Ιταλία Πληροφορίες για Κατανια

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μιας και ριχνω ματιες για Μαιο μηνα και κοιταω και για δωματια μπορειτε να μου πειτε ποια περιοχη θεωρειτε κεντρο?κοντα σε ποια πλατεια/μνημειο ή στο λιμανι??γιατι ολα τα δωματια near centre λενε και μπερδευομαι:haha:
Ανάμεσα σε Piazza Universita και Piazza Stesicoro, αλλά προέκτεινε την έρευνα και μέχρι το πάρκο Bellini και μέχρι το θέατρο Massimo Belini. Επίσης γύρω από τις Therme della Rotonda είναι καλά, αν και έχει ανηφόρες από εκεί.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Στην via Εtnea και στον καθεδρικό.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Μιας και ριχνω ματιες για Μαιο μηνα και κοιταω και για δωματια μπορειτε να μου πειτε ποια περιοχη θεωρειτε κεντρο?κοντα σε ποια πλατεια/μνημειο ή στο λιμανι??γιατι ολα τα δωματια near centre λενε και μπερδευομαι:haha:
Στη περιοχή του λιμανιού μη μείνεις.....με τη καμία ....είναι μακριά από το κέντρο και γενικά η περιοχή είναι χάλια δες ξενοδοχείο κοντά στις πλατείες που σου πρότειναν τα κορίτσια και καλλίτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να μείνεις κέντρο απόφυγε όσο μπορείς τις μετακινήσεις σου με λεωφορεία και θα είσαι πολύ μα πολύ τυχερή αν έστω και ένα φτάσει στην ώρα του
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Το ενα που χω βρει ειναι κοντα στην πιατσα ρεπουμπλικα και το αλλο σχεδον διπλα στο θεατρο μπελινι...ποιο προτεινετε;
 

Attachments

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το ενα που χω βρει ειναι κοντα στην πιατσα ρεπουμπλικα και το αλλο σχεδον διπλα στο θεατρο μπελινι...ποιο προτεινετε;
Αυτο που ειναι κοντά στο θέατρο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κοντά στο θέατρο βρίσκεται το διαβόητο San Berillo. Στη φώτο φαίνεται που βρίσκεται. Καλύτερα να το αποφύγετε το βράδυ. Βέβαια στα όρια του θα βρείτε πολλά εστιατόρια (κάποια υψηλής γαστρονομίας) και μπαρ/καφέ. Οπότε μην τρελαθείτε κιόλας. Και εμείς εκεί κοντά μέναμε, κανένας φόβος.
Screenshot from 2019-03-08 11-16-12.png
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Επειδη ειδα οτι οι τιμες των διαμερισματων που βρισκετε ειναι στα 30 ευρω, τσεκαρε απο τη σελιδα του το Stesichorea Palace που μειναμε εμεις με 38 το δικλινο με πρωινο μπουφε στην πλατεια Stesichoro σε δωματιο εποχης και με μπαλκονι με θεα στην πλατεια, πιστευω οτι αξιζει τον κοπο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Επειδη ειδα οτι οι τιμες των διαμερισματων που βρισκετε ειναι στα 30 ευρω, τσεκαρε απο τη σελιδα του το Stesichorea Palace που μειναμε εμεις με 38 το δικλινο με πρωινο μπουφε στην πλατεια Stesichoro σε δωματιο εποχης και με μπαλκονι με θεα στην πλατεια, πιστευω οτι αξιζει τον κοπο.
Θα το κοιταξω αν και παμε για 2μιση μερες διαμονη λογω μη ευρεσης ιδανικων(σε ωρα)αεροπορικων οποτε το δωματιο θα το χουμε μονο για ενα υπνο αρα οσο πιο χαμηλο το μπατζετ τοσο καλυτερα!
@katkats θα την εχω υποψην την περιοχη αν και πιστευω και εγω οτι δε θα προλαβω καν να περασω απο εκει...κανα αξιοθεατο που ειναι must δηλαδη που να πρεπει να μπουμε και μεσα να το δουμε..φαση αρχαιολογικο μουσειο κλπ,δεν ειμαστε φαν των πινακοθηκων παντως
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Θα το κοιταξω αν και παμε για 2μιση μερες διαμονη λογω μη ευρεσης ιδανικων(σε ωρα)αεροπορικων οποτε το δωματιο θα το χουμε μονο για ενα υπνο αρα οσο πιο χαμηλο το μπατζετ τοσο καλυτερα!
@katkats θα την εχω υποψην την περιοχη αν και πιστευω και εγω οτι δε θα προλαβω καν να περασω απο εκει...κανα αξιοθεατο που ειναι must δηλαδη που να πρεπει να μπουμε και μεσα να το δουμε..φαση αρχαιολογικο μουσειο κλπ,δεν ειμαστε φαν των πινακοθηκων παντως
Να πατε στο αρχαίο θέατρο. Αναπαντεχα πολυ ενδιαφερον. Μην παραλειψετε να επισκεφτειτε και την κατοικια που "σωθηκε" από απαλλοτρίωση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Θα το κοιταξω αν και παμε για 2μιση μερες διαμονη λογω μη ευρεσης ιδανικων(σε ωρα)αεροπορικων οποτε το δωματιο θα το χουμε μονο για ενα υπνο αρα οσο πιο χαμηλο το μπατζετ τοσο καλυτερα
Μα γι αυτο ακριβως το προτεινω. Αν αθροισεις προμηθεια, καθαρισμα, ψωνια για πρωινο μπορει να κοστιζει λιγοτερο το ξενοδοχειο. Μην προεξοφλειτε οτι το διαμερισμα συμφερει παντα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μα γι αυτο ακριβως το προτεινω. Αν αθροισεις προμηθεια, καθαρισμα, ψωνια για πρωινο μπορει να κοστιζει λιγοτερο το ξενοδοχειο. Μην προεξοφλειτε οτι το διαμερισμα συμφερει παντα.
Το κοιταξα και τις ημερομηνιες που θελουμε το χει 51ε το βραδυ..εχω και κωδικο εκπτωσης για διαμερισμα οποτε προς τα εκει καταληγουμε...εχω βρει και στην via castello ursino,να διαλεξω αυτο αραγε αντι γι αυτο στο θεατρο μπελινι?:rolleyes-80:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom