Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
jimp said:
Πάντως αν μπορείς να μου πεις κάποιο εμπορικό,κάποια αγορά ή κάποιο μέρος στη Ρώμη με μαγαζιά ρούχων με καλές τιμές θα με εσωζες!
Καλες τιμες εχει το outlet της mc arthrur glenn. Εντος Ρωμης καλες τιμες ειδα στη via Cola di Rienzo κ στην appia στο San Giovanni.διευκρινιζω ομως οτι δεν ειμαι κ ειδικος σε ψωνια.
Εστιατορια πολλα εχει στο Trastevere. Επιλογη μου εκει το Sicilia in bocca κ ο Felice στο Testaccio μαζι με τα μετεπειτα ποτα...κ το Tram tram, Marcello στο San Lorenzo.φοιτητικη περιοχη με πολυ ζωη.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Siciliainbocca :: Welcome

Αυτό είναι το σάιτ του πρώτου που λές?
Αυτό έχει 2 στη Ρώμη . Ένα στο Πράτι και ένα στο Φλαμίνιο.
Ποιό προτιμάς?

Από τιμές είναι σε νορμάλ επίπεδα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
sdoe21 said:
Siciliainbocca :: Welcome

Αυτό είναι το σάιτ του πρώτου που λές?
Αυτό έχει 2 στη Ρώμη . Ένα στο Πράτι και ένα στο Φλαμίνιο.
Ποιό προτιμάς?

Από τιμές είναι σε νορμάλ επίπεδα?
Ναι αυτο ειναι. 3 εχει. Στο Τραστεβερε ειναι πιο βολικο αλλα κ πιο στριμωχτα. Ζητηστε τραπεζι στο ενδιαφερον κ ανετο ημιυπογειο.στο Φλαμινιο ειναι το καλυτερο οταν ο καιρος επιτρεπει εξω. Κουζινα ιδια. Τιμες νορμαλ. Για Ρωμη..με 40Ε/ατομο τρως βασιλικα..
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Roma Amore

Ρώμη πήγα τον περασμένο Σεπτέμβριο. Για 3 βράδια. :D Πολύ περπάτημα, αλλά άξιζε κάθε βήμα, ειλικρινά! Γενικότερα είναι μια πόλη όπου 4 στους 5 που βρίσκεις στο δρόμο κρατάνε χάρτη (και ο πέμπτος που δεν κρατάει τον έχει στην τσέπη):) Είδαμε το ανάκτορο Vittorio Emanuele (ο φίλος μου ξετρελάθηκε), Fontana di Trevi (έτσι γιατί επιβάλλεται και να σου πω την αλήθεια συγκινήθηκα λίγο όταν φτάσαμε εκεί), κάποιες εκκλησίες όπως Maria Maggiora (το ξενοδοχείο μας ήταν δίπλα ακριβώς και πηγαίναμε εύκολα παντού με τα πόδια) πήγαμε Βατικανό, Κολοσσαίο. Τα βράδια "spanish steps" και μετά πηγαίναμε στο trastevere όπου υπάρχουν κάποια μπαράκια όχι τουριστικά. Εκεί μπορείς να περπατάς με τις ώρες και να χάνεσαι στο κάθε στενό. Πανέμορφα.-
 

alexiou92

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ 14/04/2012
SOS!!!
Ρε παιδια, μια χαρα ηρθαμε, χωρις κανενα προβλημα και ετοιμαζομαστε για την πρωτη βολτα! Θα παμε και στην ανασταση στον αγιο στεφανο! Αλλα που θα φαμε μαγειριτσα μετα? Δυο ελληνικα εστιατορια πηραμε αλλα τιποτα!!!
ΕΠΕΙΓΟΝ!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ενταξει μωρε,και αν δεν φατε τι εγινε?

Τοσα ωραια πραγματα εχει εκει για να φατε!!

Απωτοξινωση για μια χρονια και του χρονου με μεγαλυτερο κεφι!!
 

alexiou92

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ 14/04/2012
Μεταξύ σοβαρού κι αστείου το είπα!
Τελικά δεν φάγαμε μαγειρίτσα δεν φάγαμε αλλά ούτε και γενικά φάγαμε καλά χτες στο εστιατόριο που καθίσαμε! Περισσότερα σύντομα... Η περιήγηση συνεχίζεται!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλα και γω αστεια σου απαντησα!!Καλη συνεχεια στις διακοπες σου.

Καλα το σκοτωσα το απ(Ω!)τοξινωση.Τωρα το ειδα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σήμερα γύρισα από Ρώμη! Αν και ο καιρός δεν μας βοήθησε πάρα πολύ, πέρασαμε πολύ ωραία, θα πονάνε μέρες τα πόδια μου από το περπάτημα...:)
Ακολουθώντας πολλές από τις προτάσεις του φόρουμ, μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.
Για το Tre Scalini που ρώτησε κάποιος παραπάνω, το ταρτούφο οκ ήταν καλό όχι τίποτα το ιδιαίτερο σύμφωνα με τα δικά μου γούστα αλλά όταν κάθεσαι και το τρως στο πιο ωραίο σημείο της πλατείας λογικό είναι να το πληρωσεις λίγο παραπάνω.
Γενικά όποιο μαγαζί καθίσαμε σε τουριστική περιοχή, τσιμπούσαν λίγο οι τιμές, στα υπόλοιπα πολύ νορμάλ.
Εγω έμεινα στο ξενοδοχειο Booking.com: Hotel Boutique Nazionale, Ρώμη, Ιταλία - 147 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! και ήταν πολύ καλή η σχέση τιμής-ποιότητας, το συνιστω σε όποιον ψάχνει για καλή τιμή (για δεδομένα Ρωμης) σε βολική τοποθεσία
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα συμφωνήσω με coco για το Tre Scalini, προσωπικά δεν μου άρεσε. Πολύ καλό το Della Palma, για παγωτά, σε στενό απέναντι από το Πάνθεον.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Θα συμφωνήσω με coco για το Tre Scalini, προσωπικά δεν μου άρεσε. Πολύ καλό το Della Palma, για παγωτά, σε στενό απέναντι από το Πάνθεον.
Mπραβο Θαλια!!! :clap: Το εχεις δοκιμασει κι εσυ το della palma?
Συμφωνω κι εγω για το tre scalini, σαν απλο παγωτο ωραιο παγωτο σοκολατα ειναι με μια χαλια σαντιγυ...
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Mπραβο Θαλια!!! :clap: Το εχεις δοκιμασει κι εσυ το della palma?
Συμφωνω κι εγω για το tre scalini, σαν απλο παγωτο ωραιο παγωτο σοκολατα ειναι με μια χαλια σαντιγυ...
Το τίμησα δεόντως πέρυσι το καλοκαίρι. Τέλειο!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom