Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
ευχαριστώ για την υπενθύμιση!!!:lol:

άλλωστε πρέπει πρώτα να βγάλω γιατί δεν έχω...!!!

πιο ασφαλης η πιστωτική απ το να κρατω μετρητά επάνω μου στην Ιταλία
απ ότι καταλάβα...;);)
Μπορείς να βγάλεις κάρτα με ένα συγκεκριμένο ποσό και έτσι να ξοδέψεις μόνο αυτά αλλά και αν σου την κλέψουν δεν έχεις το άγχος οτι μπορεί να σου την φορτώσουν και να πληρώνεις τα σπασμένα. Αν σου περισσέψουν χρήματα μετά την επιστροφή σου μπορείς να πας στη τράπεζα και να τα πάρεις. Το κόστος αυτής της κάρτας είναι 5 ευρώ.
 

aarg

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την άμεση ανταπόκριση, ελπίζω ότι θα έχει αρκετά πράγματα να δούμε και να κάνουμε ακόμη και αν πέσουμε πάνω στις αργίες των μουσείων (τώρα θα αρχίσουμε να ανησυχούμε για τους σεισμούς)
Θα σας πω τις εντυπώσεις μου για την πασχαλινή ρώμη την επόμενη εβδομάδα μόλις επιστρέψουμε
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Aγοραζεις εναν καλο τουριστικο οδηγο απο κεντρικο βιβλιοπωλειο, τον διαβαζεις, φιλτραρεις τι ταιριαζει στα γουστα σου και τελος συμπληρωνεις τις επιλογες σου απο το ιντερνετ
:clap::clap::clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
παντως εκτος απο τους τουριστικους οδηγους,καποιοι απο τους οποιους δεν εχουν ανανεωθει εδω και πολυ καιρο, εγω θα σου ελεγα να εμπιστευθεις περισσοτερο τα μελη του φορουμ!!!
σου μιλαω εκ πειρας!!! και νομιζω θα συμφωνησουν μαζι μου οι περισσοτεροι.ο καλυτερος ταξιδιωτικος οδηγος ειναι το travelstories!!! Μακραν:clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
παντως εκτος απο τους τουριστικους οδηγους,καποιοι απο τους οποιους δεν εχουν ανανεωθει εδω και πολυ καιρο, εγω θα σου ελεγα να εμπιστευθεις περισσοτερο τα μελη του φορουμ!!!
σου μιλαω εκ πειρας!!! και νομιζω θα συμφωνησουν μαζι μου οι περισσοτεροι.ο καλυτερος ταξιδιωτικος οδηγος ειναι το travelstories!!! Μακραν:clap:
+ 1 και από εμένα
 

STELLA CHANIA

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ-ΛΟΥΞΕΜΒΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
παιδια χθες γυρισα απο ρωμη! στο βατικανο ηταν να παμε χθες, στην τελευταια μας μερα δηλαδη, και...γυρισαμε σουμπιτες προς τα πισω οταν ειδαμε την τερααααστια ουρα απο κοσμο που περιμενε μες τη ζεστη να μπει στο βατικανο!! αν το επιχειρουσαμε ειλικρινα δε θα προλαβαιναμε το αεροπλανο της επιστροφης! οποτε για οποιον εχει σκοπο να επισκεφτει το βατικανο συστηνω να κλεισει απο πριν τα εισητηρια, ειδαλλως...παει ετσι μια μερα!
στο κολοσσαιο ουρα δεν υπηρχε οταν πηγαμε εμεις και ηταν και κυριακη!
ασχετο, αλλα μας πετυχε και ο σεισμος εμας...αλλα ολα καλα
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ νομίζω πως και να μην δείτε από μέσα τα μουσεία, δεν τρέχει και κάτι ιδιαίτερο! Θα σας δώσει τόση ενέργεια η πόλη και τα μνημεία που θα δείτε εξωτερικά που θα το καταχαρείτε!

Στον Άγιο Πέτρο θα ήταν καλό να πάτε αν και τώρα που το σκέφτομαι, μήπως θα γίνεται χαμός λόγω Πάσχα;
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Και γιατί να τα ζητήσει πίσω και να της κάνουν κρατήσεις; Μπορεί κάλλιστα να τα ξοδέψει όποτε χρειαστεί αν και μην σε φοβίζουν όλα αυτά! Είπαμε, όπου και να πάει κανείς καλό είναι να αποφεύγει να κουβαλάει πολλά μετρητά μαζί του και πάντα να τα έχει διασκορπισμένα σε διάφορα σημεία...κι ένα ποσοστό ασφαλείας σε κάρτες, είτε με την μορφή πιστωτικής, είτε με την μορφή κάρτας αναλήψεων, είτε με maestro που επίσης σου δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείς αγορές χρεώνοντας τον λογαριασμό σου. Δεν αφορά μόνο την Ιταλία αυτό, αλλά ακόμη και μια έξοδος στην αγορά για ψώνια!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μπορείς να βγάλεις κάρτα με ένα συγκεκριμένο ποσό και έτσι να ξοδέψεις μόνο αυτά αλλά και αν σου την κλέψουν δεν έχεις το άγχος οτι μπορεί να σου την φορτώσουν και να πληρώνεις τα σπασμένα. Αν σου περισσέψουν χρήματα μετά την επιστροφή σου μπορείς να πας στη τράπεζα και να τα πάρεις. Το κόστος αυτής της κάρτας είναι 5 ευρώ.
να ξέρεις επίσης ότι είναι η μόνη κάρτα που δεν έχει κρατήσεις στην easyjet
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εγώ νομίζω πως και να μην δείτε από μέσα τα μουσεία, δεν τρέχει και κάτι ιδιαίτερο! Θα σας δώσει τόση ενέργεια η πόλη και τα μνημεία που θα δείτε εξωτερικά που θα το καταχαρείτε!

Στον Άγιο Πέτρο θα ήταν καλό να πάτε αν και τώρα που το σκέφτομαι, μήπως θα γίνεται χαμός λόγω Πάσχα;
στο Βατικανό πρέπει να πάτε οπωσδήποτε, το Νο1 αξιοθέατο της περιοχής
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
τελικά ,

ναι, θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας και θα παραμέινω στο αεροδρόμιο!

ευχαριστώ πολύ πολύ όλους σας !!!
Βρε Ευαγγελία μου, μετά από όοολα αυτά, αυτό κατάλαβες? Ότι καλύτερο είναι να μείνεις στο αεροδρόμιο? :shock: Τέλος πάντων, δικό σου είναι το πρόγραμμα όπως θες το φτιάχνεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.574
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom