Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Εγω έτσι λεω να κάνεις εκτός κι αν ο κοινωνικος τουρισμος υπερτερεί (δεν το ξέρω, δεν το εχω ψαξει) και ταυτοχρονα ειναι σίγουρο οτι θα σε πάρουν λόγω ισχυρών κριτηρίων.
Καλε δεν μου χρωστάς, αλλά αν έρθω ξανά Πάτμο πολύ θελω να βρεθουμε:) και με τα γατινια βεβαιως.
ποσες γατες εχεις;εχω 8 και 3 που εφερε η κορη μου,θα τις ξαναπαρει οταν ξαναφυγει σεπτεμβρη...χαμουλης γινεται...οταν ηρθα να μεινω εδω ειχα μονο μια,αλλα δεν καταφερα να προχωρησω τη ζωη μονο με μια,πολλα αδεσποτα εδω...στο θεμα μας...ποτε βγαινουν αποτελεσματα για τον κοινωνικο τουρισμο;
οσο για τον τουρισμο για ολους,ακομα περιμενουμε[email protected] πηρα και τηλεφωνο,και ειπαν με βαρια φωνη κι ολας,οτι δεν εχει ανοιξει η πλατφορμα ακομα...τι στο καλο οικοδομη θα ρηξουν;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Εγω έτσι λεω να κάνεις εκτός κι αν ο κοινωνικος τουρισμος υπερτερεί (δεν το ξέρω, δεν το εχω ψαξει) και ταυτοχρονα ειναι σίγουρο οτι θα σε πάρουν λόγω ισχυρών κριτηρίων.
Νομιζω οτι υπερτερει γιατι επιδοτει και μεταφορικα (πλοια κλπ)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Νομιζω οτι υπερτερει γιατι επιδοτει και μεταφορικα (πλοια κλπ)
σιγουρα υπερτερει,αλλα ανοικω στην τελευταια κατηγορια αυτη των μακροχρονια ανεργων,δεν εχω ενσημα προσφατα τουλαχιστον,24μηνες ανεργη,για να δουμε...δεν εχω ξανακανει ποτε,ο πατερας μου εκανε παλια,οσο ζουσε κι αυτος και πηγαιναμε.απο τοτε δεν ετυχε...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ΠΡΟΣΟΧΗ....Γράφτηκε ότι μπορεί να γίνει αίτηση και στα 2 πρόγρτάμματα...είναι λανθασμένο.

Πρέπει να επιλέξετε ένα από τα δύο ενώ αν εκ παραδρομής δηλωθεί κάποιος με αίτησή του ως δικαιούχος και ως ωφελούμενος σε άλλη αίτηση θα ληφθεί υπόψη μόνο αυτή που έκανε ως δικαιούχος.
Το ΦΕΚ είναι αυτό και η απαγόρευση αναγράφεται στο αρθρ.1 παρ. 5β

https://www.grhotels.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΦΕΚ_1808_Β_2019.pdf

Κατά τα άλλα και τα δύο προγράμματα έχουν παρεμφερή κριτήρια και προυποθέσεις και προσφέρουν περίπου τα ίδια πράγματα τα οποία είναι αισθητά ενισχυμένα σε σχέση με άλλες χρονιές.
Ειδικά για τα ακριτικά νησιά προσφέρεται δεκαήμερο διακοπών με μηδενική συμμετοχή στα καταλύματα.
Μεταξύ των δύο πάντως για φέτος ο κοινωνικός τουρισμός είναι κελεπούρι και πιθανότερο να σου κάτσει...
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
ΠΡΟΣΟΧΗ....Γράφτηκε ότι μπορεί να γίνει αίτηση και στα 2 πρόγρτάμματα...είναι λανθασμένο.

Πρέπει να επιλέξετε ένα από τα δύο ενώ αν εκ παραδρομής δηλωθεί κάποιος με αίτησή του ως δικαιούχος και ως ωφελούμενος σε άλλη αίτηση θα ληφθεί υπόψη μόνο αυτή που έκανε ως δικαιούχος.
Το ΦΕΚ είναι αυτό και η απαγόρευση αναγράφεται στο αρθρ.1 παρ. 5β

https://www.grhotels.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΦΕΚ_1808_Β_2019.pdf

Κατά τα άλλα και τα δύο προγράμματα έχουν παρεμφερή κριτήρια και προυποθέσεις και προσφέρουν περίπου τα ίδια πράγματα τα οποία είναι αισθητά ενισχυμένα σε σχέση με άλλες χρονιές.
Ειδικά για τα ακριτικά νησιά προσφέρεται δεκαήμερο διακοπών με μηδενική συμμετοχή στα καταλύματα.
Μεταξύ των δύο πάντως για φέτος ο κοινωνικός τουρισμός είναι κελεπούρι και πιθανότερο να σου κάτσει...
Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι μπορεις να κανεις αιτηση και στα 2,απλα αν επιλεγεις στο ενα (Στον Κοινωνικο Τουρισμο προφανως που εγινε και πρωτη η αιτηση)τοτε δεν εισαι δικαιουχος στον Τουρισμο για ολους.Αιτηση ομως μπορεις να κανεις και στα δυο
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
ΝΕΟΤΕΡΑ οσοι ενδιαφερομενοι με αναλογα στοιχεια ας το δουν...για τουρισμος ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

ΔΕ 29/6 & ΤΡ 30/6

ΑΦΜ που λήγουν σε 0 - 1 - 2

ΤΕ 01/07

ΑΦΜ που λήγουν σε 3 - 4 - 5

ΠΕ 02/07

ΑΦΜ που λήγουν σε 6 - 7

ΠΑ 03/07

ΑΦΜ που λήγουν σε 8 - 9
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
ΝΕΟΤΕΡΑ οσοι ενδιαφερομενοι με αναλογα στοιχεια ας το δουν...για τουρισμος ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

ΔΕ 29/6 & ΤΡ 30/6

ΑΦΜ που λήγουν σε 0 - 1 - 2

ΤΕ 01/07

ΑΦΜ που λήγουν σε 3 - 4 - 5

ΠΕ 02/07

ΑΦΜ που λήγουν σε 6 - 7

ΠΑ 03/07

ΑΦΜ που λήγουν σε 8 - 9
Με τι τροπο ομως εφοσον ακομα δεν εχει ανοιξει η πλατφορμα?Η σημερινη μερα το πηραν χαμπαρι οτι εφυγε?
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Με τι τροπο ομως εφοσον ακομα δεν εχει ανοιξει η πλατφορμα?Η σημερινη μερα το πηραν χαμπαρι οτι εφυγε?
τι να πω;στην κοσμαρα τους,ασε που δεν ενημερωνουν και δεν ξερουν κι οι ιδιοι τι γινεται;αν δεν ενημερωνομουν εδω θα περιμενα και θα πιστευα πως μονο η αιτηση για τουρισμο για ολους γινεται δεκτη ενω εκανα και στον οαεδ,οπως ειπε η katkats....7 τηλεφωνα διαφορετικα ειχαν που θα πει 7 υπαλληλοι που κοιμουνται ορθιοι...

ξαναδες το μια,μολις ανοιξε,αν εχεις αφμ με τους αριθμους που γραφει εισαι οκ...εγω απο 1 ιουλιου.
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΠΡΟΣΟΧΗ....Γράφτηκε ότι μπορεί να γίνει αίτηση και στα 2 πρόγρτάμματα...είναι λανθασμένο.

Πρέπει να επιλέξετε ένα από τα δύο ενώ αν εκ παραδρομής δηλωθεί κάποιος με αίτησή του ως δικαιούχος και ως ωφελούμενος σε άλλη αίτηση θα ληφθεί υπόψη μόνο αυτή που έκανε ως δικαιούχος.
Το ΦΕΚ είναι αυτό και η απαγόρευση αναγράφεται στο αρθρ.1 παρ. 5β

https://www.grhotels.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΦΕΚ_1808_Β_2019.pdf

Κατά τα άλλα και τα δύο προγράμματα έχουν παρεμφερή κριτήρια και προυποθέσεις και προσφέρουν περίπου τα ίδια πράγματα τα οποία είναι αισθητά ενισχυμένα σε σχέση με άλλες χρονιές.
Ειδικά για τα ακριτικά νησιά προσφέρεται δεκαήμερο διακοπών με μηδενική συμμετοχή στα καταλύματα.
Μεταξύ των δύο πάντως για φέτος ο κοινωνικός τουρισμός είναι κελεπούρι και πιθανότερο να σου κάτσει...
Κατ αρχάς ειναι στο αρθρο 2.
Και δεν αναφέρει τίποτα τετοιο.
 

liakos2302

Member
Μηνύματα
8
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Σόφια
Ταξίδι-Όνειρο
Κολομβία
Πάντως προσπαθούσα όλο το βράδυ να κάνω την αίτηση και μου έβγαζε μήνυμα ότι το σύστημα είναι υπερφωρτομενο....
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Έκανα την αίτηση για τον κοινωνικό τουρισμό. Προσπαθώ να μπω να κάνω και του συζύγου αλλά δεν προχωράει σε σύνδεση με τους κωδικούς του taxis. ( Δεν έχει κωδικούς ΟΑΕΔ ).όταν έκανα την δική μου αίτηση έκανα προσθήκη μέλους κ έβαλα τα στοιχεία του. Είμαστε καλυμμένοι έτσι η θα πρέπει να κάνει κ ο ίδιος αίτηση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom