ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Από την στιγμή που δεν σε σταματήσανε και κόκα (όχι cola) να είχες, δεν παίζει κανένα ρόλο.;)
 

cathroula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
να ρωτησω κι εγω κατι σας παρακαλω. αν πουμε οτι κλεινουμε τωρα για Νεα Υορκη μεταξυ 15-30 αυγουστου 6 βραδυα το πολυ απο θεσσαλονικη πεταμε θα βρουμε κατι σε καλη τιμη, ειναι επαρκες το χρονικο διαστημα? δεχομαστε και αλλες προτασεις. please feel free to share!!!
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Γενικά δεν είναι και η καλύτερη εποχή να επισκεφτείς την Νέα Υόρκη..εκτός και αν συνεχίσει ο καιρός όπως είναι και δεν έρθει ποτέ το καλοκαίρι..αν μπορούσες να το κάνεις 30 Αυγούστου με 15 Σεπτέμβρη θα είναι πολύ καλύτερα..για εμένα ο Σεπτέμβρης είναι από τους καλύτερους μήνες να έρθεις...
Εννοείτε ότι οι μέρες είναι λίγες..θα έχεις ένα πολύ πιεσμένο πρόγραμμα για να προλάβεις τα πολύ βασικά..αλλά κατά την άποψη μου αξίζει..το μόνο "κακό" είναι ότι θα σου αφήσει μια γεύση ότι πρέπει να ξαναέρθεις οπωσδήποτε..αλλά αυτό νομίζω ότι θα σου συμβεί όσο και να καθίσεις :)
 
Last edited:

cathroula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
ειμαι εκπαιδευτικος και 1η σεπτεμβριου ξεκιναω το σχολειο! η Νεα Υορκη ηταν μια ιδεα. παμε και αλλου. αν εχετε μια καλη προταση κατι περα απο τα στημενα των γραφειων ταξιδιων ειμαστε ανοιχτοι
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Ε τώρα αυτό είναι λίγο αόριστο..δεν ξέρω που έχεις πάει τι γούστα έχεις..τι ζητάς από ένα ταξίδι..η Νέα Υόρκη είναι μια καλή ιδέα απλά 6 μέρες είναι λίγες..και η εποχή ίσως να μην σου βγει..αλλά αυτό δεν μπορεί να στο πει κανείς με σιγουριά..ακολουθείς την ιδέα σου και το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα το μετανιώσεις..θα κουραστείς πιο πολύ..αλλά δεν θα απογοητευτείς σίγουρα!
 

cathroula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
τα εγραψα σε ενα προηγουμενο μηνυμα. εχουμε παει σχεδον σε ολη την ευρωπη πλη σκανδιανβικων χωρων, πηγαμε Τουρκια, Σιγκαπουρη, Μπαλι, Σρι Λανκα. θελουμε καπου ομορφα σιγουρα. επισης αν βρισκαμε και καποια προσφορα δε θα λεγαμε οχι αλλα απο Θεσσαλονικη ειναι λιγο πιο δυσκολο
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Όπως σου είπαν και παραπάνω, ο Αύγουστος δεν είναι καλή ιδέα καθώς όσοι έχουν πάει που γνωρίζω μου λένε ότι η πόλη είναι ηφαίστειο από την ζέστη. Οι 6 μέρες ακούγονται λίγες για υπερατλαντικό αλλά αν το γουστάρεις πολύ το κάνεις και ότι βγει. Μπορεί να περάσεις και καλά.

Για αναζήτηση άλλου προορισμού υπάρχουν ήδη πολλά θέματα ανοιχτά.
 

kostas_NY

Member
Μηνύματα
7
Likes
14
παρακολουθω το φορουμ παντα πριν απο καθε ταξιδι! καταπληκτικες πληροφοριες παντα!

εχω καποιες ερωτησεις για νεα υορκη, η γνωμη σας μετραει πολυ!

μπορουμε να παμε για 10 μερες ειτε μεσα αυγουστου ειτε χριστουγεννα. δεν εχουμε ξαναπαει . ζευγαρι. λογω αδειων δεν μπορουμε αλλη περιοδο. το προγραμμα λεει περπατημα οσο αντεχουμε, 1 μερα ψωνια, 1-2 μερες ουασινγκτον.
1) 10 μερες ειναι καλα?
2) ποτε θα καταφερουμε να δουμε καλυτερα την πολη? χριστουγεννα με κινδυνο κρυου/παγου ή αυγουστο με κινδυνο καυσωνα? τι θα προτιμουσατε?
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
8 μέρες Νέα Υόρκη γίνεται αλλά με πολύ τρέξιμο νομίζω.
Πάντως γίνεται. Κι εγώ 8 μέρες έμεινα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom