Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ πάντως οταν πήγα Ρώμη και είχα διαβάσει πάρα πολύ το φόρουμ δεν βρήκα αυτή την τζελατερία αλλά και το Della Palma και το San Crispino ήταν τέλεια!!Αχ να χα ένα τώρα!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγώ πάντως οταν πήγα Ρώμη και είχα διαβάσει πάρα πολύ το φόρουμ δεν βρήκα αυτή την τζελατερία αλλά και το Della Palma και το San Crispino ήταν τέλεια!!Αχ να χα ένα τώρα!!!
Ο γκουρού δεν την είχε αποκαλύψει στο φόρουμ
Άλλη φορα να στέλνεις πμ :haha:
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
:haha::haha::haha::haha::haha: ευαγγελία για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν θα ήταν γκουρού αν μοιραζόταν τα πάντα με εμάς τους κοινούς θνητούς.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μου απαντησε στο μαιλ η Κλεοπατρα και οντως εχει καλη τιμη! τελικη τιμη 59ε... Ευαγγελια εχεις μεινει σε αυτο; Γενικως καλα σχολια εχει απλα ενας ελεγε για κακη ηχομονωση στα δωματεια... Να φανταστω δεν ειναι ξενοδοχειο ε? αλλα σαν σπιτι που νοικιαζει τα δωματια;
 

m_g

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!
Booking.com: Hotel Doge, Rome, Italy - 510 Guest reviews. Book your hotel now!
εγω εμεινα σε αυτο το προηγουμενο καλοκαιρι και εμεινα απολυτα ευχαρηστημενη...μαζι με πρωινο που σου δινουν οτι θελεις και το προσωπικο ηταν αρκετα εξυπηρετικο αν και μιλουσαν σπαστα αγγλικα! ειναι διπλα στην Piazza di Spagna,καθως και σε σταση του μετρο!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μονο που για μενα που ψαχνω οικονομικο, μου το δινει στα 120 τη βραδια, ενω το αλλο εχει 59ε.. Αλλιως καλο θα ηταν...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μου απαντησε στο μαιλ η Κλεοπατρα και οντως εχει καλη τιμη! τελικη τιμη 59ε... Ευαγγελια εχεις μεινει σε αυτο; Γενικως καλα σχολια εχει απλα ενας ελεγε για κακη ηχομονωση στα δωματεια... Να φανταστω δεν ειναι ξενοδοχειο ε? αλλα σαν σπιτι που νοικιαζει τα δωματια;
Ναι έχω μείνει . Είναι κάποια δωμάτια που στεγάζονται σε μια πολυκατοικία , αλλα βρίσκονται στον ίδιο όροφο και έχουν κοινό χώρο( κουζίνα)
Τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα , με αρκετό χώρο. Προσοχή όμως αν ζητήσετε μονα κρεβάτια , δεν υπάρχουν.
Έτυχε το δωμάτιο μας να βρίσκεται απο τη μεριά του σταθμού των τρένων και ομολογώ ότι ήταν λίγο εκνευριστικο
Το δωμάτιο που φιλοξένησε τους φίλους μας απο την άλλη μεριά του κτηρίου , είχε απόλυτη ησυχία
Στα συν είναι το ότι η κουζίνα είναι ανοικτή όλη μέρα, έχει κρουασαν, φρυγανιες , ψωμί τοστ , μαρμελάδες , γάλα και μηχανή εσπρεσσο για να φτιάχνεις τον καφε σου οποίαδηποτε ώρα της μέρας!
Τα δωμάτια διαθέτουν και κλιματισμό
Φυσικα το καθε δωμάτιο έχει το δικο του μπάνιο και υπάρχει και free wifi
Δεν λέω ότι είναι φοβερό ξενοδοχείο, αλλα αν διαθέτεις χαμηλό μπάτζετ είναι πολυ καλο value for money
 

m_g

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!
λοιπον..εγω το εκλεισα απο ενα πρακτορειο(robissa).εβγαλα μια καρτα,την isic με την οποια εχεις διαφορες σε προσφορες σε ξενοδοχεια,εσταιτορια,μαγαζια ρουχων κλπ σε ελλαδα και εξωτερικο...το συγκεκριμενο ξενοδοχειο βγηκε 270ε για 2 ατομα για 7 βραδια... πιο κεντρο της ρωμης δεν γινεται να ειναι! :Ρ αν θεεις μπορεις να το ψαξεις απο αυτο το πρακτορειο!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μια χαρά το είπες..μερικοί μερικοί μπροστά στο πάγκο αλλάζουν γνώμη 100 φορές.. χωρια που αξίζει να παραγγέλνεις σε κάθε τζελατερια τις σπεσιαλιτέ της, όχι ότι ναναι. όχι καφέ αντί zabaione, όχι σοκολατα αντί cassata, zuppa inglese ...
Μάλιστα ... Τώρα θυμήθηκες τι είχα παραγγείλει !!
Κάλιο αργά , παρα ποτε γκουρού :bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.375
Likes
9.305
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Μάλιστα ... Τώρα θυμήθηκες τι είχα παραγγείλει !!
Κάλιο αργά , παρα ποτε γκουρού :bleh:
ισως να το θυμομουνα αλλα η συνειδηση μου δεν μου επετρεψε να παραγγειλω καφε κ σοκολατα σε ρωμαικη τζελατερια..ουτε βεβαιως cappuccino μετα το γευμα...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ναι έχω μείνει . Είναι κάποια δωμάτια που στεγάζονται σε μια πολυκατοικία , αλλα βρίσκονται στον ίδιο όροφο και έχουν κοινό χώρο( κουζίνα)
Τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα , με αρκετό χώρο. Προσοχή όμως αν ζητήσετε μονα κρεβάτια , δεν υπάρχουν.
Έτυχε το δωμάτιο μας να βρίσκεται απο τη μεριά του σταθμού των τρένων και ομολογώ ότι ήταν λίγο εκνευριστικο
Το δωμάτιο που φιλοξένησε τους φίλους μας απο την άλλη μεριά του κτηρίου , είχε απόλυτη ησυχία
Στα συν είναι το ότι η κουζίνα είναι ανοικτή όλη μέρα, έχει κρουασαν, φρυγανιες , ψωμί τοστ , μαρμελάδες , γάλα και μηχανή εσπρεσσο για να φτιάχνεις τον καφε σου οποίαδηποτε ώρα της μέρας!
Τα δωμάτια διαθέτουν και κλιματισμό
Φυσικα το καθε δωμάτιο έχει το δικο του μπάνιο και υπάρχει και free wifi
Δεν λέω ότι είναι φοβερό ξενοδοχείο, αλλα αν διαθέτεις χαμηλό μπάτζετ είναι πολυ καλο value for money
ευχαριστω ευαγγελια! Σου εχω εμπιστοσυνη μετα το gerwin!!! (αν και δεν εχουν σχεση...)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
κανουμε κρατηση απο το site τους χωρις να δωσουμε χρηματα ε? ουτε καρτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.274
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom