Πτήσεις με ανταπόκριση

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Η Alitalia πώς τα πάει με τις καθυστερήσεις; Πτήση από Αθήνα με άφιξη στη Ρώμη στις 8.25 μμ και αναχώρηση από εκεί στις 10.05 μμ, άρα ενδιάμεσος χρόνος 1 ώρα και 40 λεπτά. Πιστεύετε αρκεί;
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Καλησπέρα, έχω διαβάσει μέχρι στιγμής αρκετά παρόμοια θέματα με το δικό μου μέσα στο φόρουμ αλλά θα ήθελα την άποψη σας. Ταξιδεύω τον Αύγουστο από Πεκίνο για Αθήνα με λουφθ, το θέμα είναι ότι στην ανταπόκριση στο Μοναχο θα ήθελα να μην συνεχίσω για Αθήνα. Πως μπορεί να γίνει αυτό απ τη στιγμή που θα έχω κ βαλίτσα μαζί;
Απλα δε γινεται. Αμα ειχες μονο χειραποσκευη, θα μπορουσες απλα να μη μπεις στη πτηση για Αθηνα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα, έχω διαβάσει μέχρι στιγμής αρκετά παρόμοια θέματα με το δικό μου μέσα στο φόρουμ αλλά θα ήθελα την άποψη σας. Ταξιδεύω τον Αύγουστο από Πεκίνο για Αθήνα με λουφθ, το θέμα είναι ότι στην ανταπόκριση στο Μοναχο θα ήθελα να μην συνεχίσω για Αθήνα. Πως μπορεί να γίνει αυτό απ τη στιγμή που θα έχω κ βαλίτσα μαζί;
Αν η ανταπόκριση στο Μόναχο είναι μεγάλη (10 ώρες ας πούμε) μπορείς να ζητήσεις η αποσκευή σου να σου παραδοθεί στο Μόναχο και να μην σταλεί all the way ως την Αθήνα. Αλλιώς δεν.
 

Polaris13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,
Ταξιδεύω για Δανία μέσω Κων/πιλης με χρόνο ανταπόκρισης 4 ώρες.
Μπορείτε λίγο να μ κατατοπίσετε τι γίνεται με τα check in και τις αποσκευές?
Ευχαριστώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καλησπέρα,
Ταξιδεύω για Δανία μέσω Κων/πιλης με χρόνο ανταπόκρισης 4 ώρες.
Μπορείτε λίγο να μ κατατοπίσετε τι γίνεται με τα check in και τις αποσκευές?
Ευχαριστώ!
Με Turkish φαντάζομαι.

Κάνεις check-in και για τις δύο πτήσεις και παραλαμβάνεις αποσκευές στην Δανία.
 

Polaris13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Με Turkish φαντάζομαι.

Κάνεις check-in και για τις δύο πτήσεις και παραλαμβάνεις αποσκευές στην Δανία.
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Ναι με TURKISH.
Δηλαδή φορτώνω τις αποσκευές εδώ Ελλάδα και τις παραλαμβάνω μία και καλή στη Δανία?
 

Strani21

Member
Μηνύματα
73
Likes
50
Καλησπέρα,
Ταξιδεύω για Δανία μέσω Κων/πιλης με χρόνο ανταπόκρισης 4 ώρες.
Μπορείτε λίγο να μ κατατοπίσετε τι γίνεται με τα check in και τις αποσκευές?
Ευχαριστώ!
Κανεις check in κανονικα και οι αποσκευες συνηθως πανε στον τελικο προορισμο
 

katerinapap99

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γεια σας παιδια ! θα επισκεφτω νέα υόρκη μεσα Νοέμβρη με αρχες Δεκέμβρη δυο εβδομαδες . Εχω μια απορια, δε ξερω αν αφορα το topic εδω... Πετάμε με KLM royal dutch από Θεσσαλονίκη-Αμστερνταμ και απο εκεί JFK. Στο πάνε έχει αναμονή στο Αμστερνταμ για Αμερική μόλις μία ώρα. Είναι αρκετή; Πώς θα ξέρω αν πρέπει να ξανακάνω check in ; Οι βαλίτσες φεύγουν κατευθείαν Αμερική ; ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Γεια σας παιδια ! θα επισκεφτω νέα υόρκη μεσα Νοέμβρη με αρχες Δεκέμβρη δυο εβδομαδες . Εχω μια απορια, δε ξερω αν αφορα το topic εδω... Πετάμε με KLM royal dutch από Θεσσαλονίκη-Αμστερνταμ και απο εκεί JFK. Στο πάνε έχει αναμονή στο Αμστερνταμ για Αμερική μόλις μία ώρα. Είναι αρκετή; Πώς θα ξέρω αν πρέπει να ξανακάνω check in ; Οι βαλίτσες φεύγουν κατευθείαν Αμερική ; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αγαπητή Κατερίνα! Κατ αρχάς σου εύχομαι να περάσετε τέλεια!! Δευτερευοντως και σε απαντηση του ερωτηματος σου, όπως είδες στην ιστορία μου εμείς πετούσαμε με swiss.. Φαντάζομαι όμως ότι πάνω κάτω όλες οι αεροπορικές λειτουργούν παρόμοια.. Εμείς είχαμε μια ώρα για την αλλαγή. Φτάσαμε στην πύλη λίγο πριν αρχισει η επιβίβαση γιατι είχε τεράστιες ουρές στον έλεγχο διαβατηρίων και γενικά στο αεροδρόμιο. Μας είχαν δώσει από το Βενιζέλος τα εισητηρια για τη δεύτερη πτήση, οπότε απλά πήγαμε στην πύλη. Προηγήθηκε έλεγχος διαβατηρίων όμως! Τις βαλίτσες τις παραλάβαμε μια και καλή στην Αμερική.. Μην αγχώνεσαι! Ίσως τώρα σ απάντησει και πιο έγκυρα συμφορουμιτης που πέταξε με KLM.. Αλλά θα σας ενημερώσουν αναλυτικά και στο Βενιζέλος για το πως θα κινηθείτε μετά! Καλό ταξίδι να έχετε!
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Γεια σας παιδια ! θα επισκεφτω νέα υόρκη μεσα Νοέμβρη με αρχες Δεκέμβρη δυο εβδομαδες . Εχω μια απορια, δε ξερω αν αφορα το topic εδω... Πετάμε με KLM royal dutch από Θεσσαλονίκη-Αμστερνταμ και απο εκεί JFK. Στο πάνε έχει αναμονή στο Αμστερνταμ για Αμερική μόλις μία ώρα. Είναι αρκετή; Πώς θα ξέρω αν πρέπει να ξανακάνω check in ; Οι βαλίτσες φεύγουν κατευθείαν Αμερική ; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Όπου γραφω Βενιζέλος .. Εννοώ το αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης! Κεκτημένη ταχύτητα! Συγγνώμη
 

katerinapap99

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αχ! Σε ευχαριστώ πολύ !! Ελπίζω να απαντήσει,να καθησυχαστω..!! Στη σελίδα της στο φβ έχει πολύ καλές κριτικές για customer service και χαμένες αποσκευές,όχι όμως στο tripadvisor,τα παρουσιάζουν όλα τέλεια..
 

colin

Member
Μηνύματα
22
Likes
12
Γεια σας παιδια ! θα επισκεφτω νέα υόρκη μεσα Νοέμβρη με αρχες Δεκέμβρη δυο εβδομαδες . Εχω μια απορια, δε ξερω αν αφορα το topic εδω... Πετάμε με KLM royal dutch από Θεσσαλονίκη-Αμστερνταμ και απο εκεί JFK. Στο πάνε έχει αναμονή στο Αμστερνταμ για Αμερική μόλις μία ώρα. Είναι αρκετή; Πώς θα ξέρω αν πρέπει να ξανακάνω check in ; Οι βαλίτσες φεύγουν κατευθείαν Αμερική ; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα Κατερίνα.
Γύρισα πριν 2 μέρες απο ΝΥ και προσπαθώ να προσαρμοστώ στην ελληνική πραγματικότητα.
Δε θα έχετε κανένα πρόβλημα με την 1 ώρα αναμονής στο Άμστερνταμ. Θα σας δώσουν την κάρτα επιβίβασης και της 2ης πτήσης στο τσεκίν πριν την αναχώρηση από Ελλάδα. Οπότε εκεί απλως θα μεταφερθείτε στην πύλη για επιβίβαση στο αεροπλάνο για ΝΥ, χωρίς εκ νέου τσεκίν.
Οι αποσκευές μεταφέρονται "αυτόματα".

Συνέβει το ίδιο σε εμάς στην πτήση προς και από NY με ανταπόκριση 1,5 ώρας της Αir Serbia από Βελιγράδι.
Καλά να περάσετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom