Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

jimkGR

Member
Μηνύματα
63
Likes
310
Καλησπέρα, έχω κλείσει τα παρακάτω με δωρεάν ακύρωση για 2 βράδια. Ποιο θα προτείνατε;

ibis Paris Avenue dItalie 13eme - 202 euro
Hotel des Ecrivains - 214 euro

Belambra City Hotel Magendie - 210 euro
Grand Hotel du Calvados - 185 euro
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα, έχω κλείσει τα παρακάτω με δωρεάν ακύρωση για 2 βράδια. Ποιο θα προτείνατε;

ibis Paris Avenue dItalie 13eme - 202 euro
Hotel des Ecrivains - 214 euro

Belambra City Hotel Magendie - 210 euro
Grand Hotel du Calvados - 185 euro
Λογω τοποθεσιας το Grand Hotel du Calvados με διαφορα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα, θα επισκεφτούμε κι εμείς το Παρίσι για 7 ημέρες στις αρχές Ιουνίου και ψάχνουμε ξενοδοχείο. Έχω διαβάσει τα σχόλια σας και είναι όλα super βοηθητικά! Είμαστε 4 άτομα και για αυτό είδαμε επιλογές για τετράκλινο αλλά και για 2 δίκλινα. Έχουμε βρει το Cadet Residence, 7 Rue Cadet 75009 (4κλινο studio) στο 9o διαμέρισμα. Γνωρίζετε κάτι για το hotel αυτό? Έχει γενικά υψηλή βαθμολογία αλλά δεν είναι αρκετές οι αξιολογήσεις. Είναι καλή περιοχή? Επίσης είδαμε αυτό Hotel Libertel Monmartre opera, 32 Rue Duperré, 75009, στο 9ο διαμέρισμα κι αυτό. Τι λέτε για την περιοχή? Εννοείτε οποιαδήποτε πρόταση είναι παραπάνω από καλοδεχούμενη!!! Σκεφτόμαστε το ανώτερο όριο στα χρήματα να είναι για το ένα άτομο περίπου 80 την ημέρα δηλαδή δίκλινο 160 και τετράκλινο 320. Ευχαριστώ πάρα πολύ!
Πιο κεντρικό και σε πιο όμορφη περιοχή είναι το Cadet. Όμως και το Libertel είναι σε βολική περιοχή. Οποιο σου αρέσει ή είναι πιο κοντά στο budget σου θα έλεγα να κλείσεις.
 
Μηνύματα
8
Likes
3
Καλημέρα σε όλους. Δυστυχώς δε καταφέραμε με τη σύζυγο λόγω προβλήματος υγείας να ταξιδέψουμε Παρίσι το Γενάρη στις γιορτές και κλείσαμε αρχές Απριλίου εκ νέου. Στο hotel alexandrin opera ,8ο διαμέρισμα και πιο οικονομική λύση από πολλά άλλα. Γνωρίζει κάποιος αν είναι καλή επιλογή και καλή περιοχή; ευχαριστώ πολύ
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα σε όλους. Δυστυχώς δε καταφέραμε με τη σύζυγο λόγω προβλήματος υγείας να ταξιδέψουμε Παρίσι το Γενάρη στις γιορτές και κλείσαμε αρχές Απριλίου εκ νέου. Στο hotel alexandrin opera ,8ο διαμέρισμα και πιο οικονομική λύση από πολλά άλλα. Γνωρίζει κάποιος αν είναι καλή επιλογή και καλή περιοχή; ευχαριστώ πολύ
Καλημερα. Μια χαρα ειναι.
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά καλησπέρα,
εχω προγραμματίσει ταξίδι για Παρίσι και ψάχνομαι για ξενοδοχείο. Εχω δει το παρακάτω το οποίο φαίνεται όμορφο και έχει καλές κριτικές.. Hotel One Paris Porte Doree. Έχετε άποψη από την περιοχή? Βολεύει ή είναι πολύ μακρυά από το κέντρο.
οι μετακινήσεις θα είναι με τα πόδια και μέτρο.
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπερα...26 Απριλη με 01 Μαη θα παμε στο Παρισι.Παρακαλω τους εμπειροτερους να μου προτεινουν ξενοδοχειο.Προυπολογισμος για 5 βραδια εως 1200 ευρω..διαμονη 3 ατομα.Ολοι ενηλικες κανεις υπεργηρος...Σκοπος ταξιδιου ο τουρισμος..Κατι σε ομορφη ασφαλη περιοχη κοντα στο κεντρο..Σας ευχαριστω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπερα...26 Απριλη με 01 Μαη θα παμε στο Παρισι.Παρακαλω τους εμπειροτερους να μου προτεινουν ξενοδοχειο.Προυπολογισμος για 5 βραδια εως 1200 ευρω..διαμονη 3 ατομα.Ολοι ενηλικες κανεις υπεργηρος...Σκοπος ταξιδιου ο τουρισμος..Κατι σε ομορφη ασφαλη περιοχη κοντα στο κεντρο..Σας ευχαριστω.
Θέλεις να ψάξεις εσύ κι από αυτά που σου αρέσουν να σου πούμε ποια βρίσκονται σε καλύτερες και πιο βολικές περιοχές;
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Θέλεις να ψάξεις εσύ κι από αυτά που σου αρέσουν να σου πούμε ποια βρίσκονται σε καλύτερες και πιο βολικές περιοχές;
Le Mareuil...ξεφευγει λιγο αλλα μπορω ως εκει...εχει πολυ καλες κριτικες κ πολυ καλη τοποθεσια οπως ειδα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Le Mareuil...ξεφευγει λιγο αλλα μπορω ως εκει...εχει πολυ καλες κριτικες κ πολυ καλη τοποθεσια οπως ειδα.
Όχι σε άσχημη περιοχή, όχι και από τις καλύτερες. Έτσι κ ετσι. Άλλα αν δεν βρεις κάτι άλλο καλά είναι.
 

gle

Member
Μηνύματα
8
Likes
13
Καλησπέρα σας. Όλα όσα έχετε γράψει είναι πολύ βοηθητικά και σας ευχαριστούμε πάρα πόλυ. Θα ταξιδέψουμε ζευγάρι στο Παρίσι 23/9 με 27/9. Έχω ψάξει και στο booking και στο airbnb και λίγο στο agoda και οι τιμές είναι στον θεό. Κάτω από 100€ η διανυκτέρευση δεν υπάρχει ούτε για δείγμα ή είναι πάρα πολύ μακριά. Έχω βρει αυτο: ibis Styles Puteaux Paris La Defense. Έχει εξαιρετικές κριτικές στο booking (8.5 στα 10) και βρίσκεται κοντά στον σταθμό μετρό La defense και έτσι βρίσκεσαι κοντά σε όλα τα αξιοθέατα όπως λένε οι κριτικές. Αν το κλείσεις από το σάιτ τους έρχεται γύρω στα 470 ΧΩΡΙΣ δωρεάν ακύρωση (θεωρώ οτι είναι σημαντικό να υπάρχει γιατί είμαστε 6 μήνες πριν και τα λεφτά είναι πολλά). Εσείς το θεωρείται καλή επιλογή; Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο; Ψάχνω πλέον κυρίως στο airbnb γιατί θεωρώ έχει καλύτερες ευκαιρίες
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom