Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

latinmania

Member
Μηνύματα
54
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό ξανά και ξανά!!!!
θεωρω υπερβολικό, να απορρίπτεται μια ολόκληρη πόλη από μια κακιά στιγμή που ετυχε σε ενα ξενοδοχείο.
Και τι πόλη!!! Η Βαρκελώνη! Υπάρχουν σίγουρα και άλλα πολλά ξενοδοχεία εκεί που κοιτάνε τα κρεβάτια τους!

Απόψεις διαφορετικές και σεβαστές.

Με τέτοιο σκεπτικό, δεν θα ξαναπατούσα στο Πυθαγόρειο Σάμου οταν μας καταεφαγαν τα κουνουπια στο δωμάτιο το βράδυ, και έπεφταν και κάτι σοβάδες!

εντελώς φιλικά!
Αν διαβάσεις όμως παραπάνω έγραψα οτι τιποτα δεν με τραβάει σε αυτή την πόλη και απλα προτιμω την Μαδριτη. Την πρωτη φορα οκ πηγα και επαθα αυτο στο ξενοδοχειο. Ομως παραπάνω γράφω και παλι οτι πηγα κ 2η φορα.Απλα δεν βρισκω κατι ωραιο προσωπικα(χωρις να λεω οτι σαν πολη ειναι ασχημη) και πιστεψε με και τις 2 φορες πηγα σε πολλα μερη δεν ηταν διαμονη 24ωρη.Εγω για παραδειγμα ειμαι ξετρελαμενη με το Παρισι. Υπαρχουν ομως ατομα που δεν τους αρεσει καθολου μα καθολου και χωρις να ειχαν εμπειριες με ξενοδοχεια κτλ. γουστα ειναι αυτα πιστευω.Και επειδη εχω ταξιδεψει αρκετα προς θεου μην αφησω να με αποτρεψει απο μια πολη μια κακια στιγμη σε ενα απλο ξενοδοχειο!!!
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Εκτος Ελλαδας ειναι το Κιεβο!Πηγα εκει μονο και μονο επειδη ειναι η πατριδα μιας καλης μου φιλης και ηθελε πολυ να παω εκει και να μου γνωρισει τα μερη της,εκατσα 10 μερες και πραγματικα αυτη η πολη δεν εχει να σου προσφερει τιποτα κατα τη γνωμη μου,θα ελεγα οτι ειναι κατι χρονια πισω σε ολα τα πραγματα.Για να μην ειμαι ομως και απολυτη υπαρχουν λιγα μερη που αξιζει να επισκεφτεις οπως ο καθεδρικος ναος της Αγιας Σοφιας, καποια εντυπωσιακα θεατρα και ενδιαφερον μουσεια αλλα μεχρι εκει.
 

qashqai

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Μακράν Τζαμάικα ...
και σορρυ για οσους στενοχωρώ, απλά είχα περάσει όσο χάλια στη μία μέρα μου εκεί όσο δεν πάει.
Οι κάτοικοι βασικά είναι ο κύριος λόγος
και απ' ότι λένε όσοι ξέρουν το λάθος μου ηταν ότι πηγα και χώθηκα μόνος μου στο Montego Bay να χαζέψω, ενώ θα έπρεπε να προτιμήσω την οργανωμένη εκδρομή σε resort
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
απο ελλαδα σιγουρα θεσσαλονικη,η πιο μιζερη πολη της ελλαδας,στο φαι οκ ,αλλα ολος ο κοσμος η πολη υγρασια πα πα πα
απο εξωτερικο.χμ χμ..ψηφιζω βηθλεμ!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αν κ μενω θεσσαλονικη ψηφιζω την πολη μου...
οκ καλο φαγητο...ισως το φεστιβαλ στα συν...
αλλα...
ειναι μια πολυ πολυ μικρη πολη για να χαθεις οταν θες, αλλα πολυ μεγαλη για να μην πετυχεις ποτε στον δρομο αυτους που θες
κυκλοφοριακο χαος...ρυπανση χειροτερη της Αθηνας
ρυμοτομικο σχεδιο χειροτερο απο το Βουκουρεστι.
μονιμως αυτος ο δηθεν ερωτισμος της πολης που το ακουω εδω κ 15 χρονια σε κατι χαζοεκπομπες απο τοπικα καναλια που βγαινουν στα μαγαζια κ ρωτανε "πως περναααςς;;;;" - "περναμε τελεια...η πολη αυτη εχει εναν ερωτισμο"...(για αυτο ολοι ειναι σολο)
μονιμως μια προσπαθεια αντιγραφης της Αθηνας μες την πολη, και της Μυκονου στην Χαλκιδικη....και ελεος πια με αυτη την ατακα: σαν την χαλκιδικη πουθενα....ελεος...
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
αν κ μενω θεσσαλονικη ψηφιζω την πολη μου...
οκ καλο φαγητο...ισως το φεστιβαλ στα συν...
αλλα...
ειναι μια πολυ πολυ μικρη πολη για να χαθεις οταν θες, αλλα πολυ μεγαλη για να μην πετυχεις ποτε στον δρομο αυτους που θες
κυκλοφοριακο χαος...ρυπανση χειροτερη της Αθηνας
ρυμοτομικο σχεδιο χειροτερο απο το Βουκουρεστι.
μονιμως αυτος ο δηθεν ερωτισμος της πολης που το ακουω εδω κ 15 χρονια σε κατι χαζοεκπομπες απο τοπικα καναλια που βγαινουν στα μαγαζια κ ρωτανε "πως περναααςς;;;;" - "περναμε τελεια...η πολη αυτη εχει εναν ερωτισμο"...(για αυτο ολοι ειναι σολο)
μονιμως μια προσπαθεια αντιγραφης της Αθηνας μες την πολη, και της Μυκονου στην Χαλκιδικη....και ελεος πια με αυτη την ατακα: σαν την χαλκιδικη πουθενα....ελεος...
ακριβως αυτο το πραγμα μου την δινει και μενα οποτε παω στα φιλαρακια μου πανω
σαν την χαλκιδικη πουθενα σαν την σαλλονικη πουθενα και αυτος ο ερωτισμος τι σλογκαν κι αυτο
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
τορτόζα στην καταλονία.καναμε μία διανυκτέρευση σε ενα καστρο που έχει γιατί ταξιδεύαμε με αυτοκίνητο και η πόλη ήταν στο δρόμο μας. είδαμε και διαμονή σε κάστρο 80 ευρω και τρελλαθήκαμε! το κάστρο καλό, τίποτα τρομερό, αλλά πέρα απο αυτό, η πόλη απαίσια, οι κάτοικοι όλοι παρακμή, φοβόσουν να περπατήσεις στο δρόμο, ένα εστιατόριο πού θα βρούμε ρωτούσαμε τους κατοίκους και δεν υπήρχε ούτε ενα για δείγμα! τη βγάλαμε όλη μερα και νύχτα στο ξενοδοχείο και το πρωί συνεχίσαμε το ταξίδι μας!;)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..χωρις ενοχες θα πω Μαλτα..
 

tesorino

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο,Κούβα, Ρωσία
Το Αγρίνιο και το Μεντάν (Ινδονησία) κακάσχημα. .
πραγματικά το Αγρίνιο παίρνει άνετα βραβείο πιο άσχημης πόλης....και με μια αποπνικτική ζέστη....χάλια μαύρα...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
πραγματικά το Αγρίνιο παίρνει άνετα βραβείο πιο άσχημης πόλης....και με μια αποπνικτική ζέστη....χάλια μαύρα...
Μαζί με το Αγρίνιο, -ζητώ συγγνώμη απόσους κατάγονται απ εκεί...- βάζω τις πόλεις των Γρεβενών και του Κιλκίς...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Aπο Ελλαδα Αργος, Αγρινιο, Λαμια, Κιλκις αν και πηγα νυχτα, Ηρακλειο πριν πολλα χρονια επειδη ειναι εντελως απροσωπες πολεις. Απο εξωτερικο Casablanca - καμια σχεση με την φοβερη ταινια.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Διαφωνω για οσα λετε για Θεσσαλονικη, ειναι στην καρδια μου. Ισως γιατι εκει περασα μερικες απο τις καλυτερες στιγμες της ζωης μου και ειμαι μακεδονας στην καταγωγη (και απο παλιοτερες ριζες ποντιος). Sorry, ξχασα την χειροτερη ολων: Αθηνα. Εκτος απο την περιοχη γυρω απο την ακροπολη που τη λατρευω και ειναι το μονιμο στεκι μου για κυριακατικο πρωινο καφεδακι και ελαχιστα αλλα μερη της, ολη η υπολοιπη ειναι ενα σκετο μπαχαλο.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom