Ποια είναι η αγαπημένη σας πόλη?

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Με τέτοιο username, και τα Nympheas στη φωτό και στο avatar, μάλλον παραείναι προβλέψιμο το Παρίσι ως αγαπημένη σου πόλη..... :)
κι ελεγα ποιον μου θυμιζεις? ποιον μου θυμιζεις????:haha::haha::haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
απο εξωτερικο ψηφιζω βενετια,απιστευτη πολη που σε καθε στροφη, ηξερα ποια εικονα θα δω, σαν να ειχα ξαναπαει εκει, σαν να ειχα ξαναζησει, εβλεπα εικονες γνωριμες, δεν ξερω αν φταιει που για πολλα χρονια το νησι μου ηταν ενετοκρατουμενο......οι βενετοι εχουν αφησει αρκετα σημεια του πολιτισμου τους

απο ελλαδα αν και ερωτευμενη με ναυπλιο,και χανια θα δωσω ψηφο στη Σητεια
πανεμορφη πολη με πολλες επιλογες κοντινες παραλιες, για τους λατρεις των γλυκων η καλλιτερη επιλογη και....... καταπληκτικα παιδια
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Καθοτι -προσωπικα- ειναι πολυ δυσκολο να επιλεγει μόνο μια πολη, το Top 6 των αγαπημενων πρωτευουσων/μεγαλων πολεων με τυχαια σειρα καταταξης θα ελεγα:

1. New York
2. Sydney
3. London
4. Tokyo
5. Paris
6. Havana
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Οι αγαπημενες μου πολεις με τυχαια σειρα ειναι οι εξης :
1)Σιδνευ για το Λιμανι του και την πολυπολιτισμικη ατμοσφαιρα του.
2)Κωνσταντινουπολη για τον Βοσπορο και την συναντηση Ανατολης - Δυσης
3)Φραιμπουργκ για την Οικολογικη κουλτουρα του (καμια αλλη πολη δεν την εχει στο Βαθμο αυτο)
4)Βαρκελωνη για την Μπαρτσελονετα και τον Γκαουντι.
5)Κολμαρ για την αισθηση παραμυθιου που σου δημιουργεί.
Απο εκει και περα υπαρχουν πολες πολεις οι οποίες θα μπορουσαν να συμπεριληφθουν στην Δεκάδα που η καθε μια εχει κατι το διαφορετικο να δωσει , όπως Νεα Υορκη ,Πράγα,Ταλίν,Βιέννη ,Μπρυζ,Ναυπλιο ,Χανιά ,Αγια Πετρουπολη ,Σαλβαδορ ντε Μπαια ,Ριο ντε Τζανειρο,Παρισι ,Λονδινο ,Λουκερνη ,Μπεργκεν,Γρενοβλη κλπ
 

mariapatra

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σεϋχέλλες
Ταξίδι-Όνειρο
Ταιτή
Χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω θεωρώ ότι μια από τις ομορφότερς πόλεις της Ελλάδας είναι η Πάτρα! Θέλεις νυχτερινή ζωή; Θέλεις σε 10 λεπτά από το κέντρο να είσαι βουνό; Θέλεις σε ένα τέταρτο να είσαι παραλία; Γενικά ο Νομός Αχαιας έχει πολλά όμορφα μέρη!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
λατρεμένη πόλη και πρώτη επιλογή Παρίσι και ακολουθούν με διαφορα στηθους Ρωμη και Βιέννη,όσο για Ελλάδα πιο δύσκολο να πω μια επιλογή ,σαν γραφικότερη θα έλεγα Ναύπλιο,Καστοριά,αγαπημένη όμως ισως σας ακουστεί παράξενο αλλά για μενα που είμαι θεσσαλονικιά,είναι η Αθήνα σαν τουριστικός προορισμος λογω των επιλογων που μου προσφέρει ........παραθέτω και αναλύω σχετικό θεμα στο γκρουπ Αν δεν παινέψεις το σπιτι σου....
 

Magda

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Από τα μέρη που έχετε δει σε Ελλάδα & εξωτερικό, ποιο μέρος (αστικό) σας έχει κερδίσει? Ποια είναι η αγαπημένη σας πόλη, και γιατί ?

Για πάμε για πάμε!! :)

Θα περιμένω λίγο να δω εθελοντές, αλλιώς θα ξεκινήσω εγώ :)
Θα αναφερθώ σε ένα υπέροχο κομμάτι της Γαλλίας,στη Βρετάνη.Ήσυχη,εύκολοι δρόμοι για οδήγηση,καθαρή,σπιτάκια με μπλέ πόρτες και παντζούρια,γραφικές μικρές πόλεις,λουλουδιασμένες και ένας Ατλαντικός,τον περισσότερο καιρό,θυμωμένος,καταπληκτικός !!! Σ 'οποιο τόπο κι αν πήγα,γοητεύτηκα,γιατί ο καθένας έχει τα θέλγητρα του,αλλά η ψυχή μου,βρίσκεται κάπου στην Βρετάνη...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
ολες οι πολεις που επισκέφτηκα στο εξωτερικό ειναι αγαπημένες!!!!!!!!
ξεχωρίζω όμως το μόντρεαλ του καναδά γιατί αν το ζήσεις δεν θα θέλεις να φύγεις μακριά του.
φυσικά συμφωνώ με όλους για την πράγα!!!!για τους αθεράπευτα ρομαντικούς και οχι μονο.
ακόμα δεν μπορώ να μην βάλω στη λίστα και όλες τις πόλεις της σκωτίας που επισκέφ-
θηκα ,μικρές και μεγάλες που δεν βγαίνουν απο τη σκέψη μου και την καρδιά μου!!!!!!!!!!!

οσο για την ελλάδα αγαπημένη μου ,ειναι η πόλη μου η αλεξανδρούπολη!!!!!!!γιατι απλά ειναι ομορφα να ζεις εδω.σου φτιάχνει το κέφι!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom