Πρωτη επαφή των μελών του γκρουπ

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
καλα, φαινεται υπεροχο!!και που να το βρω τωρα...:( πες μας τουλαχιστον απο τι αποτελειται!
Δεν γνωρίζω την ακριβή συνταγή (νομίζω την έχει η μητέρα μου) αλλά είναι κάτι σαν ζυμαρικό που νομίζω ότι περιλαμβάνει και πατάτα και αυγό το οποίο αφού το βράσουν το τσιγαρίζουν με τον ζωμό που έχει βγάλει το κρέας που ψήθηκε πριν από λίγο. Υπάρχει σε διάφορους συνδυασμούς βέβαια...αλλά είναι κόλαση.

Σόρυ για την παρένθεση, απλά είπα να μην αφήσω αναπάντητη την απορία της Λατίνας! ;)
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Και μια γενική παρατήρηση, τα τελευταία μηνύματα είναι εκτός θέματος. Εδώ είπαμε να κάνουμε μια πρώτη επαφή και όχι να γράψουμε ό, τι θέλουμε για τη Γερμανία.
Παρακαλώ όποιος θέλει να δώσει πληροφορίες για φαγητά και εστιατόρια να ανοίξει νέο θέμα, ώστε να μη χάνονται οι πληροφορίες.
Thanks!
Μήπως πρέπει να ανοίξει ένα νέο post με θέμα γερμανικές συνταγές? Εγώ πάντως έχω να σας δώσω συνταγή για κότσι και θα ήθελα να μάθω πως φτιάχνουν τα περίφημα στρούντελ.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
φοβερη ιδεα το thread με τις συνταγες marcrafin! ανοιξε το :)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι...να το βρούμε και θα προσπαθήσω να βρω κι εγώ συνταγές από την μανούλα μου τώρα που θα πάω για το Πάσχα! :cool:
 

sotisdiv

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Καλησπέρα κι απο μένα.
Ελπίζω να απευθύνω την ερώτηση στο σωστό topic.
Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Γερμανία για 3 μέρες τον Ιούνιο και είμαι ανάμεσα σε 2 πόλεις μιας και έτσι βολεύουν οι πτήσεις.
Κολωνία ή Ντισελντορφ?
Σε ποιά απο τις 2 πόλεις πιστεύετε οτι θα περάσω καλύτερα? Αξιοθέατα, βόλτες κ.λπ?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.862
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν και οφ τοπικ θα πω δαγκωτό Κολωνία!

αν θες ανοιξε τοπικ στην αναζήτη πληροφοριών με τιτλο "Κολονία η Ντίσελντορφ"
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κολωνία θα έλεγα κι εγώ αλλά αν θέλεις μπορείς να πεταχτείς και στο Dusseldorf που με το γρήγορο τρένο μπορείς να φτάσεις σε κανένα μισάωρο.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Χαιρετίζω όλους τους γερμανόπληκτους , έχετε και μένα στα υπόψιν της παρέας.Κάθε χρόνο από το 2000 και μετά πηγαίνω τουλάχιστον μια φορά στην Γερμανία.Πόλεις που επισκέφθηκα ? Μόναχο,Φούσεν, Στουτγκάρδη,Λειψια, Βερολινο,Κολωνία, Φρανκφουρτη, Ροστοκ,Ανόβερο ,Νυρεμβέργη,Λίμνη Κοστάνσας και τέλος Φραιμπουργκ.Ειδικά στο Φράιμπουργκ και στην ευρύτερη περιοχή του Μέλανα Δρυμου (όπως και στην γειτονική Αλσατία)έχω μια αδυναμία λόγω ότι πέρασα τα παιδικά μου χρόνια εκεί .Για φέτος θα βρεθώ πιθανόν εκεί τέλος Οκτώβρη.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κολωνία...μακράν!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
συμφωνώ και επαυξάνω.. Κολωνία, αλλά οπωσδήποτε επίσκεψη και στο Ντυσσελντορφ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.568
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom