ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

kostas_NY

Member
Μηνύματα
7
Likes
14
OK, να το κανουμε 10+2, αλλα ποτε? χριστουγεννα ή 15αυγουστο? για χριστουγεννα να κλεισω εισιτηρια απο τωρα?
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Δεν έχω πάει ακόμα (θα βρεθώ εκεί σε 3 μήνες) αλλά αν είχα να διαλέξω Χριστούγεννα ή Αύγουστο, θα διάλεγα και με διαφορά τα Χριστούγεννα. Όσοι έχουν βρεθεί λένε ότι είναι μαγικά!
Αφού ο καιρός και στις 2 περιπτώσεις θα σε δυσκολέψει, κάντε το Δεκέμβρη ώστε να αξίζει διπλά.
Άλλωστε το Δεκέμβρη υπάρχει πολλά περισσότερα event διαθέσιμα έναντι του έναντι του Αυγούστου.
Αν βρεις καλή τιμή και εταιρεία να κλείσεις από τώρα (προσωπική άποψη). Εγώ έκλεισα 9 μήνες νωρίτερα και δεν το μετάνιωσα από άποψη τιμής. Σημερινή προσφορά http://www.swiss.com/gr/el/Book/OfferBook/from-Athens-ATH-to-New-York-NYC/zx92
 

kostas_NY

Member
Μηνύματα
7
Likes
14
πως να παρακολουθω προσφορες για εκεινες τις μερες? εκτος απο το να τις κοιταω κατα διαστηματα. υπαρχουν καπου μαζεμενες? υπαρχει κατι σαν alert?

για τα 700 νομιζω οτι εχω περιθωριο να περιμενω μηπως βρω κατι καλυτερο, σωστα?
(αν υποθεσουμε οτι παμε χριστουγεννα και οχι σε 1 μηνα απο τωρα οπου βρισκουμε με 1000+)
 
Last edited by a moderator:

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Από τις πιο χρηστικές και προτιμητέες είναι το http://gr.skyscanner.com/
Δες επίσης και εδώ http://www.travelstories.gr/community/threads/Μηχανές-Αναζήτησης-Πτήσεων.21/
Μπορείς να εγγραφείς και στα newletter των εταιρειών

Με ανταπόκριση η καλύτερη τιμή που παίζει συνήθως είναι γύρω στα 550. Δεκέμβρη η delta θα έχει κόψει τις απευθείας πτήσεις νομίζω.
Τα 700 είναι καλή τιμή, ειδικά για την μεγαλύτερη σε κίνηση ίσως περίοδο προς NY. Ακόμα έχεις χρόνο να το ψάξεις.
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Τα Χριστούγεννα που πέρασαν πήγα ΝΥ με εισητήριο στα 580 ευρώ. Είχα κλείσει από τον Μάιο, δηλαδή 7+ μήνες πριν και δε νομίζω να προέκυψε μετά καλύτερη τιμή (για την περίοδο των γιορτών).
Είναι φανταστικά τα Χριστούγεννα στη ΝΥ αλλά να προειδοποιήσω για το κρύο ότι μπορεί να μην αντέχεται.. Εμείς βέβαια τις τελευταίες μέρες πέσαμε και σε ρεκόρ χαμηλών θερμοκρασιών και χιονόπτωσης..
 

kostas_NY

Member
Μηνύματα
7
Likes
14
αλλο κρυο πχ το 5 και αλλο το -10.
επισης αλλο θεμα το κρυο και αλλο το βροχη/χιονι.
προβληματιζομαστε...
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Μην προβληματίζεται καθόλου..Χριστούγεννα χωρίς δεύτερη σκέψη..κρύο θα έχει..πολύ λίγο δεν έχει σημασία..θα περάσεις υπέροχα και η ατμόσφαιρα της πόλης θα σε αποζημιώσει..
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Εμείς είχαμε πάει Ιούνιο και μόνο (ευτυχώς) την τελευταία μέρα έπιασε τέτοιος καύσωνας (γύρω στους 37 βαθμούς Κελσίου) που δεν μπορούσαμε να κάνουμε βήμα και πηγαίναμε από το Macy's σε τουριστικά μαγαζάκια και από εκεί σε φαστ φουντ για να δροσιστούμε...ήταν ανυπόφορο! Μια γνωστή μου είχε πάει Χριστούγεννα και λόγω χιονιού δεν πέταγαν τα αεροπλάνα και έμεινε για 1-2 μέρες στο αεροδρόνιο (ήταν και σε γαμήλιο!!! Ωραία!!!). Είναι ένα ρίσκο που και στη μία περίπτωση και στην άλλη πρέπει να πάρετε...
 

kostas_NY

Member
Μηνύματα
7
Likes
14
προσφορες αεροπορικα για τα χριστουγεννα στη ΝΥ ποτε εμφανιζονται? μετα τον αυγουστο ή εχει νοημα να κλεισω με τα 670 που βρισκω αυτη τη στιγμη?
για ξενοδοχειο προσφορες περιμενω να υποθεσω μετα τον οκτωβρη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom