τέτοιο στην Αυστρία ή γενικότερα?
Μήπως θα ήταν καλύτερο να πάω αεροδρόμιο να το παραλάβω για να το επιστρέψω και εκεί?
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ που το είχα κάνει έτσι -με άλλη εταιρεία- δεν θυμάμαι να με είχε χρεώσει κάτι έξτρα.
Αλλά και να σε χρεώσει θα είναι μικρό το ποσό φαντάζομαι.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Οταν ζητα καποιος μια πληροφορια κι εσενα σου φαινεται γελια,αστεια,χαζη κτλ....δεν σε αναγκαζει κανενας να απαντησεις....χιλιες φορες ετσι απ το να κοροιδευεις τον αλλον...απαραδεκτο!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.806
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οταν ζητα καποιος μια πληροφορια κι εσενα σου φαινεται γελια,αστεια,χαζη κτλ....δεν σε αναγκαζει κανενας να απαντησεις....χιλιες φορες ετσι απ το να κοροιδευεις τον αλλον...απαραδεκτο!
Σε ποιόν απευθύνεσαι καλή μου? Στον taver?
Δηλαδή, ποιά απάντηση, για σένα, θα ήταν σοβαρότερη? :shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom