Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
καλημερα σας , σχεδιαζουμε ταξιδακι για ρωμη στις 3/11 για 6 βραδια και ειμαι σε φαση αναζητησης ξενοδοχειου, σας παραθετω 2 για να μου πειτε την γνωμη σας : Booking.com: Hotel Club House Roma, Ρώμη, Ιταλία - 1190 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! το βρισκω σε πολυ καλη τιμη 50? με πρωινο , αλλα απο το ciampino πηγαινω με λεωφορειο ως termini και μετα?
και το αλλο κοντα στο τερμινι με 65? : Booking.com: Hotel Scott House, Rome, Italy - 406 Guest reviews. Book your hotel now!
εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.474
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ανάμεσα στα δυο προτίμησε ασυζητητί το δεύτερο, λόγω θέσης.
Κάνοντας μια αναζήτηση σε αυτό το θέμα και γενικότερα στο φόρουμ θα βρεις και άλλες προτάσεις.
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
καλημερα σας , σχεδιαζουμε ταξιδακι για ρωμη στις 3/11 για 6 βραδια και ειμαι σε φαση αναζητησης ξενοδοχειου, σας παραθετω 2 για να μου πειτε την γνωμη σας : Booking.com: Hotel Club House Roma, Ρώμη, Ιταλία - 1190 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! το βρισκω σε πολυ καλη τιμη 50? με πρωινο , αλλα απο το ciampino πηγαινω με λεωφορειο ως termini και μετα?
και το αλλο κοντα στο τερμινι με 65? : Booking.com: Hotel Scott House, Rome, Italy - 406 Guest reviews. Book your hotel now!
εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε?
Εγώ δεν θα διάλεγα κανένα από τα δύο. Η Ρώμη είναι γεμάτη με πολύ καλά ξενοδοχεία σε πολύ καλές τιμές. Βέβαια η επιλογή του ξενοδοχείου εξαρτάται από το εσύ τι θέλεις, πόσα διαθέτεις, αν θέλεις κέντρο ή όχι κτλ. Για εμένα στο forum έχουν γίνει πολύ αξιόλογες προτάσεις και μπορείς να βρεις ξενοδοχείο σε πολύ καλύτερες περιοχές με πολύ καλές τιμές. Εγώ θα σου πρότεινα το Royal Palace Luxury Hotel, που είναι ακριβώς κέντρο (Spagna) και έχει καλές τιμές. Υπάρχουν όμως ακόμα πιο φθηνά στο κέντρο, ώστε να κυκλοφορείς όλες τις ώρες άνετα. Άλλωστε η Ρώμη είναι μια πόλη για να περπατάς. Δεν χρειάζεται να είσαι όλη τη μέρα στο μετρό..
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
Κάνοντας μια αναζήτηση σε αυτό το θέμα και γενικότερα στο φόρουμ θα βρεις και άλλες προτάσεις.
το ξερω ... αλλα διαβαζω , διαβαζω και ακρη δεν βγαζω... βασικα στο πρωτο εμειναν καποιοι γνωστοι μου κ μου ειπαν οτι εχει καλη συγκοινωνια τωρα λεπτομερειες δεν ρωτησα και με δελεασαν κ τα 50 ευρουλακια...
τα ξενοδοχεια κοντα στο τερμινι δλδ μπορεις να μετακινηθεις κ μετα ποδια το βραδυ? για κανενα φαγητο ποτο και τα σχετικα? και κατι αλλο μηπως ξερεις το ημερησιο εισητηριο του μετρο ποσο εχει ? ισχυει και για τα λεωφορεια?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.474
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγώ θα σου πρότεινα το Royal Palace Luxury Hotel, που είναι ακριβώς κέντρο (Spagna) και έχει καλές τιμές.
Η τιμή του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι τριπλάσια από τις τιμές που ψάχνει και η βαθμολογία του στο booking πολύ χειρότερη.

Anastasia από την περιοχή του termini μπορείς να μετακινηθείς με τα πόδια για βράδυ κτλ. Ψάξε όσο πιο κεντρικά μπορείς.
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
εμείς λέμε για Mecenate palace. έχει πολύ καλές τιμές. Κλείσαμε απευθείας με το ξενοδοχείο. Δες το εάν σε βολεύει
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Μα για αυτό έγραψα ότι η επιλογή του ξενοδοχείου εξαρτάται από πολλά (όπως το πόσα διαθέτεις). Εγώ πάντως δεν θα έκλεινα στο Termini. Πιστεύω ότι μπορεί να βρει αρκετά πιο κεντρικά και σε καλή τιμή. Όσο για την βαθμολογία στο Booking, τι να σου πω. Εγώ στη Ρώμη έμεινα ένα χρόνο ολόκληρο, και το ξενοδοχείο αυτό άρεσε πολύ σε όσους το είχα συστήσει. Αλλά ok. Τα πάντα είναι υποκειμενικά...
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Τόσο χάλια είναι στο Termini? Είδα το ξενοδοχείο που προτείνεις και είναι πολύ καλό ομολογουμένως. Όμως πάμε μεγάλη παρέα και δεν μπορούν να δώσουν όλοι 200? τη βραδιά. Θα τους στείλω πάντως ένα email μπας και καταφέρω τίποτα
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εγω δεν θα έκλεινα Τερμίνι. Πριν πάω είχα διαβάσει ότι δεν είναι και τόσο άσχημα, δεν ξέρω αν είναι ασφαλές μέρος ή όχι δεδομένου ότι η Ρώμη είναι μια πολύ ασφαλής πόλη πρόβλημα τέτοιο δεν θα έχετε, αλλά από αισθητικής άποψης είναι μια πολή όμορφη πόλη και αυτο το κομμάτι είναι από τα χειρότερα (του κέντρου της τουλάχιστον που γυρισα εγώ).
Δεν είναι αναγκη να φτάσετε στα 200ε/βραδυ, θέλει πολύ ψάξιμο και αν ανέβεις λίγο κάτι θα βρεις.
Εγω δεδομενου ότι πήγα Πάσχα και είχαν λίγο ανεβασμένες τιμές εμεινα στην via Nazionale και με βόλεψε πάρα πολύ το σημειο και δίναμε 120Ε/βράδυ
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
εμείς λέμε για Mecenate palace. έχει πολύ καλές τιμές. Κλείσαμε απευθείας με το ξενοδοχείο. Δες το εάν σε βολεύει
σε τι τιμη το εκλεισες? ειναι κοντα στο scott house ...
ρε παιδια επειδη εχετε γραψει σε παραπολες σελιδες και ο χρονος μου περιορισμενος.. καμια προταση κεντρικα στα 50 - 70 ευρουλακια? δλδ τερμινι δεν θεωρειτε κεντρικα? :(
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Συμφωνώ απόλυτα με την Coco. Μπορείς να βρεις πολύ καλύτερη περιοχή. Τον Νοέμβριο άλλωστε που θα πας οι τιμές πέφτουν. Αν είστε και μεγάλη παρέα, μπορείτε να σκεφτείτε και για διαμέρισμα. Επιμένω ότι μπορείς να βρεις πολύ καλές προτάσεις μέσα στο forum!!
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
To κλείσαμε με 70? με πρωινό. έχει πολύ καλές κρητικές σαν ξενοδοχείο. Τώρα δεν είμαι και από Ρώμη οπότε για την περιοχή δεν έχω ιδέα. ότι διάβασα από το trip advisor
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.412
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom