Άγιος Δομήνικος Πληροφορίες για Άγιο Δομίνικο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
χαχαχαχα
ξερειs τι γελια εχω κανει!!:haha::haha::haha: μεχρι δακρυων μιλαμε!
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
πως να παω γιαννενα αφου μενω ειδι εκει ? :clap:

ναι sorry για το γεμ(ι)σω οντος με μια πρωτη ματια πιγενει αλλου το μυαλο σου
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εσυ απο ολο το κειμενο μου εκει σταθηκεs?;)
Σχολιασε και τα υπολοιπα που εγραψα!!
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
μα αμα θες παραλια μπορεις ανετα να κολυμπισεις στα καταγαλλανα νερα της λιμνης !
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Billy μου με μενα γελαω γιατι οντωs διαβασα αλλο η αοματη..
Εισαι τυχεροs πολυ που μενειs εκει!
Εμειs εδω στην Αθηνα την πατησαμε μιλαμε.
Ανεπνευσε τον καθαρο σου αερα και στειλε μια μπουκαλα κι εδω!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μη στέλνεις τίποτα!! Δε χωράει ούτε τζιτζίκι εδώ!!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Billy μου με μενα γελαω γιατι οντωs διαβασα αλλο η αοματη..
Εισαι τυχεροs πολυ που μενειs εκει!
Εμειs εδω στην Αθηνα την πατησαμε μιλαμε.
Ανεπνευσε τον καθαρο σου αερα και στειλε μια μπουκαλα κι εδω!
Δεν εισαι η μονη αοματη, εγω διαβασα το τζιτζικι....τζατζικι,λες να πειναω.Παντως δεν σκεφτηκα τιποτα πονηρο σαν και σενα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.333
Λοιπόν, επειδή προγραμματίζω ταξιδάκι για Δομήνικο γύρω στα τέλη Φλεβάρη με Μάρτιο, θέλω μερικές βασικές πληροφορίες (για αρχή :D):

1) Σε ποιο αεροδρόμιο να διαλέξω άφιξη ή δεν έχει σημασία?
2) Θα πάω για 10-12 ημέρες....πού να μείνω ??? (εννοώ περιοχή, αν έχετε και συγκεκριμένο μέρος ακόμα καλύτερα :))

Αυτά προς το παρόν!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
1.Το αεροδρομιο που θα προσγειωθειs εχει σημασια αναλογα με το ποια περιοχη διαλεξεs να μεινειs.
Αν σκοπευειs να περιοριστειs στο νοτιο τμημα του νησιου , το Las Americas κοντα στην Boca chica.
Αν σε ενδιαφερει το βορειο τμημα , τοτε επελεξε το Puerto Plata.
Αν το κοστοs των αεροπορικων εχει μεγαλη διαφορα (εγω βρηκα αρκετα πιο φθηνα εισιτηρια για Las Americas με Iberia) , και το οικονομικο θεμα παιζει ρολο για σενα , διαλεξε το πιο οικονομικο και πηγαινε μετα εκει που θελειs.

2. Η συμβουλη μου ειναι να κανειs τιs μερεs 15 και να παs παντου
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_lol.gif
. Μια φορα θα παs , και 3 μερεs μπορει να κανουν τη διαφορα.
Για να βοηθησω περισσοτερο , πρεπει να μου πειs αν θα κλεισειs απο εδω ξενοδοχειο , αν σκοπευειs να νοικιασειs αυτοκινητο και να ταξιδεψειs ανεξαρτητα , αν θα μεινειs σε ενα μεροs και σε ενα ξενοδοχειο ολεs σου τιs μερεs κλπ , για να καταλαβω τι πρεπει να σου πω..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.333
1.Το αεροδρομιο που θα προσγειωθειs εχει σημασια αναλογα με το ποια περιοχη διαλεξεs να μεινειs.
Αν σκοπευειs να περιοριστειs στο νοτιο τμημα του νησιου , το Las Americas κοντα στην Boca chica.
Αν σε ενδιαφερει το βορειο τμημα , τοτε επελεξε το Puerto Plata.
Αν το κοστοs των αεροπορικων εχει μεγαλη διαφορα (εγω βρηκα αρκετα πιο φθηνα εισιτηρια για Las Americas με Iberia) , και το οικονομικο θεμα παιζει ρολο για σενα , διαλεξε το πιο οικονομικο και πηγαινε μετα εκει που θελειs.

2. Η συμβουλη μου ειναι να κανειs τιs μερεs 15 και να παs παντου
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_lol.gif
. Μια φορα θα παs , και 3 μερεs μπορει να κανουν τη διαφορα.
Για να βοηθησω περισσοτερο , πρεπει να μου πειs αν θα κλεισειs απο εδω ξενοδοχειο , αν σκοπευειs να νοικιασειs αυτοκινητο και να ταξιδεψειs ανεξαρτητα , αν θα μεινειs σε ενα μεροs και σε ενα ξενοδοχειο ολεs σου τιs μερεs κλπ , για να καταλαβω τι πρεπει να σου πω..
Σκοπεύω να νοικιάσω αυτοκίνητο φυσικά, να γυρίσω ΟΛΟ το νησί και να πάω όπου μπορώ, θα ταξιδέψω ανεξάρτητος και αν κατασταλάξω για το πού θα μείνω ίσως κλείσω και από εδώ ξενοδοχείο...ουφ, αυτά :D

Μάλλον στο S. Domingo θα φτάσω από Μαδρίτη...πιθανόν στις 28 Φλεβάρη....τώρα, να μείνω όλες τις μέρες (10 Μαρτίου θα φύγω μάλλον) σε ένα μέρος ή σε δύο? Και να επικεντρωθώ βόρεια, νότια ή ανατολικά στις τσάρκες μου?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω δε θα'κλεινα ξενοδοχειο εκτοs απο τιs 2 πρωτεs νυχτεs - οπωs κανω παντα.
Συνιστω να μεινειs 2-3 μερεs το πολυ στη Βoca chica που ειναι μολιs 10 λεπτα απο το αεροδρομιο , μια παραλια ωραια με μαγαζια , βολικη για να παs γρηγορα στο δωματιο σου να ηρεμησειs μετα την πτηση.
Απο κει με αυτοκινητο παs ανετα μια ολοημερη προs Πουντα Κανα για μπανακι (κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει να μεινειs και εξηγω στο αρθρο μου το γιατι) και αλλη μια στο Bayahibe για να περασειs στο isla Saona που πραγματικα αξιζει.Κρατα την τελευταια μερα πριν την πτηση σου για την πρωτευουσα Santo Domingo.

Ολεs τιs υπολοιπεs μερεs αφιερωσε τεs στη χερσονησο Σαμανα και μεινε στο Las Terrenas στην Playa Bonita. Εχει πολλα πραγματα να κανειs και να παs.
Εισαι τυχεροs γιατι αυτη την εποχη που παs ειναι η περιοδοs που ζευγαρωνουν οι φαλαινεs και μπορειs να παs για Whale watching , να παs με βαρκα στο παρκο Los Haitises να δειs τιs σπηλιεs των ιθαγενων Ταινο , να κανειs ιππασια μεχρι τουs καταραχτεs Λιμον , να επισκεφτειs το περιφημο νησι του Μπακαρντι , την πανεμορφη Ρινκον...και θα λεω μεχρι αυριο αν με αφησετε..
Ριξε μια ματια για ξενοδοχεια στην περιοχη αν δεν το ξερειs ηδη www.samana.net οι φωτογραφιεs που θα δειs αδικουν πολυ το μεροs , μιλαμε για παραδεισο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom