Σκιάθος Προτάσεις διασκέδασης, εστίασης, αξιοθέατων και παραλιών στη Σκιάθο

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Εισητήρια κλείσατε γιατί ήταν κάπως τσουχτερά.
Σε 2 βδομάδες θα τα κλείσουμε γιατί θα πάμε μέσα Αυγούστου ;)...τσέκαρα τιμές και για δύο άτομα-φοιτητές, με αυτοκίνητο πήγαινε-έλα μας βγαίνει 227 ευρώ!
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Νικόλ πήγαμε εκδρομή με καραβάκι Αλόνησο και Σκόπελο αλλά δεν πήγαινε στο θαλάσσιο πάρκο...
Για μένα περισσότερο ταλαιπωρία ήταν ελάχιστη παραμονή 1,5 ώρα αν θυμάμαι καλά στο καθένα και δεν μου άρεσε...
Ονόματα κτλ δυστυχώς γενικά δεν θυμάμαι τπτ...Αν με πάρετε μαζί θα σας δείξω....xaxaxa
Προσωπική μου γνώμη μην πάρετε αμάξι...Νοικιάστε ένα μηχανάκι 125-200cc με 16-20 ευρώ τη ημέρα και θα γλιτώσετε και απο τα ακτοπλοικά και απο τις βενζίνες,,,
Γιατι όλες οι παραλίες είναι κοντά και σε ένα δρόμο 15-20km με φοβερή θέα απλά στρίβεις αριστερά κα ιτσούπ η παραλία επίσης βγαίνει με το μηχανάκι και στις παραλίες που είναι απόμερες στο χωματόδρομο...Μόνο μια εκκλησία ήταν κάπως δύσκολο γιατι είχε πέτρες κάτω ανηφόρες μεγάλες και απότομες αλλά μετά ανεβαίνεις ψηλά και σε αποζημιώνει πλήρως η θέα που έχεις!!!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
XAXAXA :haha: έχεις χιούμορ!!! Αν πάρεις την κοπελίτσα σου και έρθετε για 3η φορά Σκιάθο πολύ ευχαρίστως john! Όταν λες 1,5 ώρα στο καθένα εννοείς 1,5 ώρα γη ή στις παραλίες? Γιατί εμένα με ενδιαφέρουν πιο πολύ οι παραλίες από τη στιγμή που για τόσο λίγο είναι αδύνατον να δεις ένα νησί..
Θέλω βουτιές από το καράβι, γύρο παραλιών(καστάνι,μηλιά,χόβολο,καστρί) ατελείωτο κολύμπι και κάποια must από τη στεριά των νησιών (Άη Γιάννης στη Σκόπελο)κλπ κλπ... :snorkel: Το θαλάσσιο πάρκο μάλλον πραγματοποιείται ως ξεχωριστή εκδρομή από τα υπόλοιπα:roll:...και να δω τι θα πρωτοπρολάβω, 6-7 βράδια θα μείνουμε!

Μωρέ, μη γελάσεις, αλλά το μηχανάκι το φοβόμαστε λίγο έως πολύ...αυτό για τα έξοδα είναι αλήθεια πάντως, θα γλυτώναμε αρκετά, αλλά είναι και η άνεση που έχεις με το ''άθλημα''..δεν έχουμε ξαναοδηγήσει μηχανάκι! :oops:
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Δεν θέλει πάλι Σκιάθο...Οπότε θα πάμε Μήλο να χωρίσουμε και μετά θα έρθω μόνος Σκιάθο...xaxa(άκυρο αλλά για Πάρο μας βλέπω).
1,5 ώρα γη και στα λιμάνια...Μόνο στη Αλλόνησο είχε εκει δίπλα για βουτιά αλλά ήταν μαπέλα...Βούτηξα μόνο και μόνο μην χάσω το μπάνιο...
Βούτα απο το καράβι αν ξέρεις καλό κολύμπι και θα σε πάρουν στο γυρισμό...xaxa
Στα καίκια σε αυτη τη διαδρομή δεν βουτάς...
Μάλλον θα πρέπει να κλείσεις κανα ιστιοπλοικό?
Όντως τώρα που θυμάμαι είναι διαφορετική μέρα το θαλάσσιο πάρκο και αν τα κλείσεις σετ μαζί με Σκόπελο-Αλλόνησο σου έρχεται ποιο φτηνά αλλά γνώμη μου είναι να μην πας (τουλάχιστον με τα καίκια του λαού)...Γιατι αν πας μια μέρα Σκόπελο-Αλλόνησο,δέυτερη μέρα Θαλάσιο πάρκο και τρίτη μέρα ο γύρος της Σκιάθου που πρέπει να πας διότι Λαλάρια και Τσουγκριά είναι όλες οι αστακομακαρονάδες του ματιού σου μένουν 2-3 μέρες για Σκιάθο...
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Eίναι κάποιες φωτό απο τις περσινές διακοπές στη Σκιάθο...
Δεν έγραψα ονόματα απο παραλίες γιατι δυστυχώς δεν θυμάμαι...
 

Attachments

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Δεν θέλει πάλι Σκιάθο...Οπότε θα πάμε Μήλο να χωρίσουμε και μετά θα έρθω μόνος Σκιάθο...xaxa(άκυρο αλλά για Πάρο μας βλέπω).
1,5 ώρα γη και στα λιμάνια...Μόνο στη Αλλόνησο είχε εκει δίπλα για βουτιά αλλά ήταν μαπέλα...Βούτηξα μόνο και μόνο μην χάσω το μπάνιο...
Βούτα απο το καράβι αν ξέρεις καλό κολύμπι και θα σε πάρουν στο γυρισμό...xaxa
Στα καίκια σε αυτη τη διαδρομή δεν βουτάς...
Μάλλον θα πρέπει να κλείσεις κανα ιστιοπλοικό?
Όντως τώρα που θυμάμαι είναι διαφορετική μέρα το θαλάσσιο πάρκο και αν τα κλείσεις σετ μαζί με Σκόπελο-Αλλόνησο σου έρχεται ποιο φτηνά αλλά γνώμη μου είναι να μην πας (τουλάχιστον με τα καίκια του λαού)...Γιατι αν πας μια μέρα Σκόπελο-Αλλόνησο,δέυτερη μέρα Θαλάσιο πάρκο και τρίτη μέρα ο γύρος της Σκιάθου που πρέπει να πας διότι Λαλάρια και Τσουγκριά είναι όλες οι αστακομακαρονάδες του ματιού σου μένουν 2-3 μέρες για Σκιάθο...
Άπαιχτες οι φωτογραφίες σου, ευχαριστώ πολύ που έκανες τον κόπο να τις ποστάρεις :D!!!

Τιιιιιι? Δεν θέλει πάλι 3η χρονιά στο ίδιο νησί??? εεε όχιιι:haha:!!! Και Μήλο να πας δεν τη γλιτώνεις έτσι εύκολα για να κάνεις μετά διακοπές μόνος σου :haha:..είπαμε, μύθος!
Τι λες τώρα? ε γι'αυτό βρε αδερφέ ήταν ταλαιπωρία..ολοήμερη εκδρομή σε δύο διαφορετικά νησιά και να μην έχει στάση για κολύμπι ???:shock:
χαχα!μωρέ εγώ θα βούταγα από το καράβι :bleh:, σιγά μην έχανα το μπάνιο μου...ιστιοπλοϊκό πιστεύω είναι η μόνη λύση...και ψάχνοντας βρήκα και αυτό Argo III Day Sailing | DestinationSkiathos.Com , ιδανικό για την περίπτωση μου και με επιλογή διαδρομής!
Το ξέρω δεν γίνεται να τα προλάβω όλα, κάτι θα αναγκαστώ να θυσιάσω...Την ολοήμερη Λαλάρια-Τσουγκριά θα την κάνω οπωσδήποτε εννοείται :cool:..και πωπω με έχεις ψυχολογήσει, αυτές οι αστακομακαρονάδες εμμονή μου έχουν γίνει:haha:!!!
 
Μηνύματα
9
Likes
1
Ερώτηση:
Γενικά γίνεται χαμός στο νησί το βράδυ είτε είναι Παρασκευή-Σάββατο είτε όχι;
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
GeorgeXminoguE κάθε βράδυ γίνετε χαμός!!!Οι ξένοι δεν έχουν οικονομική κρίση...
Alexandros1977 Σωστός!
 

dinosthess7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σε δυο βδομάδες ταξιδεύω με την κοπέλα μου στην πανέμορφη Σκιάθο,,,κ θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις......
Ακούω πολλά για το ωραίο φαγητό του νησιού, να προτιμήσω τα ταβερνάκια στις διάφορες παραλίες??κ σε ποιες?? η στην χώρα στο κέντρο???
Επίσεις στις 5 μέρες που θα κάτσω, δεν βλέπω να πηγαίνω παντού,, τι να προτιμήσω κ να πάω σίγουρα????
Τέλος,η μετακίνηση θα γίνει με μηχανάκι,, από μπλόκα πως είναι τα πράγματα στους δρόμους????
 

dinosthess7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις ερωτήσεις μου??θα με βοηθήσει αρκετά......... ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom