Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
39
Likes
1
Ερωτηση:

1)Δυο εισητηρια μετ'επιστροφης Πατρα Ανκονα με 2κλινη εσωτερικη καμπινα,χωρις αυτοκινητο......290 ευρω πως σας φαινεται?Λογικη τιμη?Μιλαμε για 13 με 20 Ιουνιου!

2)Ιδια στοιχεια.....αλλα με 2κλινη εξωτερικη καμπινα.....354ευρω....δεν ειναι μεγαλη η διαφορα?

3)Γιατι η επιστροφη χρεωνεται λιγοτερο απο οταν παμε????
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
\\\
καλησπερα και πάλι. θέλω πάλι βοήθεια. από το campino στο Bed and Breakfast RMBB33 City Area: San pietro με τί μέσο? μου προτίνουν με 45 ευρώ να μας περιμένουν μόλις φτάσουμε και να μας παν ακριβώς στην πόρτα του δωματίου. Τι λές? θέλω τι γνώμη σου σε παρακαλώ και να σου τονίσω ότι έχω μόνο μια μιση μέρα για τη ρώμη. σκέφτομαι να το πάρω γιατί έτσι θα κερδίσω χρόνο για ρώμη. πες μου κι εσύ τι να κάνω συμφέρει? είναι πιο γρήγορα? το ταξί είναι φτηνότερο.?


Το ταξί από το Ciampino για το κέντρο είναι 30 ευρώ + 1 ευρώ η κάθε βαλίτσα είναι στάνταρ τιμή.Μην το κλείσεις από τώρα έξω από το αεροδρόμιο έχει πολλά ταξί ,δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ερωτηση:

1)Δυο εισητηρια μετ'επιστροφης Πατρα Ανκονα με 2κλινη εσωτερικη καμπινα,χωρις αυτοκινητο......290 ευρω πως σας φαινεται?Λογικη τιμη?Μιλαμε για 13 με 20 Ιουνιου!

2)Ιδια στοιχεια.....αλλα με 2κλινη εξωτερικη καμπινα.....354ευρω....δεν ειναι μεγαλη η διαφορα?

3)Γιατι η επιστροφη χρεωνεται λιγοτερο απο οταν παμε????
1) Δεν εχω ιδεα, αλλα ανγκαστικα το πλοιο θα επιλεξεις. Δε ξερω ποιες εταιρειες πανε ιταλια. Ψαξε ποια σε συμφερει καλυτερα.

2)Ναι μεγαλη ειναι. Ωραιο ειναι το φινιστρινι αμα εισαι κλειστοφοβικος. Το κυριοτερο ειναι να σε βαλουν σε ωραιο δωματιο με δυο κρεβατια κι οχι κουκετα. Με τη κουκετα ειτε εχεις φινιστρινι ειτε οχι εμενα το ιδιο χαλι μου κανει.

3) Εχει να κανει νομιζω με τους φορους. Δεν ειμαι σιγουρη μπορει να λεω και βλακεια.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Και προς Θεου μη πελαγωνεις τοσο... Ενα ενα και ηρεμα. Μακαρι τα αγχη μας να ηταν μονο τετοια... ;)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Και από μένα καλό σου ταξίδι :) Τελευταία φορά ήμουν Ρώμη πριν τρία χρόνια, οπότε σίγουρα θα υπάρχουν πιο πρόσφατοι επισκέπτες να σε βοηθήσουν. Απλώς ήθελα να σου ευχηθώ να ανακάμψουν τα πράγματα που δεν είναι ρόδινα αυτή τη στιγμή και μακάρι το ταξίδι να σε βοηθήσει να βρεις λύσεις!
Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ πάντως (το συμπέρασμα για το άγχος το εξάγω από τα ατελείωτα θαυμαστικά..στρεσαρίστηκα κι εγώ βρε παιδί), η Ρώμη είναι user- friendly και κούκλα!
 
Μηνύματα
39
Likes
1
1) Δεν εχω ιδεα, αλλα ανγκαστικα το πλοιο θα επιλεξεις. Δε ξερω ποιες εταιρειες πανε ιταλια. Ψαξε ποια σε συμφερει καλυτερα.

Ψηνομαι και για αεροπλανο.Ο κουμπαρος μου,μπορει να μου βρει εισητηρια με 100 ευρω μετ'επιστροφης....οποτε μαλλον συμφερει και απο πλευρας χρονου και απο πλευρας χρηματος.Απο ασφαλεια δεν ξερω τι παιζεται!!!

2)Ναι μεγαλη ειναι. Ωραιο ειναι το φινιστρινι αμα εισαι κλειστοφοβικος. Το κυριοτερο ειναι να σε βαλουν σε ωραιο δωματιο με δυο κρεβατια κι οχι κουκετα. Με τη κουκετα ειτε εχεις φινιστρινι ειτε οχι εμενα το ιδιο χαλι μου κανει.

Στις φωτο τουλαχιστον δειχνει ενα πολυ ομορφο δωματιο.Πως μπορω να σιγουρευτω οτι πληρωνω αυτο που βλεπω και οχι κατι αλλο?
3) Εχει να κανει νομιζω με τους φορους. Δεν ειμαι σιγουρη μπορει να λεω και βλακεια.
Υπολογιζοντας τα εισητηρια,τα μικρο-εξοδα,το φαγητο και την διαμονη......για 7 με 10 μερες παμε στα 3000 ευρω!!!!Ελεος ρε παιδια!!!!!Τοσα πολλα??!!!Μηπως ειμαι υπερβολικη στις απαιτησεις μου???Μηπως να ξεκαβαλισω το καλαμι??


Ψαχνω να βρω δωματιο με ιδιωτικη κουζινα και ολα τα σαιτ που εχω κοιταξει θεωρουν οτι μιλωντας για κουζινα,αναφερεσαι στο πρωινο!!!:shock:

Μηπως δεν ψαχνω σωστα?Καποιο μικρο τρικ????

 
Μηνύματα
39
Likes
1
Και από μένα καλό σου ταξίδι :) Τελευταία φορά ήμουν Ρώμη πριν τρία χρόνια, οπότε σίγουρα θα υπάρχουν πιο πρόσφατοι επισκέπτες να σε βοηθήσουν. Απλώς ήθελα να σου ευχηθώ να ανακάμψουν τα πράγματα που δεν είναι ρόδινα αυτή τη στιγμή και μακάρι το ταξίδι να σε βοηθήσει να βρεις λύσεις!
Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ πάντως (το συμπέρασμα για το άγχος το εξάγω από τα ατελείωτα θαυμαστικά..στρεσαρίστηκα κι εγώ βρε παιδί), η Ρώμη είναι user- friendly και κούκλα!
Aχ,να εισαι καλα και μονο με την ευχη που μου εδωσες!!Μακαρι να "ροδινισουν" λιγο τα πραγματα!Το εχω πραγματικα αναγκη!!!Δεν ειναι ολα ομορφα στην ζωη -δυστηχως!!!!
 
Μηνύματα
39
Likes
1
Και προς Θεου μη πελαγωνεις τοσο... Ενα ενα και ηρεμα. Μακαρι τα αγχη μας να ηταν μονο τετοια... ;)
Αχ,καλη μου!!!Μερικες φορες πελαγωνουμε με τοσο ασημαντα θεματα για να μην θυμομαστε τα πιο σημαντικα!Ευχομαι αυτο που νιωθω εγω να μην το νιωσεις ποτε στην ζωη σου!!Αληθεια στο λεω!!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πάντως θέμα ασφάλειας με το αεροπλάνο δεν τίθεται, πέτα άφοβα. Εξάλλου μια ωρίτσα πτήση είναι! Μέχρι να πιεις τον καφέ έφτασες..
Εφόσον θέλεις κουζίνα, δες για διαμέρισμα (appartment), όχι δωμάτιο ξενοδοχείου. Για ρίξε μια ματιά εδώ
Apartments in Rome, Rental In Rome, vacation rentals in Rome
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εσύ δεν είσαι που έρχεσαι από άλλο πλανήτη;;
Αν ναι, τότε σίγουρα θα έρχεσαι από κάποιον πλανήτη έτη φωτός πίσω από τη Γη. Παιδί μου, γιατί να μην πάρεις το φθηνότερο αεροπλανάκι σου; Μην αγχώνεσαι: τα δυστυχήματα είναι περισσότερα στην άσφαλτο. Εξάλλου, η πτήση είναι πολύ μικρή. Δεν θα το καταλάβεις καν. Γλιτώνεις και χρήματα και χρόνο. Εννοείται ότι μπορείς να ξοδέψεις πολύ λιγότερα από 3.000, εφόσον το θέλεις. Εξαρτάται πάντοτε από τις προτιμήσεις και τις επιλογές σου.
Αν είστε μόνο δύο άτομα, θα ήταν καλύτερα, νομίζω, να χτυπούσατε ένα ξενοδοχείο.
Τα υπόλοιπα θα στα πουν ο Samion και η Sapienza ή η erminathess. Αυτούς θυμάμαι από ιταλόφιλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.655
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom