Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Μπηκα να κλεισω εισητηρια για βατικανοTicket Office online of the Vatican Museums και δεν βρισκω για πρωι η μεσημερι,μονο μετα της 7 το απογευμα.Υπαρχει περιπτωση αν ξαναψαξω να βρω η να κλεισω για απογευμα μην χασω και αυτες τιε ωρες?
Για πότε ψάχνεις? Μήπως κατα λάθος πάτησες την επιλογή αυτού του προγράμματος για απογευματινή περιήγηση?
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Κι εγω συμπτωματικα θα ειμαι Ρωμη στη γιορτη μου..ναι την ιδια μερα με εσενα!! :) αλλα θα ειμαι για 6 μερες. Εγω δεν εχω το προβλημα τι να κανω σε ενα βραδυ..εγω εχω το προβλημα τι να δω γενικα στη Ρωμη γιατι με την παρεα μου δεν ειμαστε τυποι του μουσειου και η Ρωμη ειναι ενα υπαιθριο μουσειο απο οτι διαβαζω!! :) δεν ξερω τι αλλο μπορει να εχει να δω κ να κανω!! Οποια πληροφορια απο καποιον, ευπροσδεκτη!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι οντως υπαιθριο μουσειο ..αυτο ειναι που την κανει μοναδικη.Δεν χρειαζεται να κανετε τιποτα ιδιαιτερο ..απλα πολυ περπατημα και θαυμαζετε αυτα που βλεπετε .
Να πατε Κολοσσαιο-Λοφο Παλατινο-Ρωμαικα Φορα (αυτα δεν ειναι τυπου κλεινομαι σε μουσειο..βλεπω ολο πινακες -εκθεματα κ βαριεμαι).
Περπατηστε κατα μηκος του Τιβερη.
Να πατε Τραστεβερε το βραδακι για φαι-ποτο.
Καθηστε στις πλατειες (οπου θαυμαζετε κ πλατεια-αγαλματα -συντριβανια)..τρωτε κ πινετε.Εχει πολλα ωραια καφε-εστιατορια η Ρωμη,οποτε θα περασουν οι μερες σας ευχαριστα.
 

dina.mos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Να σας πω την αληθεια ειναι δωρο για την γιορτη μου αυτο το ταξιδι...αλλα θα προτιμησουμε την διανυκτερευση τελικα...κ επειδη ουτε λογος για αδεια απο τις δουλειες γι'αυτο κ ο περιορισμενος χρονος!Any hotel suggestions???
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μπηκα να κλεισω εισητηρια για βατικανο και δεν βρισκω για σαββατο μου βγαζει sold out φτανουμε παρασκευη μεσημερι και βρισκω μετα της 7 εισητηρια.Κυριακη ειναι κλειστα δευτερα φευγουμε πρωι.Θα προλαβουμε να παμε 7 στο βατικανο?Αξιζει μετα να κανω κρατηση γιατι πολυ κοσμο και ουρα εχει το πρωι οποτε αν παμε εμεις 7-8 θα εχει ουρα μεγαλη?
Ε αφου δεν εχει εισιτηρια για το πρωι του σαββατου,κλεισε για παρασκευη απογευμα.

Αν φτανεις μεσημερι,ανετα θα μπορεσεις να πας στο βατικανο.
Αλλα δεν ξερω αν θα εχει κοσμο απογευματινες ωρες.
Εσυ ομως γιατι να το ριψοκινδυνεψεις και να μην το δεις καθολου?
Κανε μια κρατηση απο το ιντερνετ για να εχεις το κεφαλι σου σιγουρο.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Μπηκα να κλεισω εισητηρια για βατικανο και δεν βρισκω για σαββατο μου βγαζει sold out φτανουμε παρασκευη μεσημερι και βρισκω μετα της 7 εισητηρια.Κυριακη ειναι κλειστα δευτερα φευγουμε πρωι.Θα προλαβουμε να παμε 7 στο βατικανο?Αξιζει μετα να κανω κρατηση γιατι πολυ κοσμο και ουρα εχει το πρωι οποτε αν παμε εμεις 7-8 θα εχει ουρα μεγαλη?
Για ποιά ημερομηνία ψάχνεις να κοιτάξουμε κι εμείς μήπως δούμε κάτι άλλο?
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Βασικά μάλλον κοίταζες για τις απογευματινές ώρες που έχουν βάλει τώρα,γιατί για τις κανονικές ώρες όλα ελεύθερα τα βλέπω για Σάββατο για όλους τους μήνες.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εμεις ειχαμε μεινει στο pensione esty με πολυ καλη τιμη, αλλα τωρα οι τιμες εχουν ανεβει....
καλυτερα να μεινετε καπου στο τερμινι , που εχει πολλους ξενωνες.
Βεβαια, αν ειναι να κατσεις μονο 12 ωρες, μην πας να κοιμηθεις, απλά περπατα την πολη....
 

dina.mos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ετσι λες ε?Κ εμενα το Termini δεν με ενθουσιαζει θα ελεγα...απο τα ελαχιστα που διαβασα βεβαια;).Thanks anyway:D...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Ετσι λες ε?Κ εμενα το Termini δεν με ενθουσιαζει θα ελεγα...απο τα ελαχιστα που διαβασα βεβαια;).Thanks anyway:D...
εννοειται οτι δε θα κοιμηθεις αν πας μονο για μιση μερα! Η διανυκτερευση ειναι απαραιτητη μόνο αν παρατείνεις τη διαμονη σου εκεί.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom