Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ έκλεισα μέσω του viator.com κ μας έστειλαν με συνεργαζόμενο πρακτορείο-όλα μια χαρά κ τιμή 22 ευρώ το άτομο μέσα κ η μεταφορά από Κρακοβία-Άουσβιτς κ πίσω.
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Επειδή με ρωτάνε και θέλω να βοηθήσω, έχει κανείς υπόψιν του κανένα αξιόπιστο γραφείο που να διοργανώνωει εκδρομές από Κρακοβία προς Άοσβιτς & Αλατορυχεία; Από αυτούς που σε παίρνουν και σ' αφήνουν στο ξενοδοχείο σου, έχοντας τα όλα κανονισμένα...
Καλησπέρα!
Εμείς πήγαμε με το Kraków local tours με ξεναγηση στα Αγγλικά πριν τρία χρόνια ήταν στα 30€ με βαν που μας πήρε από το διαμέρισμα και μας άφησε στην παλιά πόλη μετά! Ήταν μια χαρά μπορώ να πω και value for Money!Auschwitz Tours Center - Auschwitz Birkenau, Wieliczka Salt Mine και έχω και αναλυτικά την εμπειρία στην ιστορία μου!!!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Βρήκα τελικά και χωρίς ξεναγό είσοδο
Αλλα δε ξέρω τι είναι καλύτερο; κάπου διάβασα που κάποιος έλεγε πως πουλάνε εκεί πέρα χάρτες και στα ελληνικά που σου δείχνουν τι είναι που και δεν πας στα χαμένα.
Δε ξέρω οι απόψεις διίστανται απλα μου φαίνεται κάπως κουραστικός 4 ώρες να ακούς μονίμως κάποιον να σου εξηγει και χωρίς καν να είναι στη μητρική σου γλώσσα.
Ακούω προτάσεις 🤣🤣
Καταρχήν θα πας σε μια αγαπημένη μου πλέον πόλη την Κρακοβια όποτε πιστεύω ότι θα περάσεις πολύ όμορφα! Έχω γράψει μια ιστορία για την Κρακοβια,το Αουσβιτς και τα αλατωρυχεια και πως το βιώσαμε!Αν θελήσεις να την διαβάσεις πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει!Για οτιδήποτε άλλο στειλε μου να σου πω εάν γνωρίζω! Η ιστορία είναι αυτή Πολωνία - Τέσσερις.......αταίριαστες στην παγωμένη Κρακοβία!!!!!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@evaT & @magda pap. σας ευχαριστώ, βοηθήσατε πολύ, θα τα προτείνω κι εγώ με τη σειρά μου αφού έχετε αντίστοιχη εμπειρία.
 

Maria.st

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με τα εισιτήρια του τρένου;
Θέλω να πάω από κρακοβια στην βαρσοβια
Να μου πείτε σε ποιο σαιτ να μπω κτλ; γιατί είναι στα πολωνικά όλα και κάποια άλλα κρατάνε προμήθεια.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Μονοημερη απο Κρακοβια σε Wroclaw ή Ζakopane?παραμονη Χριστουγεννων σκεφτομαι εκτος και αν ειναι ολα κλειστα οποτε θα παω αλλη μερα
 

Maria.st

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Καλησπέρα παιδιά, ξέρεις κανεις λεπτομερειες για τo modlin Bus ώρες που περνάει, πόση ώρα κάνει να σε πάει από που το παίρνεις κτλ;
 

Maria.st

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Α επίσης, χτύπησα το πόδι μου και δε μπορώ να το πατήσω καλα, αλλά σήμερα είχα προγραμματίσει για τελευταία μέρα το παρκο λαζενκι στη βαρσοβια. Ξέρει κανείς να προτείνει ένα τρόπο τρόπο το δούμε χωρίς να περπατήσω πολυ;;
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Α επίσης, χτύπησα το πόδι μου και δε μπορώ να το πατήσω καλα, αλλά σήμερα είχα προγραμματίσει για τελευταία μέρα το παρκο λαζενκι στη βαρσοβια. Ξέρει κανείς να προτείνει ένα τρόπο τρόπο το δούμε χωρίς να περπατήσω πολυ;;
Το ηλεκτρ.πατινι ειναι μια λυση
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ξέρεις κανεις λεπτομερειες για τo modlin Bus
Δεν υπάρχει πλέον Modlin Bus, το δρομολόγιο διεξάγεται από την FlixBus, με αφετηρία το κεντρικό σταθμό λεωφορείων απέναντι από το Zachodni Park. Εισιτήρια ηλεκτρονικά, μέσω της εφαρμογής flixbus.

Ξέρει κανείς να προτείνει ένα τρόπο τρόπο το δούμε χωρίς να περπατήσω πολυ;;
Μόνο ίσως με ηλ. πατίνι όπως προαναφέρθηκε, το πάρκο είναι τεράστιο και θέλει περπάτημα για ώρα υπό φυσιολογικές συνθήκες.
 

manfles

Member
Μηνύματα
22
Likes
8
Έχω κλείσει με Aegean εισιτήρια για Πολωνία από 26/7-3/8/22 (8 διανυκτερεύσεις). Θα πάω Βαρσοβία και Κρακοβία! Πόσες διανυκτερεύσεις στην μία, και πόσες στην άλλη θα μου προτείνατε? Επίσης σε ποιές συνοικίες να κοιτάξω για ξενοδοχεία? και εάν αξίζει να κλείσω με πρωινό. Τέλος…διάβασα όλο το νήμα και δεν έγραψε κάποιος, το sait των αλατωρυχείων προκειμένου να κλείσω εισιτήρια, Εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Έχω κλείσει με Aegean εισιτήρια για Πολωνία από 26/7-3/8/22 (8 διανυκτερεύσεις). Θα πάω Βαρσοβία και Κρακοβία! Πόσες διανυκτερεύσεις στην μία, και πόσες στην άλλη θα μου προτείνατε? Επίσης σε ποιές συνοικίες να κοιτάξω για ξενοδοχεία? και εάν αξίζει να κλείσω με πρωινό. Τέλος…διάβασα όλο το νήμα και δεν έγραψε κάποιος, το sait των αλατωρυχείων προκειμένου να κλείσω εισιτήρια, Εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος!
Καλησπέρα!Εγω μπορώ να σε βοηθήσω μόνο για Κρακοβια γιατί στην Βαρσοβια μέχρι στιγμής δεν έχω πάει.Θα έλεγα ότι η Κρακοβια εάν θελήσεις να επισκεφτείς και τα αλατωρυχεια και το Αουσβιτς θέλει 4 μέρες σίγουρα και εξαρτάται και ποσά αξιοθέατα θα επισκεφτείς και στην πόλη αλλά νομίζω ότι με 4 μέρες θα δεις το 80% της Πόλης.Στην ιστορία μου εδώ Πολωνία - Τέσσερις.......αταίριαστες στην παγωμένη Κρακοβία!!!!!! θα βρεις και το site για τα αλατωρυχεια και γενικώς αρκετές πληροφορίες για μεταφορά από αεροδρόμιο,διαμονή,φαγητό,Αουσβιτς και ελπίζω να σου φανει χρήσιμη για αυτό την έγραψα άλλωστε!Ελπιζω να σε βοηθησα και ότι χρειαστείς μου λες!Καλα να περασεις,εμένα μου άρεσε παρά πολύ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom