Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
Πες μας την ηλικία σου, την οικονομική σου κατάσταση, τα ενδιαφέροντά σου, τα χόμπυ σου και εμείς στο Travelstories θα σου βρούμε τον κατάλληλο σύντροφο.
Να ετοιμάζεται, παρακαλώ, ο hydronetta!
Κατ΄αρχήν χαίρομαι πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνετε και σας ευχαριστώ. Είμαι 44 ετών. Έχω ταξιδέψει με και χωρίς γκρουπ. Είμαι πολύ οργανωτική (όσο χρειάζεται χωρίς υπερβολές). Σ΄ένα ταξίδι θέλω όσο είναι δυνατό να κάνω τα πάντα! Αρχαιολογικές επισκέψεις, πολύ περπάτημα, μουσεία, γαστρονομία, νυχτερινή ζωή (εάν υπάρχει..), γνωριμίες με ντόπιους, λίγο ξεκούραση....Μιλάω άπταιστα γαλλικά, (και γαλλική υπηκοότητα) αρκετά καλά αγγλικά και μερικές λέξεις ισπανικά(προσπαθώ για πολύ περισσότερες!). Το ταξίδι που είχαμε σκεφτεί με την φίλη μου ήταν με γκρουπ, με το versus travel από 15-30 Ιουλίου, με τιμή 2.600 ευρώ, όλα complet.
Bέβαια τώρα είμαι ανοιχτή και σε άλλες προτάσεις προκειμένου να πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι στο Μεξικό!! και αν βρεθεί και καλή παρέα ....ακόμα καλλίτερα!!!!
:clap:
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλως μας ήρθες. Σου εύχομαι να βρεις παρέα και να κάνεις το ταξίδι σου!
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
Σ ευχαριστώ για την ευχή σου. Να σαι καλά! :lol:
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
Κατ΄αρχήν χαίρομαι πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνετε και σας ευχαριστώ. Είμαι 44 ετών. Έχω ταξιδέψει με και χωρίς γκρουπ. Είμαι πολύ οργανωτική (όσο χρειάζεται χωρίς υπερβολές). Σ΄ένα ταξίδι θέλω όσο είναι δυνατό να κάνω τα πάντα! Αρχαιολογικές επισκέψεις, πολύ περπάτημα, μουσεία, γαστρονομία, νυχτερινή ζωή (εάν υπάρχει..), γνωριμίες με ντόπιους, λίγο ξεκούραση....Μιλάω άπταιστα γαλλικά, (και γαλλική υπηκοότητα) αρκετά καλά αγγλικά και μερικές λέξεις ισπανικά(προσπαθώ για πολύ περισσότερες!). Το ταξίδι που είχαμε σκεφτεί με την φίλη μου ήταν με γκρουπ, με το versus travel από 15-30 Ιουλίου, με τιμή 2.600 ευρώ, όλα complet.
Bέβαια τώρα είμαι ανοιχτή και σε άλλες προτάσεις προκειμένου να πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι στο Μεξικό!! και αν βρεθεί και καλή παρέα ....ακόμα καλλίτερα!!!!
:clap:
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω μόνη :( στο Μεξικό... Θα πάω για 15 ημέρες για μαθήματα Ισπανικών σε μία επαρχιακή πόλη (Guanajuato) και κατόπιν τουρισμό για άλλες 15 ημέρες στο υπόλοιπο Μεξικό...Λέτε να είναι επικίνδυνο??
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
viagera.
To ταξίδι στο μεξικό το έκανα δυστυχώς με πρακτορείο απο ελλάδα αλλα με 10 άτομα φίλους.
Θα σου πω κάποια πράγματα και σκεψου τα καλά.
-ήταν απογοητευτικό όσον αφορά.
το τεράστιο πρόγραμμα που ήταν παράλογο για τις 15 μέρες.στην ουσία 13 και ούτε!!
Δεν θυμάμαι πολλα πράγματα και άς ήταν σχετικά πρόσφατο.
οι αποστάσεις ειναι τεράστιες για τα μέρη που θα πατε.αποτέλεσμα να συμπληρώνομε ακόμα και 12ωρο σε ένα λεωφορείο.
στους προορισμούς φτάναμε απογευμα,πηγαίναμε τροχάδην στα αξιοθέατα και μετά σαν κουνέλια κοιμομασταν για να φύγομε ξανά το ξημέρωμα.
ειναι αδιανοητο τέτοια πράγματα απειρης ομορφιάς να έχεις χρόνο 2 και 3 ώρες για να τα δείς!!
το mexico city δεν το θυμάμαι καθόλου!!
μας έλειπε η αυτονομία γενικότερα,ακολουθούσαμε σαν πρόβατα,το προγραμμα βγήκε αλλα με κανένα όφελος!
Ηταν το τελευταίο οργανωμένο που πήγα ---ποτέ πιά.
άρχισα να ταξιδεύω μόνη μου με ένα ή δύο φίλους σε πολύ πιο δύσκολες χώρες και επιτέλους ένιωσα την έννοια του ταξιδιού!!
Μην χαλαλήσεις τοσα χρήματα έτσι μονο για να πάς ...
ψάξε το και οργάνωσέ το μόνη σου..δεν ειναι μόνο για τα χρήματα αλλα το αποτέλεσμα...
Τελικό συμπέρασμα,νιώθω οτι δεν έχω πάει στο Μεξικό και θέλω να το δώ ξανά με τα δικά μου μάτια.
αν θές ρίξε ματιά στην ιστορία μου,νομίζω συμπεριλαμβάνει όλα που γράφει το πρόγραμμα σας.
Μήπως Renata θα σ΄ενδιέφερε να ξαναπας Μεξικό χωρίς γκρούπ? Είμαι και εγώ από τα Χανιά!!!
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
Eimai 15 meres sto Mexico, taxideyw monh, para poly eykola, den exw noiwsei fovo katholou, kai den exw prolavei na kanw oyte to 1/3 oswn exw sxediasei.
oaxaca -youkatan einai poly megalh apostash, me para polla na deis endiamesa.
Προσωπικη αποψη..
Το Κανκουν ειναι ενα αιχος! Περασα,εμεινα 1 βραδυ και αυτο το 1 το μετανιωσα. Μια κακογουστη αμερικανια! Το μερος ειναι κριμα,αλλα το εχουν καταστρεψει..:(
Εχει πολλες ομορφιες το Μεξικο,ειναι πανεμορφη χωρα...τοσα πολλα να δεις!!! Ψαξτο λιγο καλυτερα...Εγω πηγα Μεξικο Σιτυ,χερσονησο Γιουκαταν και θελω σαν τρελλη να ξαναπαω!!:clap:
Αν θες ακόμα γι αυτό το καλοκαίρι κάνε μου σήμα...
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
Δεν ειμαι της γνώμης να γυρνάω σαν παλαβή για να δώ όσο γίνεται περισσότερα..
θα προτιμούσα στις ίδιες μέρες να δω κατι λιγότερο δεν χάλασε ο κόσμος..
ολα να τα δεί κάποιος αποκλείεται!!
Τουλάχιστον αυτα που θα δει να τα απολαυσει να τα χορτάσει και να τα θυμάται!
Συμφωνώ απόλυτα!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
το βλέπω επικίνδυνο.
αν το κάνεις όμως και μέχρι να πας, να γίνειςι μέλος του CS, να επικοινωνήσεις με άτομα σε κάθε πόλη που θα βρεθείς εκεί, να πάτε για καφέ και να σου δώσουν ότι άλλες ινφος θες; θα έχεις μια παρέα και είναι πολύ φιλόξενοι
 

ReDRuM

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Βαυαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ-Ινδία-Νεπάλ
Γεια σας. Γενικά το Μεξικό είναι επικίνδυνη χώρα. Αν δεν έχεις ξαναπάει πρέπει να γνωρίζεις να αποφεύγεις τις κακοτοπιές. Ειδικά στην πόλη του Μεξικού ούτε τα ταξί από το δρόμο δεν μπορείς να εμπιστευτείς... Η εμπειρία όμως αξίζει 100% τα λεφτά της. Θα σου πρότεινα να πας με γκρουπ.
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
το βλέπω επικίνδυνο.
αν το κάνεις όμως και μέχρι να πας, να γίνειςι μέλος του CS, να επικοινωνήσεις με άτομα σε κάθε πόλη που θα βρεθείς εκεί, να πάτε για καφέ και να σου δώσουν ότι άλλες ινφος θες; θα έχεις μια παρέα και είναι πολύ φιλόξενοι
Τι είναι το CS?
Θα μου πάρει βέβαια πολύ χρόνο φαντάζομαι για να επικοινωνήσω με όλα αυτά τα άτομα της κάθε πόλης....Ωραία ακούγεται αλλά στην πράξη?? Μήπως έχεις καμιά λίστα με έτοιμους Μεξικάνους/μεξικάνες που θα μπορούσα να επικοινωνήσω?
 

VOYAGEUSE

Member
Μηνύματα
27
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ?ΣΚΩΤΙΑ?ΙΣΛΑΝΔΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινική Αμερικής
Γεια σας. Γενικά το Μεξικό είναι επικίνδυνη χώρα. Αν δεν έχεις ξαναπάει πρέπει να γνωρίζεις να αποφεύγεις τις κακοτοπιές. Ειδικά στην πόλη του Μεξικού ούτε τα ταξί από το δρόμο δεν μπορείς να εμπιστευτείς... Η εμπειρία όμως αξίζει 100% τα λεφτά της. Θα σου πρότεινα να πας με γκρουπ.
Θες να πεις η εμπειρία θα αξίζει 100% εάν καταφέρω να επιβιώσω μήπως? Βρήκα γκρουπ, έχασα όμως την φίλη που θα ρχόταν μαζί μου!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom