Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ή Βουδαπεστη ;;

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Γενικα ειναι και οι δυο πολεις με πολυ τουρισμο. Το καλο απο την αλλη ειναι οτι ειναι διακοπες μονο για τους Ορθοδοξους καθως το Πασχα των Καθολικων μολις περασε. Μην κλεισεις αεροπορικα χωρις να εισαι σιγουρη για ξενοδοχειο, αποψη μου. Και οσο στο ποια πολη ειναι πιο ωραια να δεις, σιγουρα η Βουδαπεστη...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Και οι δυο πολεις ειναι αρχοντικες και πανεμορφες.Η γνωμη μου ειναι να τις δεις χωριστα και οχι σε ενα ταξιδι.Θα σου προτεινα να ξεκινησεις με Βουδαπεστη.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Προσωπικά η Πράγα μου άρεσε περισσότερο ή μάλλον πολύ περισσότερο από την Βουδαπέστη. Αν ξέρεις τι θα δεις θέλει τουλάχιστον 3 μέρες για να την απολαύσεις. Από εκεί μπορείς μια μέρα να την αφιερώσεις σε μία μονοήμερη εκδρομή. Στην Βουδαπέστη χιαστήκαμε 2 μέρες για να δούμε τα πάντα. Είναι δύο διαφορετικές πόλεις με πολύ διαφορετικό στυλ. Αν σου αρέσει ο μεσαίωνας διάλεξε Πράγα, αν σου αρέσει περισσότερο το μπαρόκ και νεοκλασικό στυλ διάλεξε Βουδαπέστη. Όπου και να πας καλά να περάσεις!
 
Last edited by a moderator:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Προσωπικά η Πράγα μου άρεσε περισσότερο ή μάλλον πολύ περισσότερο από την Βουδαπέστη. Αν ξέρεις τι θα δεις θέλει τουλάχιστον 3 μέρες για να την απολαύσεις. Από εκεί μπορείς μια μέρα να την αφιερώσεις σε μία μονοήμερη εκδρομή. Στην Βουδαπέστη χιαστήκαμε 2 μέρες για να δούμε τα πάντα. Είναι δύο διαφορετικές πόλεις με πολύ διαφορετικό στυλ. Αν σου αρέσει ο μεσαίωνας διάλεξε Πράγα, αν σου αρέσει περισσότερο το μπαρόκ και νεοκλασικό στυλ διάλεξε Βουδαπέστη. Όπου και να πας καλά να περάσεις!
Σε δύο μέρες είδατε τα πάντα από Βουδαπέστη;;;
Παγκόσμιο ρεκόρ!
 
Last edited by a moderator:

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Μάλλον 5 μέρες θα ειναι αρκετές για μια πόλη κ εναλλακτικά μια εκδρομή κοντά . Σκεφτόμουν ότι η Βουδαπέστη έχει πιο πολύ πράσινο ενώ η Πράγα ειναι πιο παραμύθι !!! Οπως κ να χει επειδή μας βλέπω όλους διχασμένους όπου κ να πάω καλα θα ειναι !!!!!ευχαριστω για τις προτάσεις !!!!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γιατί δεν πηγαίνετε στη Βιέννη που είναι και στη μέση; Και από εκεί μέσω Δούναβη, Μπρατισλάβα και Βουδαπέστη. :)
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom